Op en top gezelligheid dijkhuisje Herinneringen aan het 2 Gastvrij in... woensdag 18 augustus 2010 Racen in de regen op een bijna lege boulevard van Vlissingen. Snerpende Solexen scheuren aanstaande zaterdag door de straten van Biggekerke tijdens de jaarlijkse solexrace. Zomerverslaggevers Tim Hamelink en Marloes Vrolijk maken als voorproefje een solextocht, maar dan wel op een eco-solex die geruisloos en rustgevend schijnt te zijn. door Tim Hamelink en Marloes Vrolijk foto's Ruben Oreel Geruisloos is de elektrische so lex Eco-Solexinderdaad, maar door het slechte weer wordt het solexrijden bijna een extreme sport. De par keerplaats van De Kanovijver in Vlissingen - het vertrekpunt - staat volledig blank. Het regent pijpenstelen! Gelukkig blijkt al snel hoeveel lol je op een Eco-Solex hebt, zelfs in de regen. Racen in een regenstorm, langs de wilde zee, over de bijna lege boulevard van Vlissingen is een unieke ervaring (waarschuwing: wie dit van plan is komt letterlijk doorweekt thuis). Het gevoel van snelheid komt ech ter vooral door de tegenwind, want de so lexen halen een bescheiden 24 kilometer Meindert Bergsma legt uit hoe de Eco-Solex werkt. Solexrace Biggekerke 2004. Katharien geniet van haar uitzicht telt Dijkhuisjes tien permanente bewo ners. De bewoners van het buurtschap gaan ieder jaar samen fietsen en een keer barbecueën. „We hebben eikaars sleutels en verzorgen eikaars dieren", vertelt Katharien. Vanuit Zierikzee, waar zij in een lunchroom met verstandelijk gehandicapten werkt, neemt zij meestal haar boodschappen mee. „An ders is Brouwershaven het dichtstbij." He laas is de supermarkt in Zonnemaire geslo ten, want dat was nog dichterbij. Katharien heeft ooit een oud-bewoner op door Rianne Kleinveld De naam zegt het al: in Dijkhuisjes staan de huisjes aan de dijk. In het eerste wonen twee Duitse men sen, die perfect Nederlands spreken. Zij verwijzen mij naar Katharien Timmer mans (59), een echte Zeeuwse die twee huizen verderop woont. Zij nodigt mij meteen uit voor een kop koffie. Haar hond springt blij tegen mij op als ik naar binnen loop. „Babs is al vijftien jaar oud, maar nog altijd even vrolijk." Het uitzicht vanuit de serre is adembene mend: kilometers aan akkers. Al zesentwin tig jaar woont Katharien met plezier in dit huisje, dat dateert uit 1908. Dijkhuisjes is niet getroffen door de wa tersnoodramp van 1953, omdat het land hier hoger ligt. „Het is een hecht buurt schap waar iedereen voor elkaar klaar staat", vertelt Katharien. Zo steunde de buurt haar volop toen zij twee jaar terug haar man verloor. De buurtschap bestaat uit zes huisjes, waar van vier permanent bewoond. In totaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74