24.232 zijn gewoon te sterk Verenigingen wijden studenten in zeeland 13 Afstempelen commentaar 60.000 kilo aluminium gestolen Jaap ten Brinke, Operator A Rioolwaterzuivering in Zeeland woensdag 18 augustus 2010 kubieke meter afvalwater kreeg De Verseput maandag als gevolg van de vele regenval te verwerken. „Elke 'plek waar het waterschap een pomp heeft staan hebben we een probleem. Alles wat een mens door de wc durft te gooien zit er in." De Verseput De inlegkruisjes zijn nog herkenbaar. ^rsc^rpi Alle campinghouders in Zeeland krijgen uiterlijk vandaag een brief per e-mail van het waterschap Scheldestromen, in oprichting, over de zaken die in het riool wor den aangetroffen en die voor pro blemen zorgen bij de pompen en zuiveringsinstallaties. Een van die rioolwaterzuiveringsin stallaties is bijvoorbeeld De Verse put bij Kerkwerve waar uiteinde lijk, via de stations in de westhoek van Schouwen en-Mastgat aan de oostkant van het eiland, al het af valwater van het eiland samen komt. Per dag krijgt deze zuiveringsinstal latie gemiddeld 6310 kuub riool water te verwerken. Het rendement van De Verseput is 92,4 procent. Dat is heel hoog en wil zeggen dat 92,4 procent van al het aangeboden vuil gezuiverd wordt. Per jaar komt er 2152 ton afval uit het rioolwater dat in deze installa tie is verwerkt. Het droge slib van deze installatie gaat naar Slibverbranding Noord-Brabant waar vliegas over blijft dat wordt gebruikt in de we genbouw. Op de Verseput werken in totaal 5 medewerkers van het waterschap. In heel Zeeland haalt het water schap wekelijks 1000 liter vuil uit de pompen om te voorkomen dat ze vastlopen. Om die reden is er bij ieder persgemaal een reserve- pomp diè automatisch 'wordt inge schakeld als er een uitvalt. In Zeeland heeft het waterschap Scheldestromen 605 kilometer aan persleiding liggen. HOEK TEGEN RCS Dinsdagavond speelde Hoek een oefenduel tegen RCS. Videobeelden van deze wedstrijd vindt u op: www.pzc.nl/video Zet uw sportfoto in het album www.pzc.nl/foto middelburg - Nieuwe studenten van de Roosevelt Academy in Mid delburg maken vanaf maandag vijf dagen lang kennis met de stad en het studentenleven. Een week la ter worden de eerstejaars van de Hogeschool Zeeland ingewijd. De Middelburgse studentenvereni ging Rasa houdt een pubquiz, een culture night en een sportdag. Ook brengen de studenten een be zoek aan de bibliotheek. Op vrij dag is de marktdag met steltlopen, broekhangen, zaklopen en koek- happen om de internationale nieu welingen kefinis te laten maken met Nederland. De introductie week wordt op vrijdag 27 augustus afgesloten met een 'silent disco' op de Markt in Middelburg. Studen ten, docenten en medewerkers van de Roosevelt Academy dansen op muziek die alleen te horen is via draadloze koptelefoons. De aankomende eerstejaarsstuden ten van de Hogeschool Zeeland be ginnen op 30 augustus met hun in troductie. Ze doen eerst mee aan van Fraassen Travelling member of the group Bent u ook een liefhebber van Sail Amsterdam? Ga dan op zaterdag 21 augustus a.s. met ons mee naar de IJhaven in Amsterdam We zijn daar rond 13:00 uur. Tegen 22.30 uur, na het vuurwerk, gaan we terug richting Zeeland. Prijs: €24.50 p.p. Voor meer informatie zie de website. TEL: 0118 43 44 33 info@'vanfraasxontravelling.cu www.vanfraassentravclling.ou foto's Izaak Verkeste de instroomdagen, waarin ze on der meer een rondleiding krijgen door hun nieuwe school en kennis maken met hun studie- en loop baancoach. Vanaf woensdag 1 september leren de studenten de drie Vlissingse stu dentenverenigingen Aqua ad Vi- num, Marum Bibio en Trias Ome ga kennen. Ze doen spelletjes op het Bellamypark in Vlissingen, Daarna houden de verenigingen elk een meerdaags kamp op ver schillende plekken in Zeeland. Minister Piet Hein Donner grijpt in bij een aantal pen sioenfondsen. Zij krijgen geen uitstel meer om hun financiën op orde te breng en. Volgend jaar moeten zij kor ten op de pensioenrechten. Dit 'afstempelen' is veel ingrijpen der dan het schrappen van de prijscompensatie waartoe veel fondsen zich al genoodzaakt za gen. De harde actie van Donner is te recht. Iedereen kan het herstel van de dekkingsgraad wensen maar als dat niet reëel meer is, heeft het geen zin om mooi weer te spelen. Dan moeten de deelnemers weten waar ze aan toe zijn. Dan moet een nood rem voorkomen dat zo'n fonds razendsnel leegloopt. Jonge werknemers hebben nog de tijd om te anticiperen op pensioenmalaise. Ze dekken zich extra in of ze spelen het via de loononderhandelingen. Maar oudere werknemers en ge pensioneerden moeten machte loos accepteren dat hun geld is verdampt. Triest. nieuwdorp - In de nacht van zon dag op maandag is van een bedrijfsterrein aan de Luxemburg- weg in Nieuwdorp een partij alu minium gestolen. In totaal is ongeveer 60.000 kilo aluminium ontvreemd. De gesto len partij vertegenwoordigt een handelswaarde van ongeveer 100.000 euro. De prijs van aluminium op de we reldmarkt is de afgelopen twee jaar sterk in waarde gestegen en be draagt op dit moment ruim twee duizend dollar per ton. Een andere diefstal van metaal vond afgelopen weekeinde plaats in Oud-Vossemeer. Van een ter rein aan de Zeedijk werden 38 rij platen gestolen met een waarde van enkele tienduizenden euro's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3