Zjordania stroman van Abramovitsj 221 sport Geen visum bij WK in Rusland CHAMPIONS LEAGUE VOORRONDE De spelers van Ajax weten na de uitwed strijd bij Dinamo Kiev niet of ze moeten juichen of balen na het 1-1-gelijkspel. Gesink laat WK in Australië schieten Kerkhove begint NK tegen qualifier Vink en Bossen slagen voor spelregeltoets Duits international Özil naar Real Madrid 300 Ajax speelde gisteravond zijn driehonderdste Europa Cupwed strijd. De eerste Europese wedstrijd speelden de Amsterdam mers in 1957 uit tegen SC Wismut (3-1-zege). Jan Vertonghen (rechts) schreeuwt het uit nadat hij Ajax in Kiev op voorsprong heeft gezet. foto Sergey Dolzhenko/EPA woensdag 18 augustus 2010 NAALDWIJK Wielrenner Robert Gesink doet niet mee aan het WK in het Austra lische Geelong eind september. De titelstrijd past niet in zijn program ma. De absentie van Gesink is een aderlating voor de negenkoppige Oranje-selectie. Gesink rijdt begin september twee wedstrijden in Canada. Hij wil half oktober ook nog goed presteren bij de Ronde van Lombardije. AMSTELVEEN Tennisster Lesley Kerkhove neemt het vandaag in de eerste ronde van het het NK in Amstelveen op tegen Iris Verboven. De Zierikzeese is vijfde geplaatst, terwijl haar oppo- nente via het kwalifcatietoernooi in het hoofdschema is terechtgeko men. Frank Clausing uit Wemeldin- ge is ongeplaatst en treft vandaag in zijn eerste duel Peter Lucassen, die als vierde ingeschaald is. ZEIST Scheidsrechters Pieter Vink en Ruud Bossen zijn alsnog geslaagd voor de spelregeltoets. De twee ar biters zakten begin augustus voor de jaarlijkse toets. Ze mochten tij dens de eerste competitieronde wel fluiten, maar moesten binnen twee weken slagen voor hun her examen. Nu ze geslaagd zijn kun nen ze komend weekeinde ge woon in actie komen. BREMEN Real Madrid heeft de Duitse inter national Mesut Özil gecontrac teerd. Zijn Duitse club Werder Bre men bevestigde de transfer van de aanvallende middenvelder, maar deed geen mededelingen over de hoogte van de vergoedingssom. Özil trainde gisteren al niet meer mee met Werder, dat zich voorbe reidt op de Champions Leaguewed strijd tegen Sampdoria. MOSKOU - Als Rusland de organisa tie van het WK voetbal in 2018 of 2022 krijgt, hebben bezoekers geen visum nodig. Dat heeft de Russische premier Poetin de wereldvoetbalbond Fifa gisteren toegezegd tijdens het be zoek van de inspectiecommissie. Rusland is in de strijd om de orga nisatie van het WK concurrent van onder meer Nederland en Bel- gië.De zes inspecteurs van de on derzoekscommissie van de Fifa zijn sinds maandag in Rusland. Ze bezoeken onder meer de stadions en de trainingsfaciliteiten die de Russen voor het WK willen ge bruiken. De Fifa wijst de organisatie van de wereldtitelstrijd van 2018 in decem ber toe. door Olaf Koens TBILISI - In de Georgische pers is al weken bekend dat Merab Zjorda nia plannen had om Vitesse op te kopen. De Georgiërs denken dat de goede connecties van de voor malige voorzitter van de voetbal bond een aanwinst zal zijn. In Ge orgië kent iedereen Zjordania, maar nog bekender is zijn ex- vrouw, fotomodel Maka Asatiani. Merab Zjordania was in de jaren tachtig een van de sterspelers bij Dinamo Tbilisi. „Hij kon geweldi ge voorzetjes geven", herinnert Ge orge Gorgodze, de hoofdredacteur van sportblad Dato Kipiani, zich. „Maar hij had één makke: hij was niet snel genoeg. Hij kon de rest van het team niet bijbenen." Na een carrière bij de voetbalclub in Tbilisi vertrok Zjordania naar Lantsjchoeti. De ploeg uit een stad met amper 15.000 inwoners schop te het tot de hoogste divisie van het Sovjet-voetbal. Grote clubs als Dinamo Kiev en Spartak Moskou kwamen op bezoek. Dat de Georgiër interesse had in Vitesse, is in de lokale voetbalpers al weken bekend. Op 29 juli pakte sportkrant 'Lelo' groot uit met een verhaal waarin anonieme bronnen aangeven dat de Russische miljar dair Abramovitsj projecten met Zjordania op wil starten. 'Abramo vitsj en Zjordania zijn goede vrien den', schrijft de krant. 'Hoewel het tweetal aanvankelijk AZ wilde ko pen, viel de keus uiteindelijk op Vitesse en is de aankoop op naam van Zjordania gedaan'. Gorgodze weet zeker dat Zjorda nia de aankoop van Vitesse niet zelfheeft kunnen financieren. „Hij heeft goede partners die hem hel pen", legt hij uit. De steenrijke va der van zijn ex-vrouw zou even eens een belangrijke rol spelen. De sportkrant schrijft verder dat Zjor dania van Abramovitsj een belang rijke rol op de Europese transfer markt krijgt. Zo zou de jonge Geor gische voetballer George Chantu- ria, die nu nog uitkomt voor de jeugd van Barcelona, binnenkort naar Chelsea vertrekken en zal Vit esse worden versterkt met het Ge orgische talent Waco Kazaisjvili. Toen de westers georiënteerde pre sident Saakasjvili eind 2003 aan de macht kwam, was Zjordania een van de eersten die voor verduiste ring de bak invloog. Hij zou ruim 250.000 euro aan belastinggeld schuldig zijn. Niet veel later stond hij weer op vrije voeten, nadat hij het verschuldigde bedrag had te ruggestort. „Natuurlijk stinkt het zaakje", weet Gorgodze. „Maar het is een hoop zwartmakerij. Het wa ren de rumoerige jaren '90, daar ging van alles fout. Hij heeft veel goeds voor Dinamo Tbilisi gedaan. Het is een hele correcte, competen te en vriendelijke man", legt hij uit. Over schietincidenten, overval len en verduistering van fondsen is bij het sportblad weinig bekend. „Negentig procent van de verha len klopt niet. Van de overige tien procent is de ene helft verzonnen en de andere helft waarschijnlijk waar", zegt Gorgodze. „Je leest overal dat hij een miljardair zou zijn. Dat klopt natuurlijk niet, hij heeft gewoon goede zakenpart ners. En natuurlijk klopt er iets niet aan dat gekke transferbedrijfje van hem. Maar vertel me waar dat niet zo is. Hij zal goed zijn voor Vitesse. Hij is nu bijna 50, hij wil nog laten zien wat hij kan." Ook bij de Georgische voetbal bond zijn ze lovend over Zjorda nia. „Het is een eerlijke man met het verstand op de juiste plaats", zegt woordvoerder Dvalisjvili. „Hij zal een aanwinst zijn voor de Ne derlandse competitie en met trans fers en goede connecties heeft het Georgische voetbal daar uiteinde lijk ook wel weer baat bij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66