Ajax niet koelbloedig genoeg in Kiev Franse bond schorst Anelka sport 123 Young Boys stunt Riccardo Ricco verhuist toch naar Vacansoleil Tim de Cler gewoon beschikbaar tegen Gent PSV wil topscorer Toivonen niet kwijt 'Dit is een goed resultaat. Maar we waren met een voorsprong naar huis gegaan als we ook andere kansen hadden benut.' Martin jol, trainer van Ajax door Dick Sintenie kiev - Als Ajax het hoofd volgende week woensdag koel houdt in de Arena, kan het voor het eerst sinds het seizoen 2005/2006 weer aantre den in de Champions League. De Amsterdammers speelden gistera vond in Kiev met 1-1 gelijk tegen Dinamo. Een garantie op een goe de afloop is dat overigens niet. Ajax stond in de zomer van 2006 met anderhalf been in de Cham pions League, maar struikelde na een 2-r-uitoverwinning tegen FC Kopenhagen alsnog door de thuis wedstrijd met 2-0 te verliezen. In de driehonderdste Europese wedstrijd legde Ajax in de Oekraï ne in de 56e minuut de basis voor de goede uitgangspositie. Denys Garmash kreeg zijn tweede gele kaart na een overtreding op Jan Vertonghen, waarna de Belg de vrije trap van Demy de Zeeuw in de bovenhoek knikte (0-1). Toch kon Ajax die weelde niet aan. Op kinderlijke wijze lieten de Amster dammers zich acht minuten later ringeloren na een verre doeltrap van doelman Maxym Koval. Ole- guer verloor een kopduel, waarna de rugdekking door Vertonghen en Urby Emanuelson ontbrak. Oleh Gusev kon zo doorlopen en scoren: 1-1. De ervaren Oleguer kreeg van trai ner Martin Jol tegen Kiev de voor keur in het hart van de defensie en dat ging ten koste van de jonge Belg Toby Alderweireld. Het was een wijziging die het gevolg was van de wankele indruk die de ver dediging maakte in de eerste vijf officiële wedstrijden van het sei zoen. Ajax kreeg daarin negen doelpunten tegen. Oleguer speelde een meer dan ver dienstelijke wedstrijd tegen de ge slepen aanvaller Andrei Sjevtsjen- ko, al duurde het even eer de Am sterdammers de spanning uit de benen hadden gevoetbald in het met r6.ooo toeschouwers uitver kochte Valeri Lobanovsky-stadion. Een fase waarin vooral de Span jaard en de middenvelders Eyong Enoh (terug van een blessure) het elftal overeind hielden. Daarna was het woord aan de twee spitsen van Ajax: Luis Suarez bern - Young Boys Bern zorgde gis teravond voor een verrassing in de laatste voorronde van de Cham pions League. De Zwitsérse club stuurde de Premier League-club Tottenham Hotspur met een 3-2-nederlaag naar Engeland terug. De bescheiden ploeg stond na am per een half uur op 3-0 dankzij doelpunten van Senad Lulic, Hen ri Bienvenu en Xavier Hochstras- ser. Sebastien Bassong en Roman Pavljoetsjenko behoedden de Spurs voor een regelrechte blama ge- Óverige uitslagen: Zenit St. Peters burg (Rus)-AJ Auxerre (Fra) 1-0, Sparta Praag (Tsj)-MSK Zilina (Slw) 0-2, Rosen borg BK (Noo)-FC Kopenhagen (Den) 2-1. Returns zijn volgende week. door Wilko Voordouw den haag/parijs - De Franse voet balbond heeft aanvaller Nicolas Anelka voor achttien wedstrijden geschorst bij het nationale elftal. De speler van Chelsea wordt door de tuchtcommissie van de Franse bond gezien als de belangrijkste aanstichter van de spelersstaking tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika - hoewel hijzelf niet bij de staking betrokken waS. Voor malig aanvoerder Patrice Évra (Manchester United), die bijna slaags raakte met de conditietrai ner van Les Bleus, is voor