zeeland 119 Voeten in 't zand Sportstranden sportpaviljoen bij Cadzand 'Zestig jaar getrouwd is toch best een hele tijd' Saeftinghefeesten bol van activiteiten Derde editie Bier op 't Spoor Stoomcentrum Afrika is thema van expositie in kerk woensdag 18 augustus 2010 Van der Zee en Scherbeijn willen zelf boven alles sportinstructeur blijven. „We nemen een soort bedrijfsleider aan voor het paviljoen. En het zou handig zijn als onze medewerkers op alle vlakken inzetbaar zijn." De mannen van Moio waren enkele jaren geleden initiatiefnemers van het plan voor sportvakken aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. „We wilden af van het gedoogbeleid op dit vlak. Dan weet je nooit waar je aan toe bent." PAAL Watersportvereniging Saeftinghe houdt zaterdag en zondag de jaar lijkse Saeftinghe Feesten rond het haventje van Paal. Zaterdag om 10.00 uur begint een rommelmarkt en zijn er kinderattracties. Zater dag en zondag om 12.00 uur start een zeilwedstrijd voor klassieke zeiljachten. Zondagochtend begint ijiet een heilige mis en de Schelde- wijding. En er is veel muziek. MALDEGEM Het Stoomcentrum Maldegem houdt zaterdag en zondag de derde editie van Bier op 't Spoor. Brouwe rij Van Steenberge uit Ertvelde pre senteert onder meer een nieuw bier en bovendien wordt het eigen Stoombier getapt. Van 10.00 tot 18.00 uur kunnen ritjes worden ge maakt in historische rijtuigen. Er is een smalspoor voor de jeugd. Ook het spoormuseum is open. GROEDE Jenny Verplanke, Marleen Van- steenvoort en Mien Hermans expo seren tot 16 september in de Grote Kerk op de Markt in Groede. The ma is 'Afrika, ver weg maar dicht bij'. Verplanke, die als vrijwilliger in Afrika werkte, maakt schilderijen. Vansteenvoort en Hermans wer ken met keramiek. De kerk is dagelijks geopend tus sen 13.30 uur en 16.00 uur. Marco Scherbeijn blijft het liefst 'met de voeten in het zand'. Hier begeleidt hij een groep kinderen op het strand bij paviljoen De Zeemeeuw. foto Mark Neelemans MEEST GELEZEN 1. Automarkt Terneuzen op z'n kop 2. Regen komt te laat voor vissen 3. Sluizen urenlang gestremd STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ijnimiwiiiMiiiifnifi— door Frank van Cooten SLUISKIL - George Albicher (85) en Maria Neve (83) uit Sluiskil keken elkaar gisteren eens goed in de ogen. „Goh, zestig jaar getrouwd. Het is toch best een hele tijd." Verse bloemen in de woonkamer en een behoorlijke stapel geluk wensen getuigen van de zestigste trouwdag. George en Maria blaken nog van gezondheid. Hij biljart nog regelmatig en zij gaat naar de gym in het Meulengat. En de tuin natuurlijk. Daar zijn ze beiden gek op. Net zoals de talrij ke orchideeën op de vensterbank. „Is niet zo moeilijk hoor. Gewoon regelmatig water geven." Op een tafeltje staan de foto's van de twee kinderen, zes kleinkinde ren en vier achterkleinkinderen. George en Maria leerden elkaar kennen bij het kanaaltje in Philip pine. „Mijn ouders waren best streng hoor", zegt Maria. „Zo moest ik om 21.00 uur thuis zijn." George woonde toen in Philippine, Maria in IJzendijke. Het echtpaar verhuisde in 1950 naar Sluiskil omdat George bij de NSM ging werken. Het was de tijd dat deze fabriek werd opgebouwd na de oorlog. Machines, die in de oorlog door de Duitsers in beslag waren genomen, werden deels te ruggehaald uit Oostenrijk. „Ik heb de eerste Ureum fabriek nog mee helpen opbouwen. Nu zijn ze met de zevende bezig. Later heb ik voor de NSM nog een jaar in Frankrijk gewerkt om daar een fabriek op te bouwen. Daar heb ik gewerkt met Algerijnen en Italia nen. Met handen en voeten kon den we elkaar verstaan." George Albicher bewaart warme herinneringen aan zijn dienst plicht van '46 tot '49. Als techni sche man werkte hij in werkplaat sen in diverse kazernes. „Wij waren bevoorrecht omdat we niet naar Indië hoefden. En toen ik verkering kreeg kwam ik-ieder weekeinde thuis. Dat was toen wel een hele onderneming. Ik deed twee dagen over de reis. Sliep op het station van Vlissingen of bij het Leger des Heils." Het echtpaar George Albicher en Maria Neve uit Sluiskil vierde gisteren het zestigjarig huwelijk in hotel Dallinga. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51