Streven naar ultiem 181 zeeland Juliana kreeg in Veere Piet Hein te horen Kunstroute Zoutelande en Meliskerke groeit Wandelen over strand en duinen Kinderdisco op Decorette huiscollectie jACHTWINKEL In de polder bij 's-Heerenhoek kunnen jagers en 10% KORTING woensdag 18 augustus 2010 Willem Den Beer Poortugael met twee foto's van het bezoek van Juliana aan Veere in 1950 uit de nalatenschap van zijn vader. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen VEERE - Met gepaste trots en res pect toont Willem Den Beer Poor tugael de foto's uit de nalaten schap van zijn vader, oud-burge meester van Veere. De prenten uit 1950 geven een fraai beeld van het bezoek dat ko ningin Juliana en haar gemaal prins Bernhard op 18 augustus 1950 aan Veere brachten, vandaag precies 60 jaar geleden. Dat was voor Den Beer Poortugael de aan leiding om een foto-expositie in te richten in de etalage van het woongedeelte van zijn winkel De Lichtflits op de Veerse Markt. Een bezoek waarvoor het protocol zelfs veranderd moest worden, ver telt de Veerenaar glimlachend. „Mijn vader, toen burgemeester, wilde niet het Wilhelmus laten spe len bij de aankomst van de Konin gin. Hij vond dat ze die al te vaak zou horen die dag. Eerst in Zierik- zee en na Veere opnieuw in Mid delburg. Omdat Juliana met de Piet Hein arriveerde, liet mijn va der, met toestemming, Piet Hein klinken." Den Beer Poortugael liet een aan tal foto's inlijsten, afkomstig uit het album dat zijn vader van het bezoek samenstelde. „Achter ont- spiegeld glas en in eikenhouten lijstjes. Ik hoop dat ze zo behou- den blijven, want er zitten al wat bruine vlekjes op." Het album bevat ook de bedank brief van Commissaris der Konin gin A. F. C. de Casembroot aan de burgemeester. Daarin is te lezen dat 'drinken uit de Maximiliaanbe- ker en tekenen van oorkonde be horen tot de origineelste en vro lijkste momenten van de gehele tournee'. De foto's zijn vanaf van daag te zien op Markt 35. De Vee renaar heeft speciaal verlichting aangebracht, zodat men de beel den ook 's avonds kan bekijken. VLISSINGEN - De Vrolijke Tippe laars houden zaterdag duin- en strandtochten in Vlissingen. Wie mee wil lopen, kan uit verschillen de routes kiezen. Er zijn tochten van 5,10,15, 20 en 30 kilometer, oftewel richting Vlis singen, Valkenisse, Zoutelande of Westkapelle. Deelnemers lopen over het strand, duinen en door het Nollebos. De 15, 20 en 30-kilometerlopers gaan nog even door. De start van de 20 en 30 kilometer is tussen 9.00 en 11.00 uur, kortere afstan den van 9.00 tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver aan de Burg. Van Woederenlaan in Vlissingen. door Raymond de Frel En toen kwam er eens een jager-, jagerman, en die heeft er een ge- schooooooten... En als het even, even, even, even kan met een geweer van Jan en Koooooo- tje! Jan Werri (26) uit 's-Heerenhoek en Ko de Koeier (48) uit Ouden bosch zouden er vast niet om ge ven als dit misschien wat flauwe grapje in de Zeeuwse jagerswereld met regelmaat wordt gezongen. Het zou immers betekenen dat hun naamsbekendheid alleen maar zou groeien. Sinds een maand runnen zij bij het ouderlijk huis van Jan aan de Beeldhoeve weg Jachthuis Doublet. Jan en Ko zijn al jaren verslingerd aan de jachtsport. Voor hun mate rialen reden zij meestal naar een jachtwinkel in Noordgouwe. „Er is ook nog een winkej in Koewacht, maar dat is nog wat verder weg. Via via hoorde ik dat Ko ook een winkel wilde beginnen in Yerseke, waar hij oorspronkelijk vandaan komt. 1\vee jachtwinkels in een straal van veertig kilometer is wat te veel van het goede, dus hebben we contact met elkaar gezocht. Voordat we ons jachthuis begon nen, kenden wij elkaar dus helemaal niet. Maar goed; mis schien