201 zeeland Zeeuwse schonen met Je moet wat van het leven maken PZC One Love Festival vindt nu 4 september plaats Wees er snel bij! 5,- korting bij Safaripark Beekse Bergen MISSVERKIEZING Op 20 maart 2011 wordt de eerste Miss Maxi Nederland gekozen. Waar blijven de Zeeuwse kandidaten? Zanger Engel Reinhoudt brengt cd uit Miss Maxi Nederland www.pzc.nl/webwinkel woensdag 18 augustus 2010 mMNMMMMMMMMNMMi door Raymond de Frel Het is een wonder a j'r bin, j'ao d'r ok nie kunne we- ze. Of j'ao Groninger ewist of een van die Chi nezen. Dan eèt je gin Bram of Toos, mae Lin, Lau, of Yang li. je bepael ok glad nie zelf a j'r komt as wat of wie. A j'r komt as wat of wie. Bovenstaand coupletje uit Het le ven is een loterie geeft de essentie van de nieuwe cd Geluk van Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek mis schien nog wel het beste weer. Je kunt er niets aan doen dat je gebo ren bent, maar je moet er iets van maken. Alles in het leven is onze ker, maar met een portie geluk kom je een heel eind. En wie .wat geluk over heeft, die moet het maar bewaren in De spaorpot van het leven, om het er in slechte tij den uit te kunnen halen. Dan wordt het openingsnummer Het le ven is een fluitje (je mot 'r wè op blaèze, mae 't is nie moeilijk en het wentvanzelf weer van toepassing. Vooral laatstgenoemd liedje gaat het live goed doen, verwacht Rein houdt. Net als het laatste liedje, Fit ness, waarin hij zijn fitnesslessen met een groep vrouwen bezingt. Engel Reinhoudt in het Petaoteland, waarover hij op zijn nieuwe cd Geluk zingt. foto Ronald den Dekker „Als ik op een feestje moet spelen, maak ik daar doorgaans speciaal een liedje voor. Een enkele keer overstijgt zo'n liedje de gebeurte nis. Dat was met Fitness het geval. Het is ook mooi dat iemand die hier niet woont, ondanks het dia lect, begrijpt waar het over gaat." Geluk is zijn vijfde cd. Waar hij zijn vorige schijfjes opnam met de Oost-Zeeuws-Vlaamse volksgroep Ambras, nam hij nu contact op met gitarist James van de Water van de band Not James Dean. Die ging samen met multi-instrumen- talist Roland Stolk aan de gang met twintig liedjes van Rein houdt. „Daardoor zijn er bijvoor beeld meer wisselingen in tempo dan voorheen. Het vraagt ook om een andere manier van optreden. Dat doe ik al 35 jaar met een gitaar en een krukje, maar nu wil ik toch wat meer theater in mijn show stoppen. Dan wordt het voor een groter publiek toch aardiger om naar te kijken." Opzondag 3 oktober probeert Reinhoudt dat voor het eerst, in 't Kerkje van Ellesdiek. De cd Geluk is te bestellen op www.zeeuwsezanger.nl. Video op www.pzc.nl door Ondine van der Vleuten Zijn er in Zeeland geen mooie, volslanke vrou wen? Gissella Arends, or ganisator van Miss Maxi Nederland, weet zeker van wel. Onderzoek toont aan dat 60 pro cent van de Nederlandse vrouwen confectiemaat 42 of méér heeft en Zeeland zal daarop geen uitzonde ring zijn. Toch meldden zich geen Zeeuwse kandidaten voor de miss-verkie- zing. „Er zijn nu 158 inschrijvin gen. Veel uit de grote steden en de Randstad, maar direct daarna komt Limburg en dan de andere provincies. Waarom niemand uit Zeeland? Ik denk omdat daar niet bekend is dat wij dit organiseren", gokt de 38-jarige Arends. Daar wil zij graag verandering in brengen, want Arends hééft iets met Zeeland. „Mijn zus woont er met haar ge zin. Daarnaast is de Zeeuwse mees terkok Sjaak Jobse jurylid tijdens In maart 2011 wordt de eerste Miss Maxi Nederland gekozen in het Oude Slot te Heemstede. Organisator Gissella Arends (maat 46) is zelf sportcoach, sportpsycho- loge, model en moeder. Belangrijkste doel van de missver kiezing, is