vijf wed strijden geschorst. Ook Franck Ribéry, de viceaan- voerder van de Haantjes, kreeg een schorsing aan zijn broek. De speler van Bayern München mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Franse team. Middenvel der Jérémy Toulalan (Olympique Lyonnais) is één wedstrijd ge schorst. Verdediger Eric Abidal van Barcelona werd door de tucht commissie vrijgesproken. Met de zitting van de tuchtcom missie kwam een einde aan wat in Frankrijk intussen 'Knysna-gate' wordt genoemd. De bestraften speelden volgens de Franse voet balbond een grotere of kleinere rol in de spelersstaking aan de voora vond van de beslissende groeps wedstrijd op het WK van Frank rijk tegen gastland Zuid-Afrika. Het oproer van Knysna, de plaats waar het Franse voetbalelftal was ondergebracht, vond plaats nadat Anelka een dag eerder door bonds coach Domenech naar huis was ge stuurd. De spits was in de rust van de tweede groepswedstrijd van de Haantjes tegen Mexico gewisseld. Het enfant terrible van het Franse voetbal zou daarna Domenech voor 'hoerenjong' hebben uitge maakt, een term die de volgende dag de voorpagina van l'Équipe sierde. Anelka kon inrukken. Weer een dag later weigerden de 22 over gebleven spelers te gaan trainen. Ze bleven in de bus. Bondscoach Raymond Domenech las even later een verklaring van de spelers voor waarin ze het voor Anelka opnamen. De werkweige- ring leidde in eigen land bijna tot oproer. De voetbalfans keerden zich massaal af van de Haantjes. De politiek bemoeide zich ermee en sponsors dreigden hun contrac ten eenzijdig te verbreken. De uitspraak is een meevaller voor de nieuwe bondscoach Blanc. Hij wil zo veel mogelijk spelers kun nen oproepen in de kwalificatie voor het EK van 2012. „Ik wil niet belast worden met het verleden", zo verklaarde hij onlangs. Vorige week oefende Frankrijk tegen Noorwegen met een groep spelers, van wie niemand tot de WK-selec- tie behoorde. Die wedstrijd ging met 2-1 verloren. woensdag 18 augustus 2010 en Mounir El Hamdaoui, die voor het eerst aan elkaar waren gekop peld en handig combineerden. Sua rez zag een schot met links gepa reerd door doelman Koval. El Ham daoui werd even later bij een voor zet van de Uruguayaan gedwars boomd door Dinamo-verdediger Almeida. In de 33e minuut ging Suarez voor eigen succes, terwijl El Hamdaoui vrij stond om de bal in te tikken. Het gaf Ajax vertrouwen, maar wat bleef was de naïviteit op de linkerflank, waar aanvaller Urby Emanuelson veel balverlies leed en Vurnon Anita zijn handen vol had aan Gusev. Maar nog vaker bracht de back Anita zichzelf in de problemen. Het kostte hem een ge le kaart - waardoor hij geschorst is voor de return - nadat hij kort voor rust de bal had verspeeld en die fout herstelde met een overtre ding op Garmash. Diezelfde Garmash bracht Dina mo na rust in de problemen met zijn rode kaart, al slaagde Ajax er niet in de voorsprong vast te hou den. En ook na de gelijkmaker kre gen de Amsterdammers ruimte en mogelijkheden zat om het duel te beslissen, maar Vertonghen (op nieuw met een kopbal), De Jong (redding van Koval), Suarez (net geen controle na een dieptepass van Emanuelson) en El Hamdaoui (te zacht schot) waren niet koel bloedig genoeg. Dinamo Kiev-Ajax 1-1 (0-0). 