zeeland21 maatje meer gezocht Milieufederatie is op zoek naar sterrentellers De Smokkelaars houdt achtste Grenstochten Graan wacht net als toeristen op de zon „Wij zoeken maat 46 tot en met 56. Die kledingmaten zijn goed te bemiddelen voor shows en magazines." regioagenda Gissella Arends, organisator Miss Maxi Nederland woensdag 18 augustus 2010 gram vanaf, al hang ik niet bij Mc Donald's rond." Wie (weer) in beweging wil ko men, moet zoeken naar een sport die bij hem of haar past. „Anders hou je het niet vol." Die sport moet goed in het dagelijks leven in te passen zijn. „Wandelen of met de kinderwagen lopen is ook be wegen. Beweging is overal. Ik loop bijvoorbeeld expres een paar keer de trap op en af als ik dingen naar boven of beneden moet brengen, in plaats van het allemaal in één keer te doen." In het RTL4-programma Ik kom bij je eten was op 27 juli te zien hoe een aantal van de Miss Maxi-kandi- daten deelnam aan een casting (au ditie) voor een wellness-dvd over voeding, koken, sport en kleding. „Voor de duidelijkheid: dat was geen voorronde voor de missver kiezing, want die is pas in oktober. Belangstellenden uit Zeeland kun nen zich dus nog altijd inschrijven voor deelname." Zulke castings kunnen geregeld worden via MaxiMuz, het model lenbureau voor volslanke vrouwen dat als spin-off van de missverkie zing ontstaan is. „Inschrijven is gratis. Wij bemiddelen, zorgen voor goede, veilige opdrachtge vers. Wij controleren of foto's niet maar een beetje rond gaan zwer ven en of er netjes betaald wordt." In de planning zit ook nog een Vol slank Fashion Week, waarin desig ner Maik de Boer (motto 'Make it big') hoogstwaarschijnlijk een rol zal spelen. Hij ontwierp een mode lijn voor het maatje meer „Maik de Boer is bijna niet meer los te denken van mij. Het was niet toe vallig dat hij in dezelfde uitzen ding van Ik kom bij je eten zat", lacht ze. Queen of curves Arends is zelf ook PlusSize model.Op www.missmaxi- nederland.nl staat een deel van haar portfolio. Ook te zien: een vi deo waarin Arends op het podium danst naast Mika, toen de popster op 8 juli 2008 in het Westerpark in Amsterdam het nummer Big Girls (You Are Beautiful) ten geho re bracht. Kijk voor de video: www.pzc.nl door René Schrier MIDDELBURG - De Zeeuwse Milieu federatie is op zoek naar mensen die tussen 30 oktober tot en met 30 november sterren willen tellen. Daarmee willen ze nagaan waar de plekken met de minste lichtver vuiling in Nederland te vinden zijn. Om daar achter te komen wordt de tellers gevraagd boven hun hoofd naar het sterrenbeeld Cassio peia te kijken en te melden hoe veel sterren ze zien. Belangstellen den die in Zeeland willen tellen kunnen zich per e-mail aanmel den bij info@zmf.nl en krijgen dan een deelnameformulier toege stuurd. Niet overal zijn evenveel sterren te zien. Dit komt door het verschil in verlichting door bijvoorbeeld straatlantaarns, kassen, reclamever lichting en skybeamers. Lichtver vuiling 's nachts is verstorend voor mens en dier. Uit onderzoek blijkt dat driekwart van de Nederlanders een donkerder nacht wil. Met het tellen van sterren willen de milieu federaties in Nederland aandacht voor dit onderwerp vragen. Een van de activiteiten in de maand waarin geteld kan worden is de viering van de Nacht van de nacht, op 30 oktober. Vorig jaar is in Zeeland op de Nacht van de nacht een wandeling door Middel burg gehouden. Een andere activiteit is een lezing op 23 augustus van Jan Koeman, medewerker van de sterrenwacht Philippus Lansbergen te Middel burg. Hij begint de avond met een lezing over de maan. Daarna is er gelegenheid om met telescopen te kijken naar de maan en naar ande re sterren en planeten. Jupiter is ook zichtbaar met zijn manen. De lezing is op camping de Zonnehoe- ve aan de Rietdijk 10 te Zonnemai- re en begint om 20.00 uur. KOEWACHT - Wandelclub De Smok kelaars houdt donderdag 26 augus tus de achtste editie van De Grenstochten; een populaire jaar lijkse midweekwandeltocht. De start is tussen 9.00 en 15.00 uur vanaf