sport 125 ern München ilt van bond JT Wesley Goud velt zijn oude club met twee doelpunten jEneco Svein Tuft wint proloog Eneco Tour gaat weer door Westerscheldetunnel „In de negentien jaar dat ik bij Bayern in het bestuur zit, is Louis van Gaal de enige trainer die geen nieuwe spelers eist" Leer in 3 lessen de golfsport kennen bij de BurgGolf Academy voor slechts 36! woensdag 18 augustus 2010 Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge door Gerard Borgman MÜNCHEN - FC Bayern München gaf deze zomer geen euro uit aan nieuwe spelers. Toch begint de Duitse recordkampioen komend weekeinde meer dan ooit als favo riet aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga. „Franck Ribéry is onze enige aan koop", zegt Christian Nerlinger, de sportmanager van Bayern, grijn zend. De opvolger van Uli Hoe ness doelt op het feit dat Bayern vorig seizoen nauwelijks geprofi teerd heeft van de Fransman. Ribéry was vaak geblesseerd, hij dreigde voortdurend met een ver trek uit München en op de valreep domineerde zijn vrijage met een minderjarige prostituée het nieuws. Nu moet hij weer gaan so leren en excelleren langs de zijlijn. Een basisplaats heeft hij immers niet. Trainer Louis van Gaal gaat dit seizoen door met de selectie die vorig seizoen de dubbel won en de finale van de Champions League bereikte. Toni Kroos is de enige aanvulling, hij was verhuurd aan Bayer Lever- kusen. Van Gaal voegde keepers trainer Frans Hoek toe aan zijn technische staf, maar heeft niet aangedrongen op versterking van de spelersgroep. Tot vreugde van de clubleiding. „In de negentien jaar dat ik bij Bayern München in het bestuur zit, is Louis van Gaal de enige trai ner die geen nieuwe spelers eist", zegt clubbaas Karl-Heinz Rumme nigge. „Hij geeft zelfs aan dat we in geval van nood wel één of twee spelers van de hand kunnen doen. Zoals hij meedenkt met de club, dat heb ik nog nooit meege maakt." De selectie van Bayern is dan ook met grote afstand de beste van de Duitse competitie. Met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid zullen de achtervolgers slechts strij den om de tweede plaats. Schalke 04 eindige vorig seizoen verras send op die positie, in het eerste 19 augustus 2010 Route 2e etappe Eneco Tour Middelburg 0 Goes Vlissingen.O T Breda jaar onder trainer Felix Magath. De coach die in 2009 VfL Wolfs burg kampioen maakte, wil bin nen vier seizoenen de schaal naar Gelsenkirchen brengen. Hij zal die tijd nodig hebben, want Schalke 04 kampt met een schuldenlast van 250 miljoen euro. Een dergelijk probleem heeft Bayer Leverkusen niet. De leiding van het chemieconcern was deze zomer zo vriendelijk de voetbal club weer eens te helpen. Bayer be taalt het jaarsalaris van zes miljoen euro aan Michael Ballack, die geen nieuw contract had gekregen bij Chelsea. Met de 33-jarige Michael Ballack hoopt Leverkusen eindelijk de eer ste landstitel te winnen. Het team van trainer Jupp He'ynckes begint als een van de outsiders aan de competitie, net als Schalke, Wer- der Bremen, het Wolfsburg van trainer Steve McClaren en Ham burger SV. Bayern (Van Gaal, Mark van Bom mel, Arjen Robben, Edson Braaf heid) en HSV (Joris Mathijsen, Ruud van Nistelrooij, Eljero Elia, Romeo Castelen) blijven de clubs met de meeste Nederlandse in breng in de Bundesliga. Van Nistelrooij kwam eerder dit kalenderjaar met grote plannen