Zeeland PZC 7 Zorg over service Reimerswaal intratuin PZC Bandjes BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 AFDELING Leefbaar Reimerswaal stelt vragen over grote verloop op Sociale en Burgerzaken Nog even geduld. Eenzijdig ongeluk door hevige regenval Waarschuwing voor malafide verkopers Illegale showtuin met grafzerken moet weg HWj Met wat geluk is het leven een fluitje maar je moet er wel op blazen Woensdag 18 augustus 2010 Zeeuwse schonen met maatje meer gezocht Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende KRUININGEN - Leefbaar Reimers waal maakt zich zorgen over het grote verloop van personeel op de afdeling Sociale en Burgerzaken van de gemeente. De fractie zegt signalen van burgers te krijgen over 'slechte of onvolledige dienst verlening'. Leefbaar Reimerswaal heeft het college van burgemeester en wet houders vragen gesteld over het in haar ogen ongewoon grote aantal personeelswisselingen op de afde ling. Ze vindt dat het college de ge meenteraad alleen 'passief en slechts ten dele heeft geïnfor meerd' over het komen en gaan van personeel en vacatures die nog openstaan. De fractie zet ook vraagtekens bij de 76.000 euro die het college uit trekt om een tijdelijke teamleider aan te stellen voor periode van eind juni tot en met 31 december dit jaar. Volgens Leefbaar is dat nogal een fiks bedrag voor een halfjaar. De fractie denkt dat de personele problemen niet alleen te maken hebben met verloop, maar ook met een geval waarbij een mede werkster het slachtoffer zou zijn geworden van seksuele intimida ties door een pas aangestelde colle ga. Daardoor zouden twee mede werkers (slachtoffer en dader) nu thuis zitten. Althans, die verhalen doen de ronde in Reimerswaal. Leefbaar Reimerswaal vindt dat het college de raad hierover (be ter) had moeten informeren. Gemeentesecretaris Frans Marqui- nie wil inhoudelijk niet op de kwestie ingaan, maar ontkent die niet. „Het conflict is Woor beide partijen naar tevredenheid opge lost." Volgens Marquinie is de afdeling Sociale en Burgerzaken getroffen door het vertrek van een groot aan tal medewerkers. Afdelingshoofd Jan de Pooter koos dit voorjaar voor het wethouderschap in Goes. „Daarnaast zijn mensen vertrok ken omdat ze 65 jaar werden of met de pre-vut konden. Dat zijn natuurlijke oorzaken waartegen je niets kunt doen",'zegt Marquinie. De gemeentesecreraris bestrijdt dat er sprake is van onrust op de afdeling, zoals Leefbaar Reimers waal suggereert. Die fractie wil nu weten of de situatie invloed heeft op de kwaliteit van de service, wel ke financiële gevolgen tijdelijke maatregelen hebben en wanneer de afdeling weer volledig bezet is. Het college behandelt de vragen volgende week. KRUININGEN Twee vrouwen zijn maandagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Eerste Vlietweg in Kruiningen. Door de hevige regen val verloor een 47-jarige vrouw uit Yerseke de macht over het stuur. Haar auto kwam hierdoor in de sloot terecht. In de auto zaten vier personen van wie, behalve van de bestuurster, geen gegevens bekend zijn. Een vrouw liep letsel op aan haar hoofd en arm, ook klaagde zij over pijn in het bekken. Een ande re vrouw had verwondingen aan onder meer haar been. Beiden zijn naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. GOES De gemeente Goes waarschuwt be drijven en instellingen voor de ver koop van nepadvertenties. Een aan tal is onlangs telefonisch benaderd met het aanbod te adverteren in de Milieuwijzer van Goes. De gemeen te geeft zo'n milieuwijzer helemaal niet uit en is dat ook niet van plan. Volgens een woordvoerster van de gemeente roken enkele bedrijven en instellingen onheil toen ze de beller vroegen naar naam, adres en telefoonnummer. De hoorn werd erop gesmeten. Eerder dit jaar wer den bedrijven in Kapelle benaderd door malafide verkopers. HULST Eigenaar Frans Rijnberg van na- tuursteenbedrijf Ferket en De Maat in Hulst moet zich bij wethouder Clen de Kraker komen verantwoor den voor zijn illegale- showtuin van grafzerken aan de Steensedijk. Rijnberg kreeg van de gemeente Hulst tot en met afgelopen maan dag de tijd om de zonder vergun ning aangelegde zerkentuin te ont mantelen. Hij heeft hier niet aan voldaan. Hulst, die klachten van burgers kreeg, wil daarom een handhavingstraject beginnen. WEMELDINGE - Wie graag de panoramische route langs de Oosterschelde tussen Wemeldinge en Goes neemt, moet nog even geduld hebben. Pas begin oktober is alles klaar, meldt bureau Zeewe ringen op de website. En dan nog zijn ze er niet, want daarna hebben ze nog een maand nodig voor de afwerking, zoals het aanbrengen van een parkeerstrook langs de Steldijk. Na een stop van twee weken zijn de werkzaamheden voor de dijk versterking maandag weer begonnen. Het stuk bij Wemeldinge is klaar: de dijk heeft vanaf de Stelhoeve tot en met de haven een nieuwe stevi ge steenbekleding. Langs de Steldijk zijn grote ge- tijdenpoelen aangelegd, waar schaaldieren, spon- 3ltT13fl3lC zen en neteldieren zich mogelijk nestelen. Bij Kat- tendijke wordt nog gewerkt. De kranen hebben de volle breedte van de weg nodig, daarom is die nog altijd afgesloten. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Deze week: 4 Metalen vuurkorf. Van 16,95 NU PER STUK ifig TJ O Druk- en zetfouten voorbehouden oensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag I ntra*u i r. Koudekerke www.intratuin.nl ABONNEE I VOORDEEL I Vandaag heeft dhr. J.C. Fortrei uit Breskens 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. In komkommertijd zien veel verslag gevers het nieuws vaak door een wat andere bril dan normaal. Een knip oogje hier, een woordspeling daar, voor je het weet is de nieuwsarme zo mer weer klaar. Het waterschap maakte dankbaar ge bruik van de situatie. Zijn persbe richt over verstopte gemalen haalde moeiteloos de kolommen van deze krant. Oorzaak van al die verstoppin gen in het riool? Opjrisdoekjes, tam pons, T-shirts, slipjes en maandver band. Die verteren namelijk niet. Over verteren gesproken: de Beve- landse verslaggever las het persbe richt net even iets anders. „Wat?! Wie spoelt er nu een maagbandje door de wc?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37