school de Zonnebloem in het Belgische deel van Koe wacht. Deelnemers kunnen kie zen tussen afstanden van 6, 12 en 20 kilometer. Vanaf de start passeren de wande laars de grens aan de Tragel en ver volgen hun weg rakelings langs de landsgrens langs de Boschkreek, de vlasroterij en het douanekan toor. De wandelaars van de kortste route en rolstoelers verlaten de grens via 't Riet en gaan langs dre ven en verharde bospaden terug naar de startplaats. De stappers van de langste route gaan langs dreven, weilanden bospaden en le lievelden naar hun rustpunten. Zij krijgen uiteindelijk gezelschap van de deelnemers aan de 12 kilometer en wandelen samen in het Stiltege- bied. Aan het 'Pereboomsgat' stap pen zij voorbij de ondertussen be roemde 'gestolen grenspaal'. Na het doorkruisen van een natuurge bied steken ze nogmaals de grens over op weg naar de startplaats. Deelname kost voor niet-leden 1,50 euro, leden betalen 1,20 euro en jonge kinderen 50 cent. het RTL4-programma Ik kom bij je eten, tijdens een casting voor een wellness-dvd over voeding, sport en koken. door Ondine van der Vleuten Meer agendanieuws op de website van deze krant. WOENSDAG 18 AUGUSTUS AARDENBURG Schuttersterrein, 19.00 uur: Boogschieten op de staande wip voor liefhebbers; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; Centrum, 17.00 uur: Dolle Woensdag; CADZAND Hervormde kerk, 20.00 uur: Zomeravond concert; EMMAHAVEN Bezoekerscentrum, 19.30 uur: Excursie Ver donken Land van Saeftinghe; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljar ten en sjoelen; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUWVLIET Frituur 't Gemaal, 19.30 uur: Excursie Ver dronken Zwarte Polder; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dan ce; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, joke ren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Kaarten; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gym nastiek, volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 9.15 uur: Volksdansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; VOGELWAARDE Wijksteunpunt, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. MIDDELBURG - Weerman )os Broe- ke is een man van cijfers. En dus weet hij de extreme regenval van de afgelopen dagen onmiddellijk te nuanceren. „Juist waar nu de meeste regen is gevallen, waren de meeste problemen met droogte." Hij doelt op Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen. In Rit- them werd tussen zondagavond laat en dinsdagmorgen vroeg 98 millimeter neerslag gemeten; in Sint Kruis 99, volgens het KNMI. „Een betrouwbare weeramateur heeft in Sluis zelfs 102,5 millimeter gemeten", zegt Broeke. „Normaal valt er over de hele maand augus tus 60 millimeter. Statistisch ge zien komt zo'n situatie als nu maar eens in de honderd jaar voor. Maar je weet hoe statistieken zijn: morgen kan er zomaar wéér honderd millimeter uit de lucht vallen." De landbouw heeft van de water overlast weinig last, denkt Broeke. „Die had echt wel last van de droogte en zal nu juist blij zijn ge weest, temeer omdat het geen al te zware buien waren. Alles bij elkaar is er nog steeds sprake van een neerslagtekort. En dat is normaal voor de zomer. In de zomer ver dampt er altijd meer water dan er regen valt." Er is één categorie boeren die wél iets te klagen heeft: de tarwetelers. Landbouwer Johan Dhondt uit Biervliet schat dat nog maar zo'n 25 procent van de tarwe geoogst is. De rest staat nog op het land, maar wordt eerder natter dan dro ger. „Ik heb zelf zo'n zes hectare wintertarwe. Wat je niet kunt oog sten, wordt elke dag een beetje grauwer en zwarter, met gevaar op schot. Dat wil zeggen dat de korrel in de aar gaat kiemen en het graan niet meer geschikt is voor con sumptie." Op dit moment is dat nog niet aan de orde, maar het moet snel droger worden, zegt Dhondt. „Misschien dat de combi nes vrijdag of zaterdag het land op kunnen. Nu is het niet te doen, het land is nog veel te sappig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53