is dat maar beter ook. Ik be doel: met je familie moet je wande len, niet handelen", vertelt Jan Werri. In de winter staken Werri en De Koeier de koppen bij elkaar. „Het heeft veel energie en kilo's gekost, ik durf zelfs niet meer op de weeg schaal te staan", zegt De Koeier. „Er waren weken van honderd twintig uur arbeid bij. Echt, het voelde als een zegen toen alles klaar was en we eindelijk de deu ren konden openen." Werri en De Koeier behouden naast hun jachtwinkel hun banen bij respectievelijk een op- en over slagbedrijf en een bouwonderne ming. Jachthuis Doublet is voorals nog alleen op vrijdag en zaterdag geopend. Werri droomde al acht jaar van een eigen jacht winkel. Na een studie wapenleer, het behalen van een vakdiploma voor handel in wa pens en munitie en het verwerven van de benodigde vergunningen, kan Werri zich nu eindelijk rich ten op een potentieel van zo'n achthonderd jagers en twaalfhon derd sportschutters op de Bevelan- den en Walcheren. Werri: „Maar in de eerste maand was er eigen lijk belangstelling uit heel Zeeland. De mensen zijn toch nieuwsgierig, dus stappen ze even binnen. Dat betekent natuurlijk niet dat je ook zomaar een geweer kunt kopen. Daar heb je toch echt een verlof of een akte van de politie voor nodig. Alleen voor de aanschaf van een luchtdrukgeweer zijn geen papie ren vereist. Die hebben we ook in ons assortiment, omdat veel men sen het leuk vinden om in de tuin op een stukje papier of een blikje te schieten." In de voormalige autogarage is ruimte voor tal van wapens, muni1 tie, kleding en jachtaccessoires. En dat allemaal om dat ultieme gevoel van vrijheid in het veld te optima liseren. „En vergeet niet dat de jacht ook voor behoud van het wild zorgt", zegt Werri. „Ik be doel: als we niets zouden doen aan het kraaien- en vossenbe- stand, zouden er in ons gebied he lemaal geen fazanten en patrijzen meer zijn." Jachthuis Doublet aan de Beeldhoe veweg in 's-Heerenhoek is op vrijdag van 9.00 tot 21.00 en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Jan Werri (links) en Ko de Koeier zijn de koning te rijk met hun nieuwe jachtwinkel aan de Beeldhoeveweg in 's-Heerenhoek. De Koeier: „Het voelde als een zegen toen alles klaar was en we open konden." ZOUTELANDE - De Kunstroute in Zoutelande en Meliskerke maakt dit jaar een grote sprong voor waarts. Maar liefst 38 kunstenaars en creatievelingen stellen de ko mende dagen hun werk tentoon, verdeeld over 19 plekken. Dat is een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. De deelnemers komen uit heel Zeeland en ook van buiten de pro vincie. Ze tonen een grote diversi teit aan werken: schilderijen, beel den, foto's, glaswerk, houtsculptu ren, sieraden en zelfs hoeden. Steeds meer ondernemers haken op de kunstroute in, onder meer door expositieruimtes beschikbaar te stellen, of te sponsoren. Daar door kon een omvangrijke 'kunst aan de kust' route worden samen gesteld langs een reeks bijzondere plekken. Zo stellen acht beeldhou wers hun werk tentoon in de toe ristenkerk aan de Bosweg. Tot de 19 expositieplekken behoren ook campingresort De Meerpaal, Duin hotel Zomerlust, de molen van Zoutelande, en de consistorie van de Odulphuskerk in Meliskerke. De toegang is gratis. De openings tijden: komende donderdag 14-20 uur, vrijdag 10-17 uur en zaterdag 10-17 uur. www.kunstroutezoutelande.nl MIDDELBURG - SWM en de Stich ting Wijk Dauwendaele houden zaterdag in jeugdcentrum The Ba sement een disco voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Twee locale DJ's, Ronald en Tom, maken er een swingende avond van. De gratis disco is van 19 tot 21.30 uur. DECORETTE Onder de Toren Middelburg - 640269

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20