TOP bepleit heropenen Braakmanweg Moio Adventure opent RUNNER RUIMT OP! 1 i 181 zeeland Eigenaar 'showkerkhof op matje bij gemeente Bandjes SLUIPWEG Ter voorkoming van verkeerschaos almanak MOIO BEACHCLUB Vijfjaar geleden begonnen Marco Scherbeijn en Ube van der Zee Moio Adventure. De organisatoren van strand- en water sporten gaan een stap verder met een eigen strandpaviljoen. Beachclub staat op sportstrand Oud-wethouder Frans van Dongen overleden BBEsrar- I H H woensdag 18 augustus 2010 wmtmtÊsmm door Wout Bareman TERNEUZEN - De afsluiting van de Braakmanweg tussen de N6i en Dow Benelux moet zo snel moge lijk ongedaan worden gemaakt. Er hoeft op de doorgaande wegen in de omgeving maar iets mis te gaan of er ontstaat een verkeerschaos. Fractievoorzitter Giel van Boom van Top/Gemeentebelangen re kent op voortschrijdend inzicht bij B en W van Terneuzen, de pro vincie, de ZMf en Dow. Die bleken er eerder geen van allen voor te voelen het besluit de weg alleen nog als calamiteitenweg aan te merken, terug te draaien. Na recen te gebeurtenissen pleit het raadslid nu voor een verkeerscalamiteiten- plan, opgesteld in samenspraak met de hulpdiensten. De weg, veelvuldig gebruikt voor woon-werkverkeer door met na me Dow-medewerkers, is sinds be gin april dicht. Het leidde, zoals door Van Boom voorspeld, direct tot grote verkeersproblemen ter hoogte van Hoek en bij het slui- zencomplex. De hulpdiensten on dervinden veel hinder van die da gelijkse files. door Sheila van Doorsselaer HULST - Eigenaar Frans Rijnberg van natuursteenbedrijf Ferket en De Maat in Hulst moet zich bij wethouder Clen de Kraker komen verantwoorden voor zijn illegale showtuin van grafzerken aan de Steensedijk. Rijnberg kreeg van de gemeente Hulst tot en met afgelopen maan dag de tijd om de zonder vergun ning aangelegde zerkentuin te ont mantelen. Hij heeft hier niet aan voldaan. Hulst is daarom van zins het handhavindtraject te starten. In het uiterste geval zal Hulst be stuursdwang toepassen om het na tuursteenbedrijf in het gareel te krijgen. Omwonenden deden eerder hun Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de komkommertijd zien veel verslaggevers het nieuws vaak door een wat andere bril dan normaal. Een knipoogje hier, een woordspeling- kje daar en voor je het weet is de nieuwsarme zomer al weer voorbij. De twee Zeeuwse waterschappen maakten dankbaar gebruik van de jaarlijkse situatie. Hun gezamenlijke persbericht over verstopte gemalen haalde moeiteloos de kolommen van deze krant. Boosdoener voor al die verstoppingen in het riool? Vochtige opfrisdoekjes, tampons, T-shirts, slip jes en maandverband. Die verteren namelijk niet. Over verteren gespro ken: de Bevelandse verslaggever las het persbericht net even iets anders. „Wat?! Wie spoelt er nu een maag bandje door de wc?" door Martijn de Koning De spreekwoordelijke druppel voor Van Boom was de complete chaos die op vrijdag 23 juli ont stond na een zwaar ongeval op de N61 ter hoogte van de Braakman (waarbij vijf personenauto's waren betrokken en vier gewonden vie len) en kort daarna een kop-staart- botsing in de Westerscheldetun- nel. Als gevolg daarvan stond het ver keer in de Kanaalzone urenlang muurvast. Van Boom: „Ook de tunnel bleef helemaal dicht, waar door ook nog eens sprake was van grote economische schade. Wij kunnen ons dit soort gebeurtenis sen als één van de best presteren de economische regio's in Neder land absoluut niet veroorloven." Het raadslid omschrijft de gebeur tenissen op die 23ste juli als een heuse 'verkeerscalamiteit' en herin nert B en W eraan dat de Braak manweg bij dat soort gebeurtenis sen opengesteld zou worden, maar dat gebeurde niet. Van Boom vindt dat het college de kwestie op nieuw moet bespreken met de be trokken partijen en dat regelmatig voorkomende' verkeersinfarcten ook moeten worden beschouwd als een calamiteit. De West-Zeeuws- Vlaam se kust krijgt voor het eerst een sportpavil- joen. Moio Adventure begint per 1 januari Moio Beach- club op het strand bij Gad- zand-Bad. Marco Scherbeijn en Ube van der Zee van Moio nemen het huidige paviljoen The First Wa ve, aan de oostkant van de bad plaats, over. Het duo