een gezond en sportief leven voor volslanke vrouwen te promoten. Daarnaast krijgen de deelnemers de kans modellenwerk te doen voor betrouwbare opdrachtgevers. Deelnemers moeten een kleding- maat hebben tussen de 46 en 56. Opgeven kan via www.missmaxi- nederland.nl, dat de verkiezingen in Nederland aanstuurt. Zie voor de moederorganisatie in België www.missmaxibelgium.be. Binnen twee jaar moet er een Miss Maxi Benelux zijn, en binnen vijf jaar een Miss Maxi Europe. #WEBWINKEL^ Beleef een dagje Afrika Ben jij klaar voor een dagje Afrika waar je oog in oog komt te staan met brullende leeuwen, nieuwsgierige giraffen en stoere gorilla's? In Safaripark Beekse Bergen beleef je een Afrikaans avontuur tussen 1.250 wilde die ren in hun natuurlijke omgeving. Ga op zoek naar The Big Five op de uitgestrekte savannes. Wedden datje deze legendarische Afrikaanse dieren allemaal tegenkomt? Je kunt te voet, met de bus, met de eigen auto en met de boot op safari. Ontvang nu 5- korting op de entreeprijs! Ga voor meer informatie naar onze webwinkel. categorie/diversen de Grand Finale in maart 2011. Hij is ook degene die gezonde recep ten gaat schrijven voor de volslan ke lekkerbekken in de week vóór de finale. Want dan gaan alle fina listen een weekje op bootcamp, om gecoacht en getraind te worden. Ze moeten als ambassadeur de boodschap van Miss Maxi kunnen uitdragen. Wij willen niet het dik-zijn promoten, maar laten zien dat volslanke vrouwen net zo goed gezond en stijlvol kunnen zijn. Waarbij naast uiterlijk, sport, be wegen en voeding een rol spelen." Het beste voorbeeld daarvan is Gis sella Arends zelf, die in 2008 de ti tel Miss Plus Size Fashion won en nu het boegbeeld van de Miss Maxi-verkiezing is. „Ik ben van beroep sportcoach. Ze ven jaar geleden hield mijn schild klier er plotseling mee op en kwam ik 50 kilo aan. Daarvan heb ik door hard trainen 37 kilo kun nen kwijtraken, maar verder zal voorlopig door de medicijnen niet gaan. Ik heb het heel moeilijk ge had. Niemand wil een volslanke sportcoach hebben, dus kwam ik zonder werk te zitten. Uit frustra tie ben ik sportpsychologie gaan studeren. Daarna heb ik besloten zelf sport en coaching voor volslan ke mensen te gaan aanbieden. Op www.arendes.nl staat mijn filosofie daarover. Het gaat er niet om ge wicht kwijt te raken; het gaat om gezond leven. Ik sport zelf acht uur per week, maar er gaat geen Een aantal kandidaten voor de titel Miss Maxi 2011 was op 27 juli te zien in door Frank Balkenende GOES - Het One Love Festival speelt zich zaterdag 4 september af op het sportpark 't Schenge in Goes. Het festival tegen zinloos geweld, discriminatie en racisme zou eigen lijk 21 augustus plaatsvinden, maar de organiserende Stichting Rasela Sound besloot het op te schuiven omdat subsidietoezeggingen nog niet binnen waren en noodzakelij ke uitgaven niet konden worden gedaan. De definitieve datum is 4 september. Alle hoofdacts, waaron der Ziggy (Recado) Michael X, KB Blues Authority en Jah Vinity, zijn van de partij. „We zijn erg blij dat enkele artiesten hun agenda voor ons hebben aangepast", zegt Debbie Gerrits van Rasela Sound. Het is de bedoeling een tent neer te zetten op het parkeerterrein bij sportpark 't Schenge, waar eerder dit jaar al 12 Hours of Hiphop plaatsvond. Als dat technisch moei lijk ligt, wijkt de organisatie uit naar een veld op 't Schenge. Het festival biedt reggae, rap, blues, dans, dj's en sprekers. De provin cie, VSB Fonds, Prins Bernhard Cultuurfonds, Stichting Moerman Promotie Vlissingen en de gemeen te Goes steunen het financieel. www.onelovefestival.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52