PZC Discobus blijft hele winter aan de kant 50% KORTING V*-f/5 intratuin PZC Opnamen voor Aspe in Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 t t i 17 20 en 21 SANCTIE Maatregel is straf voor onrust in afgelopen jaar Scouts en schoolkinderen trotseren moeiteloos de zwaarste regenbuien Moio Adventure opent sportpaviljoen bij Cadzand Woensdag 18 augustus 2010 Zeeuwse schonen met maatje meer gezocht Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl IMlll.'JillD.u—WW door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De discobus, die jongeren uit West-Zeeuws-Vlaam- se kernen naar discotheek Joy in Cadzand-Bad brengt, rijdt komen de winter niet. De gemeente Sluis zet de service van begin oktober tot eind maart stop. Aanleiding is een aantal inciden ten dat afgelopen tijd in de bus plaatsvond. Die leidden al tot klei nere maatregelen. Eind vorig jaar sloeg de bus een poosje Breskens over, nadat lokale jongeren vernie lingen in de bus hadden gepleegd en de chauffeur een klap had ge kregen. En momenteel mijdt de bus Aardenburg, nadat eind vorige maand een toezichthouder werd belaagd. Die sanctie wordt ko mend weekeinde opgeheven. Een kleine groep heeft het dus ver pest voor een veel grotere club, er kent gemeentewoordvoerder Moni que van de Pas. Volgens haar zijn de voorvallen de reden van het be sluit, en gaat het niet om een be zuinigingsmaatregel. Volgens Van de Pas heeft Sluis de politie ver zocht extra te controleren rond Cadzand-Bad. „De politie heeft de plapning voor dit jaar ver klaar, maar zeker begin volgend jaar moet dat lukken." Volgend voorjaar wordt de maatre gel geëvalueerd. Van de Pas: „We kijken dan wat voor gevolgen het besluit heeft gehad. We kunnen bijvoorbeeld niet voorzien of jon geren massaal andere manieren van vervoer zoeken, en of ze dan drinken of niet." De bus rijdt sinds 2003 buiten het zomerseizoen op zaterdagavond een aantal keer van en naar Joy. In de zomer, wanneer ook jongeren van campings er ge bruik van maken, rijdt de bus ook op woensdag. De zomerservice is vooralsnog niet in gevaar. Ralf Flemm, eigenaar van Joy, wist gisteren nog niets van het besluit van het Sluise college. „Er is niet met mij over gepraat. Ik had best graag over alternatieven willen na denken." Flemm noemt het besluit vooral vervelend voor de jongeren uit de regio én hun ouders. „Deze servi ce is er mede op verzoek van ouders gekomen. Die zagen het niet zo zitten dat hun kinderen nog een heel eind naar huis moes ten fietsen of brommeren. En zelf hier om half drie voor de deur staan, doet ook niet iedereen." Flemm zegt het stopzetten van de service te betreuren. „Maar als dit het besluit is, dien ik me te schik ken." TERNEUZEN - Scouts vinden onder alle omstan digheden hun weg, ook als het pijpestelen re gent. Dus weken de deelnemers aan het twee daagse Scout-JVK-kamp van Scouting EOS/St.Hubertus in Terneuzen gisteren voor hun picknick uit naar de kinderboerderij. Een regenbui maakte de geïmproviseerde maaltijd aan de Otheense Kreek onmogelijk, dus werd het eten verorberd tussen de konijnen en an der kleinvee. Het kamp voor kinderen van groep drie tot en met acht van de basisscho len is een jaarlijks terugkerende traditie. Coör dinator John Lourens: „We houden het kamp in het kader van de jeugdvakantieweken om de kinderen zo wat vertier te bieden in de lan ge vakantie. Voor onze oudere scouts is het een extra ervaring als leidinggevende." Het kamp, dat 75 deelnemertjes trok, werd gister avond afgesloten met een voorstelling voor de ouders. foto Mark Neelemans mm Deze week: Metalen vuurkorf, Van 16,95 NU PER STUK ir.sdag t/m zaterdag Max 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrqdag Intratuin Koudekerke Gaigeweg 6 www.intratuin.nl SLUIS - Sluis is vandaag het decor van opnamen voor de Vlaamse po litieserie Aspe. Skyline Entertain ment filmt tussen 8.00 en 10.00 uur aan de zuidzijde van de Kaai en later op de dag in de J.H. Van Dalestraat. Aan de Kaai wordt een huiszoe king gefilmd; in de Van Dalestraat wordt de moeder van een ver moorde vrouw geïnformeerd. Beide straten worden ten tijde van de opnamen afgesloten. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. J.C. Fortrei uit Breskens 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49