Regels gastouders versoepeld binnenland 17 bus vrij Franse rechter laat chauffeur Defensie onderzoekt wangedrag op academie in Breda Bond onderzoekt online huishoudboekjes Inwoners Delft wonen al jaren op gifgrond Eerste schooldag KINDEROPVANG Rouvoet komt tegemoet aan wensen Tweede Kamer mÊMMuamÊÊÊÊÊÊÊÊmmÊÊmÊKmKÊmmÊÊÊmmMmÊÊÊÊtKtHÊÊKÊÊÊmmÊÊmaÊÊÊÊÊÊmÊmmimmÊtÊÊmÊmmÊÊÊÊÊÊÊÊmÊaÊÊÊÊmamm UTRECHT - Altijd spannend, die eerste uurtjes in derwijs in de Regio Midden-Nederland is als eer- Zuid-Nederland, waar Zeeland toe behoort, weer een klas. Leerlingen van groep 1/2 van De Park- ste gestart met het nieuwe schooljaar. naar school. De leerlingen hebben er dan alle- school in de Utrechtse wijk Lombok zijn gisteren Volgende week maandag volgt Noord-Nederland maal zes weken vrije tijd opzitten, begonnen aan hun eerste schooldag. Het basison- en op 6 september gaan de leerlingen in de regio foto Koen Suyk/ANP 'i iffiiiMiiiiiiiiiiiiBiiiiiii|fii||i8||ya||9i!PM'|lM|g|||||||||||'|'|>"||"|ft|"|aa||||'M|M'|'i>aM'||||Ba|>|11'^^ HiiinniiwiiiMfiiiiiiiiiiiiiiiiiii'T mi '■■""'■■'ii'iM'iiifMiiifwiiiiiiMiiiiiiiiironniiiiriiiiiniiiri^ Gastouders worden bij de op vang van kinderen niet meer beperkt tot één locatie. Ouders houden in 2010 toe slag, ook als gastouders niet voldoen aan nieuwe eisen. Termijn om je als gastouder te melden verschoven. DEN HAAG - Gastouders mogen toch op meerdere plaatsen kinder opvang blijven verzorgen. De zoge noemde éénlocatieregeling, ofwel het plan dat een gastouder slechts op één plek mag oppassen, is daar mee van tafel. Dat heeft minister André Rouvoet van Onderwijs ge schreven aan de TWeede Kamer. Rouvoet handelt daarmee op ver zoek van de Kamer. De bewinds man wilde de éénlocatieregeling vanaf 2012 ongedaan maken, maar de meeste fracties wilden meer vaart. De regel werd in het leven geroepen, onder meer om mis bruik tegen te gaan. Maar Rouvoet zag eerder zelf al in dat de regel te ingewikkeld en ingrijpend is ten opzichte van de voordelen van op vang op meerdere locaties. Naast de éénlocatieregeling is meer veranderd voor gastouders. Sinds begin dit jaar moeten ze aan strengere eisen voldoen. Ze moe ten kunnen aantonen dat ze peda gogische kennis hebben, over een EHBO-diploma beschikken en hun eigen huis op orde hebben als ze deze als oppaslocatie gebruiken. Voor 'vraagouders', ofwel de men sen die gebruikmaken van de dien sten van de gastouders, dreigde een financiële tegenvaller als de gastouders niet op tijd voldeden aan de nieuwe eisen. De ouders zouden de kinderopvangtoeslag aan de Staat moeten terugbetalen als de gastouders niet voor 1 sep tember aan nieuwe eisen volde den. Maar in de Kamerbrief neemt Rouvoet die zorg weg. De ouders houden in 2010 recht op de toe slag, ook als er door de gastouders niet wordt voldaan aan de nieuwe deskundigheidseisen. Vanaf vol gend jaar gelden de regels wel. Gastouders krijgen wel meer tijd om aan de eisen te voldoen. Zo wordt de termijn waarin ze zich bij de gemeente aan kunnen mel den opgeschoven van 1 september naar 1 oktober van dit jaar. HAARLEM - Een Franse rechter heeft de Nederlandse chauffeur van de bus die vrijdag in Noord-Frankrijk verongelukte, gis teren op vrije voeten gesteld. Dat meldt zijn advocaat Han Vallen- duuk. De bus raakte vrijdagavond door onbekende oorzaak van de weg bij Crespin, net over de Belgisch-Fran se grens. Een 20-jarige Franse pas sagier kwam daardoor om het le ven. Meer dan twintig mensen raakten gewond, onder wie acht Nederlanders. Volgens Vallenduuk heeft de Ne derlandse chauffeur nooit harder dan 97 kilometer per uur gereden. Dat zou gebleken zijn uit gegevens van de boordcomputer. Ook hield hij zich aan de rij- en rusttijden. De 63-jarige Nederlander blijft wel verdachte. Volgens Vallenduuk wordt er onderzoek aan het voer tuig uitgevoerd. Tot de zaak is afge wikkeld, mag de man niet meer be roepsmatig in Frankrijk rijden. Chauffeurs van touringcars wor den volgens FNV-Bondgenoten door hun werkgever onder druk gezet om te strakke ritschema's te rijden, waardoor onveilige situa ties kunnen ontstaan. Dit geldt met name voor internationale lijn- en pendeldiensten. Dit stelt de vakbond in een