vond elkaar vijf jaar gele den min of meer bij toeval. „Ube wilde een sportpaviljoen begin nen en ik had plannen voor een buitensportonderneming. Dat pas te prima samen", zegt Scherbeijn. Omdat een eigen paviljoen niet meteen voorhanden was, kon het tweetal 'als tussenstop' bij strand paviljoen De Zeemeeuw terecht. Van daaruit geeft Moio nu lessen en workshops in allerlei strand en watersporten. Ook namen Scherbeijn en Van der Zee de exploitatie van de sporthal en tennisbanen in Cadzand op zich. „We wilden een combinatie maken van binnen- en buiten sport. Uiteindelijk bleek dat niet goed te werken. Maar we hebben door het beheer van de sporthal wel de basis kunnen leggen voor wat we nu gaan doen." De wens om een paviljoen te be ginnen, was er al die tijd. De kans kwam afgelopen voorjaar, toen Er- win Riemens besloot te stoppen De toekomstige Moio Beachclub, nu nog The First Wave, ligt aan een zogeheten 'sportstrand'. Het is één van de zes door de gemeente Sluis aangeduide gedeelten van het strand waar sportactiviteiten mo gen plaatsvinden. Moio Adventure houdt clinics, workshops en wedstrijdjes in strand- en watersporten als blokar- ten, brandingraften, kitesurfen, fris beeën, beachvoetbal en zelfs kloot schieten. Het bedrijf organiseert ook meerdaagse 'funkampen'. i Moio houdt op 18 en 19 septem ber de Moio Masters op het strand bij paviljoen De Zeemeeuw. Bezoekers kunnen kennismaken met het volledige aanbod van het bedrijf. Een groot deel van de acti viteiten is dan gratis. Zie ook www.moio.nl. met The First Wave. Moio neemt iets verderop, ter hoogte van cam ping Hoogduin, ook strandkiosk De Zandgolf van Riemens over. „Die huren we sinds 1 juli al", ver telt Scherbeijn. In Moio Kiosk zijn ijsjes, friet en drankjes te krijgen. Het tweetal maakte er een nieuw terras omheen. Beachclub Moio richt zich straks speciaal op groepen, waarbij horeca en de sport activiteiten nauw verbonden wor den. Informatie over de activitei ten van Moio is in de Beachclub te krijgen. „En ook qua inrichting richten we ons op groepen", ver klaart Van der Zee. „Die moeten al tijd bij ons terecht kunnen, zelfs in het hoogseizoen. We zien nu immers al dat mensen na het spor ten graag op het strand blijven. Ze eten dan bij De Zeemeeuw, als dat al mogelijk is, maar daar hebben wij nu natuurlijk niets aan." Verder zorgt Moio onder meer voor flinke sanitairunits, met toi letten en douches. Het paviljoen richt zich straks ove rigens ook op de 'gewone' gast. „Die krijgt als extraatje een specta culair uitzicht. We merken nu al bij De Zeemeeuw dat mensen het waarderen dat ze naar kitesurfers en blokarters kunnen kijken." beklag over het 'showkerkhof en ook de politiek volgt de kwestie op de voet. De zerkentuin, met tientallen 'graven', biedt nabe staanden een idee van wat moge lijk is op het gebied van grafmonu menten. De eigenaar van het na tuursteenbedrijf stelt dat hij het perceel niet in gebruik heeft als showtuin, maar als opslagplaats. Volgens De Kraker is hier echter geen sprake van. Als opslagplaats mag het perceel wel worden ge bruikt, als er maar geen detailhan del plaatsvindt. Hoe dan ook moest het perceel aan het zicht worden onttrokken maar ook dat is niet gebeurd. De Kraker: „We gaan meneer uitnodigen voor een gesprek. Heeft dat geen zin, dan gaan we handhaven." Moio houdt onder meer sportclinics in en bij de bran- Ube van der Zee van Moio is ook zelf niet vies van een ding. foto Mark Neelemans potje golfsurfen. foto René Jopp SLUIS - Oud-raadslid en voormalig wethouder Frans van Dongen uit Aardenburg is overleden. Van Don gen was tussen 1990 en 2002 twaalf jaar lang raadslid; eerst van de gemeente Aardenburg en vanaf 1996 in Sluis-Aardenburg. In 2002 werd Van Dongen wethou der van Sluis-Aardenburg. Hij hield het nog geen jaar vol; begin 2003 trad hij om gezondheidsrede nen terug. Van Dongen was ook actief op het maatschappelijk vlak; hij was voor zitter van onder meer de ten nisclub, de voetbalvereniging en de stadsraad in Aardenburg. Frans van Dongen werd 70 jaar. 5 y Jtl jij Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 WWV v.t mcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50