3 I door weer en wind in Dijkhuisjes Solexverhuur Orgelconcert in kerk Aardenburg woensdag 18 augustus 2010 helm en op zo'n stille solex kun je onder weg gemakkelijk kletsen. De Eco-Solex is een elektrische en dus mi lieuvriendelijke versie van de bekende So lex. Hij wordt aangedreven door een elek tromotor en kan een afstand van zo'n 30 kilometer rijden. Dat duurzaam helemaal niet gelijk staat aan suf blijkt wel uit de naam van de ontwerper: Pininfarina. Deze bekende Italiaanse designer heeft ook de Ferrari Enzo op zijn naam heeft staan. Naast ecblogie en economie is design dus ook het derde aandachtspunt van Solexver- huur Zeeland. Op zwarte solexen met Fer- rari-rode zadels en details kun je gezien worden. En wij worden inderdaad gezien. De auto mobilisten kijken verrast op als zij ons nat geregend en lachend zien rijden. Met een glimlach op het gezicht keren wij terug bij de Kanovijver in Vlissingen. Waarschijnlijk is het leuker om een tocht te maken als het goed weer is, want wij ko men geen andere solexrijders tegen. „Als het net geen strandweer is, dan doen we goede zaken", bevestigt Meindert Bergsma. Voor wie niet op zoek is naar rust of zon is een korte solextocht in noodweer langs de boulevard wel een aanrader. De tarieven zijn 29,00 euro per Eco-Solex per persoon per dagdeel (10.00 uur tot 15.00 uur of 13.00 uur tot 18:00 uur). Vanaf tien solexen is het mogelijk op loca tie te bezorgen tegen een meerprijs. Solexverhuur Zeeland heeft verschillende arrangementen zoals routes langs de kust en een combinatie met Boerengolf. Solexverhuur Zeeland heeft meerdere ver- huurlocaties: Vlissingen, Middelburg, Veere, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostka- pelle, Vrouwenpolder, Kamperland, Zeeuws Vlaanderen, 's Heerenhoek en Goes. Vaste opstapplaatsen: De Kanovijver in Vlissingen, NS station in Middelburg, Camping De Meerpaal in Zoutelande en Camping 't Hoek je in Westkapelle. Meer info: www.solexverhuurzeeland.nl De Solexrace in Biggekerke wordt zater dag 21 augustus verreden. De eerste man- che start om 16.00 uur, de finale om 18.20 uur. Solexrace Biggekerke 2006. Solexrace Biggekerke 2005. per uur. Om meer snelheid te krijgen moet soms bijgetrapt worden. Meindert Bergsma, eigenaar van Solexver huur Zeeland, vertelt dat het solexrijden met mooi weer rustgevend is. „Ontspan ning zonder inspanning, noemen wij het". Hij is de de enige Zeeuwse verhuurder van de volledig elektrische Eco-Solex en. biedt verschillende arrangementen aan om Zee land te verkennen. Bergsma heeft er in to taal 31. Er zijn veel mogelijkheden met een Eco-Solex, vertelt hij. „Ergens gaan pick nicken, uitwaaien aan de kust, of ergens een terrasje pakken." Bergsma zegt het ook druk te hebben met bedrijfsuitjes. Die zijn dan vaak in samen werking met andere bedrijven, zoals Rond je met een Pontje. Begrijpelijk. Zonder bezoek gehad. Lachend vertelt zij dat de oude man tegen haar zei: 'Weet u dat ik hier gewoond heb met acht kinders?' Net als hij heeft Katharien inmiddels een hoop herinneringen aan het huisje. Maar het huisje is verkocht Katharien is nu op zoek naar een huis in Middelburg, juist omdat ze hier te veel herinneringen heeft aan haar overleden man. De hechte band met de buren gaat zij zeker nog mis sen in Middelburg. „Hier zwaai ik naar de boer die langskomt op zijn tractor." 's Nachts is het in Dijkhuisjes pikkedon ker. Nergens in de omgeving is een straat lantaarn te bekennen, hoogstens bij de na bijgelegen camping. Perfect dus voor ster renkijkers en Katharien vindt het duister veel rust uitstralen. „Dat moet echt zo blij ven." De aangebouwde serre van het huis je ligt op het westen. Zowel in de zomer als de winter heeft Katharien zicht op de zonsondergang. Door haar grote ramen is alles goed te zien. Wat gaat Katharien het meeste gaat mis sen van Dijkhuisjes? „De buurtbewoners, het uitzicht en de rust." Elke dag kan gestemd worden op drie Zomer hits van een bekende Zeeuw; vandaag die van Sven van Rijswijk. Ga naar www.pzc.nl/zomer. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl AARDENBURC - Organist en beiaardier Henk Veldman geeft vrijdag 20 augustus een orgelconcert in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Veldman, die uit Amersfoort komt, zal werken spelen van diverse com ponisten. Behalve stukken van Bach, Al- bert de Klerk en Cor Kint speelt hij ook im provisaties op volksmelodieën van Piet Post. Het concert in de Sint Baafskerk begint om 20.00 uur. Toegang kost acht euro per persoon. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen. Voor aanvang van het concert wordt koffie en thee geschonken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75