binnenland 15 Oud-pastoor Terneuzen over misbruik gehoord Explosie school in Uruzgan Seksclubs leggen het loodje door internet Verkracht meisje ontsnapte aan dood Taps verdachten en advocaten echt weg Huwelijk prins Carlos voorlopig uitgesteld woensdag 18 augustus 2010 door Sander Kuypers DEN HAAG - De zedenpolitie van het regiokorps Haaglanden heeft onlangs een 88-jarige priester, die in 1984 benoemd werd als pastoor in Terneuzen, ondervraagd over een inmiddels verjaarde zeden zaak. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) in Den Haag gisteren beves tigd na een bericht hierover in NRC Handelsblad. Volgens een woordvoerster had een slachtoffer van een zaak over misbruik die dertig jaar geleden werd geseponeerd, zich gemeld. De man wilde meer duidelijkheid over wat er destijds was gebeurd. „Het bleek dat de bewuste priester nog in leven was. Hij wilde vrijwil lig meewerken aan een gesprek. Het betrof officieel geen verhoor", verduidelijkte de zegsvrouw. Het OM kan niet meer achtergronden over de zaak geven, omdat het dos sier van destijds is vernietigd. Vol gens NRC Handelsblad is de be jaarde priester lid van de congrega tie van salesianen van Don Bosco. Hij misbruikte in de jaren zeventig minderjarige jongens in een jeugd centrum van Don Bosco in Rijs wijk. De politie kwam erachter en pakte de pater in 1979 op. Hij be kende, maar hoefde niet voor de rechter te verschijnen. Waarom is onduidelijk, omdat het dossier is vernietigd. Ondanks het misbruik ging hij in 1984 als pastoor van de Willibror- dusparochie in Terneuzen aan de slag. In die functie misbruikte hij opnieuw minderjarige jongens. In 1990 werd de priester hiervoor door de rechtbank veroordeeld. Het bisdom van Breda liet gisteren in een reactie weten dat de leiding bij de benoeming in Terneuzen destijds niet op de hoogte was van eerdere berichten over seksueel misbruik door de priester. EES Seksclubs kunnen niet meer op te gen het internet. De sluiting van Club Paradise in Ees is daar een voorbeeld van. De dames zijn over gestapt naar seksdates via internet. Deze verklaring geeft directeur André van Dorst van de Vereniging Exploitanten Relaxbedrijven. Vrou wen kunnen op internet een derde meer verdienen. Van Dorst voorspelt dat seksclubs zo roem loos ten onder kunnen gaan. BREDA De scholiere (13) uit Huijbrecht die op 16 december van haar fiets werd gerukt, ontvoerd en verkracht, lijkt aan de dood ontsnapt. Dat bleek gisteren bij de rechtbank. De 24-ja- rige verdachte fantaseerde erover zijn slachtoffer te vermoorden. Hij bleek geobsedeerd door sadistische horrorfilms. De verdachte stemt in met tbs. Het OM wil ook acht jaar celstraf. DEN HAAG Telefoontaps van gesprekken tus sen verdachten en hun advocaten worden vanaf volgend jaar automa tisch vernietigd. Dat heeft minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gis teren aan de Tweede Kamer laten weten. Door een technische voor ziening bij de politie worden de ge sprekken meteen vernietigd. Hoe wel het volgens het Wetboek wel al moest, werden nog lang niet alle gesprekken vernietigd. DEN HAAG Prins Carlos en Annemarie Gual- thérie van Weezei hebben besloten hun voorgenomen huwelijk op za terdag 28 augustus uit te stellen vanwege de zeer slechte gezond heidssituatie van de vader van de bruidegom, prins Carlos Hugo van Bourbon- Parma. Prins Carlos is de oudste zoon van prinses Irene en prins Carlos Hugo, die in 1981 zijn gescheiden. AMSTERDAM - De school in Uruz gan die was gebouwd ter nagedach tenis van de gesneuvelde Amster damse militair Timo Smeehuijzen, is zwaar beschadigd door een ex plosie. De Timoschool was zondagnacht doelwit van een aanslag. Voor zo ver bekend is niemand gewond ge raakt. Volgens een Afghaans pers bureau werden er bloedvlekken ge vonden op de muren van de school. Die zouden van de pleger van de aanslag kunnen zijn. Na de dood van Timo Smeehuij zen in 2007 hielden zijn ouders een inzamelingsactie. Uiteindelijk werd 225.000 euro opgehaald. Hul porganisatie Save the Children faci- liteerde de bouw van de school. Gecombineerd brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,6; kms/liter: 9,1 - 27,8; CO? gr/km 258 - 94. De 4x3 deal is van toepassing op Opel Corso (m.u.v. 1.3CDTI ecoFLEX 95 pk), Combo Tour, Astro Stationwagon, Astro GTC, Astro TwinTop, Zofiraen Insignia (m.u.v. Business Edition) personenauto's en geldt op particuliere klantenorders vanaf 1 juni tot en met 30 september 2010. Registratie dient uiterlijk 30 november 2010 plaats te vinden. Prijzen ind. btw, bpm en energielabelverrekening,exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Kijk op www.opel.nl voor de volledige actievoorwaarden. De financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services te Breda (KvK nr. 24107861AFM register nr. 12013025). Toetsing bij het BKR te Tiel. Prijzen zijn ind. BTW en BPM, maar exclusief afleveringskosten, verwijderingsbijdrage en brandstof Prospectus verkrijgbaar via www.gmacfs.nl. Wijzigingen voorbehouden. Let op! Geld lenen v kost geld h-/T Model Verkoopprijs v.a. Inruil en/of aanbetaling Te financieren bedrag Looptijd in mnd Kredietvergoeding Totaal prijs krediet Maandtermijn Effectieve rente op jaarbasis Corsa €12.195,00 5.395,00 €6.800,00 36 €315,04 €7.115,04 €197,64 3,00% Zafira 22.495,00 €12.495,00 €10.000,00 36 463,40 10.463,40 290,65 3,00%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5