4\ Plek om even tot rust te komen Zomergasten woensdag 18 augustus 2010 Dreischor Rondleiding en wijnproeverij op Wijnhoeve De Klei ne Schorre, Zuiddijk 4. Kosten: €5,50 (incl. 1 glas wijn), €3,50 (kind. t/m 15 jaar). Van 15.00 tot 17.00 uur. Kamperland Zeeuwse producten presentatie. Kom kijken en proeven in boerderijwinkel/verscentrum Sandee, Noordstraat 42. Van 13.00 tot 18.00 uur. Maak Kennis met Kamperland. Op woensdagen in het zomerseizoen heet Kamperland u extra wel kom met activiteiten in het centrum zoals markt- kraampjes, oude ambachtdemonstraties en ringrij- den op de fiets. Van 13.00 tot 20.00. Middelburg Stadswandeling In de voetsporen van de Koningin. We nemen je mee naar de koninklijke hoogtepun ten van onze hoofdstad en laten je beleven hoe het voelt om net als de koningin op 30 april door Mid delburg te wandelen. Kaarten a €9,75 zijn verkrijg baar bij alle VW's in Zeeland en het Zeeuws Mu seum in Middelburg, Abdij 3-4. Van 14.30 tot 16.30 uur. Nieuw-Namen Open excursie Verdronken Land van Seafthinge, een buitendijks gelegen brakwaterschor met een oppervlak van ca. 3500 hectare, doorsneden door diepe geulen. Duur ca. 3 uur. Zorg voor droge kleren voor na de tocht. Kniehoge laarzen is aan te raden. In de zo mer eventueel schoeisel dat nat mag worden. Deel name: 5 euro p.p. kinderen 10-16 jaar 2,50 p.p. Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toe gelaten. Met name voor hartpatiënten en zwangere vrouwen is de tocht ten zeerste af te raden. Aan melden en vertrek (14.00 uur) bij de balie van het bezoekerscentrum, Emmaweg 4. Oostburg Open dag of middag met rondleiding op de paar denmelkerij, gevolgd door uitleg werkend trek paard. Bezoek aan en knuffelen met veulentjes, rit jes op paard/paard en wagen, proeverijtje en video. Elke woensdag van 10.30 tot 16.30 uur. Paardenmelkerij Nortier-Buijze, Brugse Vaart 12. Entree: 5,00 euro p.p. incl. consumptie kinderen tot 3 jaar gratis. Oostkapelle Zeeuws landschap in de tuin bij Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een op pervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het klein te bewonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. We vertrekken vanuit de Handelshaven/Westhaven en varen de Westerschelde op, richting Hoofdplaat. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer ve le vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 en 10.30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401Voor meer informa tie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl. Burgh-Haamstede Circus voorstelling Belly Wien, Kraaijensteinweg. Diavoorstelling met toelichting, in de Ridderzaal, Noordstraat toegangshek, Slot Haamstede, van 11.30 tot 12.45 uur. Aanmelden alleen bij het hek van het kasteel op betreffende datum/tijdstipIKos- ten 2.20 volwassenen en kinderen tot 12 jaar 1.20 per persoon. Cadzand-dorp Zomeravondconcert Cadzand. Locatie: Hervormde kerk. Oberon Strijkkwartet met 2 violen, altviool, cello en contrabas. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 8,- euro p.p. (incl. koffie in de pauze). Kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. Domburg Circus in Domburg. Deze week is het circus in Domburg. Vandaag van 16.00 tot 20.00 uur kan op 't Groentje gegleden worden op de glijhelling, daar is ook een circus spelpakket. Donderdag van 16.00 tot 20.00 uur is er op 't Groentje weer een Springkussen Clown en Hartenjukebox met schminkstand. Mondriaan Rondwandeling. Domburg heeft een indrukwekkend verleden, waar in zee, landschap, huizen en vooral bijzondere men sen de typisch Domburgse sfeer hebben gescha pen. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. De rondwandeling duurt ongeveer an derhalf uur en daarna heb je nog tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmuseum te bezoeken (entree is inbegrepen). Tickets kosten €8,00 per persoon voor volwasse nen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Opgeven kan bij de VW-vestiging in Dom burg, Schuitvlotstraat 32, tot 12.45 uur. Vertrek van de wandeling is om 13 uur. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Koningin Beatrix bezocht op 30 april Middelburg. Maak een wandeling in haar voetsporen. archieffoto Lex de Meester Jolanda, Stijn en Monique (vlnr) 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Paspoort: Naam: Jolanda Hamont Woonplaats: Tilburg Gezien in: Middelburg door Tim Hamelink Onder het motto 'als het geen strandweer is, gaan we toch lek ker shoppen' zitten deze gezellige Tilburgers op een bankje in Middelburg. Trouwe Zomergast Jolanda Hamont ver telt dat ze met een stacaravan in Kamper land staan. Ze komen er vaak in het week einde om van zon, zee en strand te genie ten. „Het is de perfecte plek om lekker tot rust te komen. Heerlijk relaxt hier. Jullie Zeeuwen zijn ook ontzettend vriendelijk." Het weer van vandaag was voor hen de ideale gelegenheid om te gaan winkelen in Middelburg. Haar dochter en een vriendin van haar komen langs met gevulde tassen en gaan daarna gelijk weer verder op koop jesjacht. Het gezin verblijft hier samen met Moni que, een goede vriendin. Ze hopen nog op mooi weer, zodat ze toch nog naar het strand kunnen. „Het zwembad is ook wel leuk, maar je wilt toch liever de zee", be aamt Monique. Het gezin is nog van plan om naar Oostkapelle te gaan. „Een broer van mij zit daar op de camping, dus dat wordt gezellig", voorspelt Jolanda. Terwijl ik door een passant gevraagd wordt of ik echt 'die gozer van de Zomerkrant' ben, zet ik de drie Brabanders op de foto. Zoon Stijn gaat er eens extra goed voor zitten. „Nou Stijn", lacht Jolanda, „kom je toch nog eens in de krant."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76