naar de Noord-Duitse havenstad, maar bij HSV is het al tijden onrus tig door wisselingen in het clubbe stuur. Veel meer dan Europees voetbal lijkt ook dit seizoen niet haalbaar voor de enige club die nooit ontbrak op het hoogste ni veau in Duitsland. Roel Brouwers, Marcel Meeuwis (beiden van Bor- ussia Mönchengladbach) en Kha- lid Boulahrouz (VfB Stuttgart) zijn de overige Nederlandse spe lers in de Bundesliga. De competitie begint vrijdagavond met het duel tussen de regerend kampioen en de onttroonde titel houder: Bayern München-VfL Wolfsburg. Beiden ploegen over leefden deze week de eerste ronde van het bekertoernooi, al had Wolfsburg het heel moeilijk bij vierdeklasser Preussen Münster. 13.13 uur bonificatiesprint^ st. Willebrord ^Start1L50uurj Woensdrecht 12.50 uur, 36 km j Antwerpen 14.09 uur ravitaillering 95 km Rolant Quist bron www.enecotour.com STEENWIJK - De Canadese wielren ner Svein Tuft heeft de proloog van de Eneco Tour gewonnen. Tuft was in de individuele tijdrit over ruim 5 kilometer de Nederlan ders Jos van Emden en Lars Boom te snel af De 33-jarige renner van Garmin liet Van Emden vijf seconden ach ter zich. Boom, die al vroeg in ac tie was gekomen in het regenachti ge Steenwijk, gaf één tel meer toe, net als zijn ploeggenoot Tjallingii. MIDDELBURG - De Eneco Tour, die gisteren is begonnen, trekt mor gen voor de derde keer in vier jaar door Zeeland. Voor de derde keer ook gaan de wielrenners door de Westerscheldetunnel. In 2007 en 2008 was Terneuzen start- en finishplaats. De eerste keer dat de Nederlands/ Belgische ProTour-wedstrijd Zeeland aan deed, ging het peloton door de oostelijke tunnelbuis. Vanuit Ter- neuzen reden de coureurs via Zuid-Beveland naar Nieuwegein. Een jaar later reed men precies an dersom, via de westelijke tunnel buis. Morgen is de etappe Sint-Wil- lebrord-Ardooie over 198,5 kilome ter. Deze keer wordt er niet halt gehou den in Zeeland. De profs rijden on geveer zeventig kilometer door de provincie, waarvan 6,6 kilometer door de tunnel. Ze komen bij Ril land binnen via de Oude Rijksweg en verlaten Nederland bij Sas van Gent. Rond 12.50 uur - uitgaande van een snelheid van 44 kilometer per uur - is de karavaan bij Rilland en om ongeveer 14.30 uur is de stoet bij de Belgische grens. Volgens het zelfde tijdschema passeren de ren ners om 13.48 uur de tolpoortjes van de Westerscheldetunnel. Om de renners erdoor te laten, worden beide buizen tijdelijk voor het ove rige verkeer afgesloten. De Oost buis (richting Zuid-Beveland) gaat tussen 13.15 en 14.30 uur dicht. De Westbuis is tussen 13.45 en H-t5 uur niet toegankelijk. Eerst is er op de Oude Rijksweg (N289) bij Kruiningen nog de eer ste bonificatiesprint. Dat zal rond 13.13 uur zijn. In Terneuzen, op de rijksweg N252, is een uur later de ravitaillering. MIDDELBURG - Zonder een aantal vaste krachten hield Duiveland op eigen veld Zierikzee onder de duim. In Oosterland won de zater dag-tweedeklasser met 2-0 van de twee klassen lager acterende streekgenoot. ZSC'62 scoorde zes keer tegen DZC'09. Het werd uit eindelijk 2-6. DZC'o9-ZSC'62 2-6: De thuis ploeg kon voor rust mee in het spel van de zaterdag-vierdeklasser, want bij rust leidde ZSC'62 'slechts' met 1-2. Na rust was dui delijk te zien dat de ploeg uit Scha- rendijke al wat verder is in de voor bereiding, want vooral conditio neel kwam