gisteren ver schenen zwartboek over het tou- ringcarvervoer. Overigens beaamt de vakbond dat de touringcar nog steeds een van de meest veilige vormen van vervoer is. Het zwartboek is de neerslag van een onderzoek dat FNV-Bondge noten heeft gehouden naar nale ving van de cao in de touringcar sector. Volgens het zwartboek wordt die massaal ontdoken. Meest voorkomende overtredin gen betreffen het niet uitbetalen van toeslagen en het te laat ver strekken van roosters. Ook wordt vaak de hand gelicht met verplich te rusttijden en vrije dagen. dinsdag 17 augustus 2010 door Chris Bakker DEN HAAG - Het ministerie van De fensie stelt een onderzoek in naar de beschuldigingen over wange drag op de Nederlandse Defensie Academie (NLDA). Demissionair minister Eimert van Middelkoop (Defensie) neemt de aantijgingen „zeer serieus", zei zijn woordvoer der gisteren. Defensie gaat de feiten op een rij tje zetten en komt volgens de zegs man in de loop van de week met een reactie. Voorzitter Jan Kleian van de militaire vakbond Acom stelde afgelopen weekeinde dat stu denten en personeel op de NLDA in Breda zich schuldig maken aan wangedrag zoals geweld, aanran ding, seksuele intimidatie en racis me. Volgens Kleian hebben zeker zeven leden van de vakbond hier mee te maken gekregen, maar dat zou slechts het topje van de ijs berg zijn. Defensie gaf aan zich niet te her kennen in de beweringen en voor alsnog uit te gaan van oude zaken. De Telegraaf meldde gisteren dat docenten, oud-studenten en huidi ge cadetten van de NLDA zeggen dat de wanpraktijken op de offi ciersopleiding structureel zijn en nog steeds plaatsvinden. Dat zou ook het geval zijn op het Konink lijk Instituut voor de Marine (KIM) in Den Helder, waar toe komstige marineofficieren worden opgeleid. Alle zaken worden beke ken, aldus de woordvoerder van Defensie. DELFT - Bewoners in de Delftse wijk Koningsveld blijken al jaren op met pcb's verontreinigde grond te wonen. De gemeente gaat de bo dem nu met spoed saneren, zo blijkt uit een brief die bewoners het afgelopen weekend hebben ontvangen. Eind jaren negentig, begin 2000 zijn grote delen van de wijk al gesa neerd omdat er polychloorbifenyl in de grond was aangetroffen. Volgens de gemeente Delft kan de verontreiniging 'bij gebruik van de achtertuinen als moestuin moge lijk leiden tot een gezondheidsrisi co voor de mens'. Pcb's werden in het verleden ver werkt in onder andere bestrijdings middelen, motorolie, inkt, verf en lijm. In de Delftse wijk stond vroe ger een verffabriek, de gemeente vermoedt dat de verontreiniging daardoor veroorzaakt is. DEN HAAG - De Consumenten bond gaat onderzoek doen naar al le aanbieders van digitale huis houdboekjes. Onder meer de ge bruiksvriendelijkheid en het ver- dienmodel worden onder de loep genomen. Voor gebruikers moet duidelijk zijn dat digitale kasboek aanbieders vaak als 'tussenper soon' opereren en zo in hun in komsten voorzien, vindt de Consu mentenbond. De online huishoudboekjes .wor den gratis aangeboden, maar wij zen gebruikers op grond van hun bankgegevens op een goedkopere energieleverancier of een voordeli ger telefoonabonnement. Weer an deren hebben een financieel advi seur in de aanbieding. „Verder kijken we naar gebruiksge mak, privacy, beveiliging van sites en de omgang met bankgegevens", zegt Barbara den Uyl van de Con sumentenbond. Digitale huishoud boekjes zijn de voorbije jaren sterk in opmars. Sites als Yunoo.nl, Cashflow.nl, Kasboek.nl en Fami- lyware.nl-steken consumenten die de greep op hun uitgaven willen krijgen de helpende hand toe. „De economische crisis heeft veel mensen dat extra zetje gegeven om hun financiën eens goed in kaart te brengen", aldus Den Uyl. „We hebben begin dit jaar de min- en pluspunten van vier aanbieders vergeleken, daar kwam uit dat er veel verschillen zijn. Nu gaan we alle partijen bekijken." Tim, het di gitale huishoudboekje van ING dat vanaf vandaag beschikbaar is, wordt ook in het onderzoek mee genomen, aldus Den Uyl. ING is de eerste bank in Nederland met een digitaal huishoudboekje. De re sultaten van het onderzoek wor den in november verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7