Zeeland 'We leggen ons niet neer bij krimp' Gewonden bij explosie gasbusje intratuin Bandjes SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 I 17 20 en 21 PLANNEN Dorpsraad wil verband leggen tussen water en dorp Smullen uit de natuur almanak Q£te>Ting In stationsgebouw Kapelle herleeft daguerréotypie Woensdag 18 augustus 2010 Zeeuwse schonen met maatje meer gezocht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Plannen maken om het water meer te betrekken bij het dorp, een actieve rol spelen in het realiseren van een nieuwe rondweg (recreatieverdeelweg) en de luis in de pels zijn bij het ge meentebestuur. De dorpsraad Scharendijke wil niet stilzitten en afwachten. „Wij leggen ons niet neer bij de krimp", zegt voorzitter Herman Bomer. „Wij denken er over na hoe we als dorpsraad een impuls kunnen geven." Dat de dorpsraad verder kijkt dan een losliggende stoeptegel en een lantarenpaal die het niet doet, blijkt uit de actieve rol die de dorpsraad speelt bij de tracékeuze voor de recreatiever deelweg, maar ook uit een ingrij pend plan waar momenteel over nagedacht wordt. Onder de noe mer De Doorbraak wordt gekeken naar het versterken van de relatie tussen het dorp en het water van het Grevelingenmeer. Scharendij ke ligt nu met de rug naar het wa ter. Verstopt achter een hoge dijk die ooit is neergelegd om het dorp te beschermen tegen de zee. Die functie heeft de dijk verloren na de realisatie van de dammen, maar de dijk afgraven is geen optie. Discussies over waterberging in het Grevelingenmeer in tijden van wateroverlast en het terugbrengen van beperkt getij sluiten die moge lijkheid uit. De dorpsraad ziet wel andere kansen. Het zijn nog maar schetsen die niet voldragen zijn maar gedacht wordt aan het verla gen van de dijk ter hoogte van het dorp en daar een kademuur neer zetten. Aan de kant van het dorp komt in die kademuur ruimte voor winkeltjes en woningen en je zou bovenop de gebouwen een wandelpad kunnen maken. Aan de kant van het water kan een steiger komen, om de rond vaartboot af te meren. Hiermee wordt een direct verband tussen het water en het dorp gelegd. Dat maakt het dorp aantrekkelijker, zegt de dorpsraad. Het idee sluit ook goed aan aan bij de plannen om een wrak af te zinken voor dui kers bij het dorp. Dat plan trekt ook weer nieuwe recreanten aan. Het zal volgens Bomer nog wel tot het eind van het jaar duren voor het complete idee aan het dorp ge presenteerd kan worden, later dan eerst gehoopt. Maar dat plannen niet van vandaag op morgen wer kelijkheid worden zijn ze wel ge wend in het dorp. rr. r.o NOORDWELLE - In een tent op een camping in Noordwelle is maan dag rond 17.30 uur een gasbusje van een kooktoestel ontploft. Hier bij raakten drie personen gewond. Toen de politie ter plaatse kwam, had het ambulancepersoneel zich al ontfermd over de drie gewon den. Het bleek dat er een gasbusje van het kookstel in de tent verwisseld was en dit was even later ontploft. Een 49-jarige man raakte ernstig gewond aan zijn gezicht en boven lichaam, een 18-jarige jongen liep letsel op aan zijn gezicht en arm en een meisje schroeide het haar. Ze zijn allen overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Het meisje hoefde niet in het ziekenhuis te blijven, de jongen is opgenomen, de man wordt naar het brandwon dencentrum in Rotterdam ge bracht. Alle betrokkenen zijn afkomstig uit Schwalmtal (D). De politie stelt een onderzoek in naar de gas- bus en het kookstel. Tip? redactie@pzc.nl In komkommertijd zien veel verslag gevers het nieuws vaak door een wat andere bril dan normaal. Een knip oogje hier, een woordspeling daar, voor je het weet is de nieuwsarme zo mer weer klaar. Het waterschap maakte dankbaar ge bruik van de situatie. Zijn persbe richt over verstopte gemalen haalde moeiteloos de kolommen van deze krant. Oorzaak van al die verstoppin gen in het riool? Opfrisdoekjes, tam pons, t-shirts, slipjes en maandver band. Die verteren namelijk niet. Over verteren gesproken: de Beve- landse verslaggever las het persbe richt net even iets anders. „Wat?! Wie spoelt er nu een maagbandje door de wc?"' SEROOSKERKE - Voor wie er oog voor heeft is het momenteel goed eten uit de natuur. De walnoten en hazelnoten beginnen zo langzamerhand weer te komen en ook de bramenstruiken hangen mo menteel bomvol met dikke en zoete vruchten. Op veel plaatsen kunnen de bramen zo geplukt worden. Het is een kwestie van even zoeken naar de juiste plekjes. In de beschermde natuurgebieden ligt dat wat moeilijker. Daar is het verboden om de vruchten Deze week: Metalen vuurkorf, Van 16,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig vanMwoensdag t/m zaterdag. Max. 3 artikelen oer klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerk© Galgewecj www.lntratuin.nl ABONNEE VOORDEEL VT mee te nemen en kunnen vooral de vogels profi teren van de gulheid van de natuur. foto Izaak Verkeste zie ook www.pzc.nl/buutekieke Vandaag heeft dhr. i.C. Fortrei uit Breskens 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61