57. Ver tonghen 0-1, 65. Gusev 1-1. Scheids rechter: Busacca (Zwi). Rode kaart (2x geel): 56. Garmash (Kiev). Gele kaart: Vukojevic (Kiev), Anita (Ajax). Aantal toeschouwers: 16.000. steenwijk - De Italiaanse wielren ner Riccardo Ricco rijdt in 20U toch in dienst bij Vacansoleil. Met de handtekening onder een con tract is een einde gekomen aan de transfersoap rondom de Italiaan. Voormalig dopingzondaar Ricco kocht zich eerder dit jaar vrij bij het pro-continentale Ceramica Fla- minia omdat hij zich weer wil me ten met de wereldtop. Eind vorige week tekende hij daarom naar ei gen zeggen een contract bij Quick Step, maar daarmee was hij te voorbarig. Uiteindelijk is het dan toch Vacansoleil geworden. Vanwege het dopingverleden van de Italiaan voert Vacansoleil een zero-tolerance beleid. „Ik heb vertrouwen in de samen werking", zegt Ricco. „Ik zal het vertrouwen en imago niet bescha men en ga dit met mooie resulta ten onderstrepen." Vacansoleil hoopt Ricco zo snel mogelijk te kunnen inzetten. rotterdam - Feyenoorder Tim de Cler is morgen gewoon beschik baar voor de wedstrijd tegen AA Gent in play-off voor de Europa League. Het geschil met trainer Mario Been is bijgelegd en de ver dediger trainde gisteren alweer mee. Ook Sekou Cissé, enige tijd uitgeschakeld door een teenblessü- re, sloot zich aan bij de selectie. Been wisselde linksback De Cler zondag in de rust van de wedstrijd tegen Excelsior, omdat beide man nen in de kleedkamer hard in aan varing met elkaar waren gekomen. De coach liet na afloop van het ver loren duel (3-2) boos weten dat hij een speler die zich groter voelt dan het team niet meer wenste te zien. Na een dag stoom afblazen werd de vrede echter snel weer gete kend. „We hebben elkaar maandag al telefonisch gesproken en van morgen voor de training samen een kop koffie gedronken. Daarbij hebben we elkaar een hand gege ven en een streep gezet onder alles wat er is gebeurd", liet Been op dé website van de club weten. „Tim zei dat hij bij Excelsior in de rust niet slim heeft gehandeld en ik heb aangegeven dat ik dat na af loop van de wedstrijd ook niet heb gedaan." Been betreurde het vooral te hebben gezegd dat De Cler het eigen belang boven dat van Feyenoord stelde. „Die uitla ting is onjuist. Tim is een belangrij ke speler voor ons en, we moeten nu met zijn allen door." De Cler sloot zich daar graag bij aan. „Er was zondag sprake van miscommu nicatie, want ik bedoelde helemaal niet dat ik vond dat ik wel goed speelde. Waarschijnlijk uit frustra tie omdat het zo slecht ging, heb ben we allebei niet goed op eikaars woorden gereageerd." Ola Toivonen scoorde in de eerste twee competitiewedstrijden vijf keer. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP novosibirsk - PSV wil Ola Toivo nen niet verkopen, zelfs niet als een Europese topclub zich met een miljoenenbod meldt. Dat liet technisch manager Marcel Brands weten vanuit Novosibirsk, waar PSV morgen in de Europa League speelt. Brands ontkende dat Liverpool een bod van 14 mil joen euro zou hebben uitgebracht op Toivonen. „Liverpool heeft zich niet bij mij gemeld", aldus Brands. „We willen Toivonen ook niet kwijt, onze selectie is in principe helemaal rond." Toivonen (24) maakte in de eerste twee competi tiewedstrijden vijf doelpunten en is daarmee topscorer van de eredi visie. Hij heeft nog een contract tot medio 2012 in Eindhoven. Carlos Salcido is de enige die bij PSV mag vertrekken. De Mexicaan se verdediger behoort niet tot de selectie voor de confrontatie met Novosibirsk, om een transfer niet te bemoeilijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55