DZC'09 tekort. Voor ZSC'62 scoorden Jos Erades en Ro bin Provoost elk twee keer. Door een eigen treffer aan DZC-zijde en één van Koen Kraaijenbrink kwam ZSC'62 aan de zes goals. Fred van der Helm nam beide tref fers van de thuisploeg voor zijn re kening. Duiveland-Zierikzee 2-0: Duive land gaf verdedigend niets weg te gen Zierikzee en was, ondanks het gemis van Dennie le Comte, Ro nald Zwager en Leen IJzelenberg, duidelijk de bovenliggende partij. In de eerste helft was ex-Zierik- zee-speler Wesley Goud namens de Oosterlanders twee keer trefze ker. Beide keren klopte hij de Zie- rikzeese verdediging op snelheid. Voor rust had de thuisploeg nog een aantal open kansen. „Een leu ke pot", concludeerde Duive- land-trainer Henk Schouten. Terneuzense Boys-Halsteren (zon) 1-2: Halsteren had meer bal bezit en won niet onverdiend. Tom de Bonte schoot de bezoe kers voor de rust op 0-1 en was een kwartier na de rust nog eens succesvol. Acht minuten voor tijd bracht Tim Faassen de spanning te rug, maar verder dan de enkele te gentreffer kwamen de Terneuzena- ren niet: 1-2. Arnemuiden-Walcheren 8-1: Vooral Walcheren miste nogal wat vaste krachten. Het was dan ook duidelijk twee maten te klein voor de thuisploeg. Voor Arnemuiden scoorden Marinus Baas (5x), Mark van Haneghem, Leon van Belzen en Frank Leeman. Bij 8-0 redde Meivin Sonneville de spreekwoor delijke eer voor Walcheren. SSV'65-Kapelle 4-2: De thuisploeg domineerde langdurig dit duel. In de eerste helft liep die ploeg uit naar 3-0 door doelpunten van Dennis Weijers (2x) en René Zwamborn. Kort na de pauze zorg de Dennis Weijers zelfs voor 4-0. Kapelle kon in de slotfase terugko men tot 4-2 door treffers van Edwin van Damme. stond dat de door ons voorgestel de kosten te hoog waren. Onge looflijk, want daarover is voordien geen enkel overleg geweest. Als dat wel was gebeurd, weet ik zeker dat we er waren uitgekomen." Van Belzen bleek er niet van op de hoogte dat het door VC Vlissingen ondertekende contract van de jeugddagen min of meer een stan daardovereenkomst was. SV Wal cheren, donderdag 12 augustus be naderd om de organisatie voor zijn rekening te nemen, ging vrij dagochtend akkoord met die voor waarden. „Op die manier is ons iets heel moois door de neus ge boord", stelt Van Belzen, die Wal cheren verder niets kwalijk neemt. Districtsmanager Mark van Ber- kum van de KNVB Zuid I erkent dat de gang van zaken geen schoonheidsprijs verdient. „De communicatie heeft geleden on der de snelheid die we hebben be tracht om het voetbalkamp voor 108 kinderen veilig stellen." Volgens Van Berkum had het ook nauwelijks anders gekund. „We moesten heel snel handelen, om dat we al veel te laat met alles wa ren. Verder wil ik benadrukken dat we nooit clubs tegen elkaar hebben willen uitspelen, mocht die indruk zijn ontstaan." Van Belzen kan slecht leven met die uitleg. „Ik vind het zeer goed koop om het ontbreken van fat soenlijke communicatie toe te schrijven aan tijdgebrek." Altijd al willen leren golfen? 1-2-3 Golf is speciaal ontwikkeld om u in 3 lessen de basis van de golfsport te leren. De basisbeginselen van de golfsport worden behandeld en u leert de belangrijkste technieken van de swing, het putten en chippen. Ga naar www.burggolf.nl/lessen en boek meteen uw kennismaking met golf. Good Food

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69