maatje meer gezocht zeeland 121 Milieufederatie is op zoek naar sterrentellers Sluipweg bij Terneuzen moet snel weer open om chaos te voorkomen Groen Rum& „Wij zoeken maat 46 tot en met 56. Die kledingmaten zijn goed te bemiddelen voor shows en magazines." woensdag 18 augustus 2010 door René Schrier middelburg - De Zeeuwse Milieu federatie is op zoek naar mensen die tussen 30 oktober tot en met 30 november sterren willen tellen. Daarmee willen ze nagaan waar de plekken met de minste lichtver vuiling in Nederland te vinden zijn. Om daar achter te komen wordt de tellers gevraagd boven hun hoofd naar het sterrenbeeld Cassio peia te kijken en te melden hoe veel sterren ze zien. Belangstellen den die in Zeeland willen tellen kunnen zich per e-mail aanmel den bij info@zmf.nl en krijgen dan een deelnameformulier toege stuurd. Niet overal zijn evenveel sterren te zien. Dit komt door het verschil in verlichting door bijvoorbeeld straatlantaarns, kassen, reclamever lichting en skybeamers. Lichtver vuiling 's nachts is verstorend voor mens en dier. Uit onderzoek blijkt dat driekwart van de Nederlanders een donkerder nacht wil. Met het tellen van sterren willen de milieu federaties in Nederland aandacht voor dit onderwerp vragen. Een van de activiteiten in de maand waarin geteld kan worden is de viering van de Nacht van de nacht, op 30 oktober. Vorig jaar is in Zeeland op de Nacht van de nacht een wandeling door Middeh burg gehouden. Een andere activiteit is een lezing op 23 augustus van ]an Koeman, medewerker van de sterrenwacht Philippus Lansbergen te Middel burg. Hij begint de avond met een lezing over de maan. Daarna is er gelegenheid om met telescopen te kijken naar de maan en naar ande re sterren en planeten. Jupiter is ook zichtbaar met zijn manen. De lezing is op camping de Zonnehoe- ve aan de Rietdijk 10 te Zonnemai- re en begint om 20.00 uur. het RTL4-programma Ik kom bij je eten, tijdens een casting voor een wellness-dvd over voeding, sport en koken. gram vanaf, al hang ik niet bij Mc Donald's rond." Wie (weer) in beweging wil ko men, moet zoeken naar een sport die bij hem of haar past. „Anders hou je het niet vol." Die sport moet goed in het dagelijks leven in te passen zijn. „Wandelen of met de kinderwagen lopen is ook be wegen. Beweging is overal. Ik loop bijvoorbeeld expres een paar keer de trap op en af als ik dingen naar boven of beneden moet brengen, in plaats van het allemaal in één keer te doen." In het RTL4-programma Ik kom bij je eten was op 27 juli te zien hoe een aantal van de Miss Maxi-kandi- daten deelnam aan een casting (au ditie) voor een wellness-dvd over voeding, koken, sport en kleding. „Voor de duidelijkheid: dat was geen voorronde voor de missver kiezing, want die is pas in oktober. Belangstellenden uit Zeeland kun nen zich dus nog altijd inschrijven voor deelname." Zulke castings kunnen geregeld worden via MaxiMuz, het model lenbureau voor volslanke vrouwen dat als spin-off van de missverkie zing ontstaan is. „Inschrijven is gratis. Wij bemiddelen, zorgen voor goede, veilige opdrachtge vers. Wij controleren of foto's niet maar een beetje rond gaan zwer ven en of er netjes betaald wordt." In de planning zit ook nog een Vol slank Fashion Week, waarin desig ner Maik de Boer (motto 'Make it big') hoogstwaarschijnlijk een rol zal spelen. Hij ontwierp een mode lijn voor het maatje meer „Maik de Boer is bijna niet meer los te denken van mij. Het was niet toe vallig dat hij in dezelfde uitzen ding van Ik kom bij je eten zat", lacht ze. Queen of curves Arends is zelf ook PlusSize model.Op www.missmaxi- nederland.nl staat een deel van haar portfolio. Ook te zien: een vi deo waarin Arends op het podium danst naast Mika, toen de popster op 8 juli 2008 in het Westerpark in Amsterdam het nummer Big Girls (You Are Beautiful) ten geho re bracht. Kijk voor de video: www.pzc.nl Gissella Arends, organisator Miss Maxi Nederland door Wout Bareman TERNEUZEN - De afsluiting van de Braakmanweg tussen de N61 en Dow Benelux moet zo snel moge lijk ongedaan worden gemaakt. Er hoeft op de doorgaande wegen in de omgeving maar iets mis te gaan of er ontstaat een verkeerschaos. Fractievoorzitter Giel van Boom van Top/Gemeentebelangen re kent op voortschrijdend inzicht bij het college van B en W van Ter- neuzen, de provincie, de ZMf en Dow. Die bleken er eerder geen van allen voor te voelen het be sluit de weg alleen nog als calami- teitenweg aan te merken, terug te draaien. De weg, veelvuldig ge bruikt voor woon-werkverkeer door met name Dow-medewer- kers, is sinds begin april dicht. Het leidde direct tot grote verkeerspro blemen ter hoogte van Hoek en bij het sluizencomplex. De hulp diensten ondervinden veel hinder van die dagelijkse files. De spreekwoordelijke druppel voor Van Boom was de chaos die op vrijdag 23 juli ontstond toen een zwaar ongeval plaatsvond op de N61 ter hoogte van de Braak man (waarbij vijf personenauto's waren betrokken en vier gewon den vielen) en kort daarna een kop-staartbotsing in de Wester- scheldetunnel. Als gevolg daarvan stond het verkeer in de Kanaalzo ne urenlang muurvast. Het raads lid omschrijft de gebeurtenissen op die 23ste juli als een heuse 'ver- keerscalamiteit' en herinnert B en W eraan dat de Braakmanweg bij dat soort gebeurtenissen openge steld zou worden, maar dat gebeur de niet. „Ook de tunnel bleef dicht, waardoor ook nog eens spra ke was van grote economische schade." Van Boom vindt dat het college de kwestie opnieuw moet bespreken en dat regelmatig voor komende verkeersinfarcten moe ten worden beschouwd als een ca lamiteit. Ma t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17 00 uur 1e Zon v.d, maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl ^Oeet teWt tv leeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23