241 sport Ribéry enige 'aankoop' Ba; Topdag voor Rentmeester en Provoost Voorzitter GPC ba Nieuw biljartzaal wordt geopend RCS houdt Hoek op een gelijkspel DUITSE BUNDESL1GA Bayern München begint vrijdag als topfavoriet aan de competitie. De ploeg van Louis van Gaal speelt zijn eerste wedstrijd tegen VfL Wolfsburg woensdag 18 augustus 2010 KWADENDAMME Vrijdagmiddag wordt de nieuwe biljartzaal van Tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme offici eel in gebruik genomen. Burgemeester Gelok van de Ge meente Borsele verricht de offi ciële opening waarna het topteam 's Lands Welvaren, bestaande uit Frédéric Caudron, nieuwkomer Harrie van de Boogaard, Ad Koore- vaar, Ian van Krieken en teamcap tain Peter de Bree en de reserves Raimond Burgman en Philippe Deraes aan het publiek wordt ge presenteerd. Frédéric Caudron opent daarna de accommodatie met een demonstra tie waarna het gehele team zijn kunnen zal tonen. Aanvang: 15.00 uur, duur tot 16.30 uur. HOEK Als het een vorm van onderschat ting was van Hoek, dan was het ze ker misplaatst. RCS hield de top- klasser, die op eigen veld speelde, gisteravond met een opvallend ge mak op 2-2. Joey van der Zweep ontpopte zich na rust tot de kwel geest van Hoek. De rechterspits gaf één keer de voorzet waaruit Gio vanni Siereveld de bal in eigen doel gleed en legde zelf met een pracht- goal de eindscore vast. Hoek had meer balbezit, vaak on der impuls van de sterk spelende John Schot, maar opnieuw was er een schrijnend gebrek aan stoot kracht in de voorhoede. Jurgen Lan- duyt scoorde voor rust met een kopbal. De 2-1 na de rust van Hoes sein Bouzambou had een luchtje van buitenspel. MEEST CELEZEN 1Coban en Constancia (foto) weg 2. Vlissingen hoopt op scheepvaart 3. Ophef over topklasse op tv STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto - S.-W HSV Hamburg heeft met vijf spelers de meeste Nederlanders in de Duitse Bundesliga Franck Ribéry (rechts) moet een basisplaats veroveren bij Bayern München. foto Cody Duty/AP door Daaf Kasse GOES - Ben Provoost en Martijn Rentmeester hebben gisteren veer kracht getoond in het Hiltex Zee land Damtoernooi. Na hun neder lagen op de openingsdag hielden ze aan de tweede speeldag beiden drie punten over. Provoost speelde 's ochtends gelijk tegen Wadim Wirny, de Duitser van wie hij vorig jaar nog verloor. In de middagronde won de dam mer uit Aagtekerke zijn eerste par tij van het toernooi. Tegenstander Auke Scholma plaatste een voor post op een gevaarlijk veld en daar wist de drievoudige Zeeuwse kam pioen handig van te profiteren. Met een schijf meer wikkelde Pro voost onberispelijk naar de winst af Martijn Rentmeester zorgde voor de grootste verrassing van de dag door in de middagronde Kees Thijssen te verslaan. De Amster dammer met vijf NK-titels op zak ging in het middenspel in de fout. Met een doorstoot trok Rentmees ter groot voordeel naar zich toe. Thijssen hield het in schijven nog gelijk, maar zijn positie was in een puinhoop veranderd, 's Ochtends had de Zeeuwse kampioen al voor een stunt gezorgd door tegen de Letse oud-wereldkampioen Guntis Valneris een plusremise af te dwin gen. In de groep van Ben Provoost gaan Alexander Schwarzman en de ver rassende Kameroener Thomy Mbongo aan de leiding. De twee koplopers waren gisteren in een scherp klassiek duel aan elkaar ge waagd. Provoost staat op de vierde plaats, maar de verschillen met Guljajev en Heusdens zijn uiterst klein. In de groep van Martijn Rentmeester zijn de beste papie ren voor een andere Kameroener. Jean Marc Ndjofang is hier de eni ge speler met een positieve score. Rentmeester deelt de tweede plaats met titelverdediger Alexan der Georgiev. Peter van der Stap uit Maassluis en de Rus Nikolaj Kychkin maken voorlopig de dienst uit in het open toernooi. Beiden hebben tot nu toe al hun partijen gewonnen. De jonge Middelburger Danny Wattel is de enige Zeeuw in de achtervolgende groep met vijf pun ten uit drie partijen. door René van Stee VLISSINGEN - Kees van Belzen is fu rieus op de KNVB. De voorzitter van GPC Vlisssingen vindt dat de de beleidsbepalers in district Zuid I van de voetbalbond zijn club vo rige week op onbeschofte wijze aan de kant hebben geschoven voor de organisatie van de KN- VB-jeugdvoetbaldagen op Walche ren. Aanvankelijk zou VC Vlissingen het evenement van 30 augustus tot en met 1 september voor zijn rekening nemen. De noodlijdende club kon die verplichting echter niet nakomen. Vervolgens zocht Roy Hendriksen, KNVB-coördina- tor én trainer van VC Vlissingen, contact met GPC Vlissingen met het verzoek om de organisatie over te nemen. „Daaraan wilden wij graag meewerken", zegt Van Belzen. „We hebben er op 8 augus tus over vergaderd. In korte tijd was alles in kannen en kruiken. Daarna hebben we op 10 augustus een kostenplaatje ingediend." Tot Van Belzens verbijstering kwam hem op vrijdag 13 augustus een programmaboekje van de KN- VB-voetbaldagen bij buurvereni- ging SV Walcheren onder ogen. Hij vroeg meteen om opheldering bij het bondsbureau in Breda. „Daar konden ze heel weinig ver tellen. Het werd me niet duidelijk wie de knoop nu had doorgehakt. Later volgde een mailtje, waarin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44