W Serooskerke krijgt ruimte P7C ■55 KORTING y intratuin PZC Nieuwe Duinweg Oostkapelle kan water niet kwijt Veerbootjes voor stadsvest Veere *K almanak Bandjes WALCHEREN 18 en 19 VOETBAL Nieuw wedstrijdveld en groter trainingsveld 17 20 en 21 TJ Pas op: botulisme! Juliana kreeg in Veere Piet Hein te horen Woensdag 18 augustus 2010 door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Het sportcomplex aan de Kadetweg in Serooskerke kan uitbreiden. Daarmee komt een einde aan jarenlang gepuzzel van de voetbalvereniging om wed strijden te plannen. W Seroosker ke krijgt een nieuw derde wed strijdveld en een trainingsveld wordt verplaatst en vergroot. Het enige bezwaar tegen de uitbrei ding werd onlangs ingetrokken, waardoor de bestemmingsplanwij ziging nu onherroepelijk is. Die wijziging was noodzakelijk omdat de grond waar de uitbreiding op plaatsvindt, een agrarische bestem ming had. Omdat een van de trainingsvelden grenst aan de achterkant van de woningen aan de Bogerdweie, on dervinden bewoners daar overlast van. Door de verplaatsing ligt dat veld straks verder van de woon wijk af. De eerste plannen voor de uitbrei ding kwamen in 2008 al op tafel. Door de bezwaarprocedures liep al les vertraging op. Volgens wethou der Chris Maas is de gemeente nu nog bezig een nieuw verlichtings plan op te stellen, omdat bewo ners van de Bogerdweie daar in eerste instantie ook bezwaar tegen hadden gemaakt. De gemeente wil na de zomerva kantie beginnen met het grond werk. Het inzaaien van de velden kan mei volgend jaar gebeuren. De voetbalvereniging kan dan in het speelseizoen 2011-2012 op de nieu we velden spelen. Het sportcomplex van W Seroos kerke (350 leden) heeft nu twee wedstrijdvelden, twee trainingsvel den, acht kleedkamers en een nieu we tribune. Voorzitter Hans van den Broeke van de vereniging toont zich verheugd met de uit breiding. „We hebben de laatste ja ren zo moeten schuiven met de wedstrijden om het schema rond te krijgen. Mooie bijkomstigheid is dat het verplaatste trainingsveld straks groter wordt." W Seroosker ke heeft veel leden uit andere ker nen, met name Vrouwenpolder, Grijpskerke en Sint Laurens. Zeeuwse schonen met maatje meer gezocht Tip? walcheren@pzc.nl OOSTKAPELLE - Vier maanden na dat wethouder Jaap Melse in Oost kapelle trots de nieuwe Duinweg opende, blijkt dat de afwatering niet deugt. Bij een fikse regenbui staan meteen delen van de mid denberm en het fietspad blank. De drainage blijkt niet goed te wer ken. De gemeente Veere was er voor gewaarschuwd, gezien de er varingen in de omgeving, maar dacht dat het wel los zou lopen. „Er is wel degelijk goed over nage dacht", verdedigt wethouder Mel se zich. „Theoretisch zou het per fect moeten werken. Bij normale regenval doet het dat ook. Maar bij 100 millimeter in 24 uur tijd, krijg je plassen. Dat is ongewenst." Dus wordt het probleem binnen enkele weken verholpen, belooft de wethouder. Er worden dan, waar nodig, afvoerputjes aange bracht. Al met al kost dat enkele duizen den euro's, verwacht hij. „Niet meer dan een kwestie van gewoon onderhoud." Met de vernieuwing van de weg was een bedrag gemoeid van 1,2 miljoen euro. VEERE - Wandelaars op de wallen van het stadje Veere kunnen straks op twee plekken de vest oversteken. De gemeente laat daar voor twee voetveren bouwen. Het gaat om 'authentieke Holland se sloepen'. B en W besloten giste ren hier offertes voor te vragen bij twee werven die dit soort ijzeren bootjes kunnen bouwen: Moed en Trouw in Walsoorden en Duiven- dijk in Tholen. De bootjes moeten de nieuw aan te leggen wandelrou tes met elkaar verbinden. VEERE - Met een ferme klap slaat kantonnier Henk Brasser een waarschuwingsbord de grond in. Bij de Veerse Kreek en Vest is het tijdelijk op passen geblazen. Het waterschap viste er vorige week honderden dode vissen en twintig watervo gels uit het water, mogelijk slachtoffers van botu- lisme. En dus wordt sinds gisteren bij Veere ge waarschuwd voor deze bacterie die bij warmer weer erg actief wordt. Hoewel er doorgaans geen gevaar is voor de volksgezondheid, wordt men sen ontraden om met het water in contact te ko men of dode dieren aan te raken. Hondenbezit- i\m Deze week: Metalen vuurkorf, Van 16,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Gekiig vanMwoensdag t/m zaterdag Max 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerk»; (.V- c'jhwocj b www,intratuin.nl ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. J.C. Fortrei uit Breskens 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. VAr.y ★VV/.-* ters moeten opletten dat hun viervoeter niet in het water springt. Ook zij kunnen ziek worden of doodgaan aan het gif dat de botulisme-bacterie verspreidt. Om besmetting te voorkomen, speurt het waterschap dagelijks naar dode dieren. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de komkommertijd zien veel verslaggevers het nieuws vaak door een wat andere bril dan normaal ge sproken. Een knipoogje hier, een woordspelingkje daar en voor je het weet is de nieuwsarme zomer al weer voorbij. De twee Zeeuwse waterschappen maakten dankbaar gebruik van de jaarlijkse situatie. Hun gezamenlijke persbericht over verstopte gemalen haalde moeiteloos de kolommen van deze krant. Boosdoener voor al die verstoppin gen in het riool? Vochtige opfrisdoek- jes, tampons, t-shirts, slipjes en maandverband. Die verteren name lijk niet. Óver verteren gesproken: de Beve- landse verslaggever las het persbe richt net even iets anders. „Wat?! Wie spoelt er nu een maagbandje door de wc?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19