dragen Stevige schouders IO Uebler F21 Twinny Load Swing CK Op de parking van het strand en de camping, op de N57 en de A58: de fietsdragers duiken deze zomer overal weer op. Wat zijn de populairste modellen? dinsdag 17 augustus 2010 door Sven Remijnsen n een land met meer fietsen dan inwo ners is de fietsdrager natuurlijk een ge wild product. Of ze nu van Duitse, Ne derlandse of zelfs van Zeeuwse makelij zijn, de fietsdragers van de bekende mer ken verschillen over het algemeen weinig in kwaliteit. Ze zijn stevig, stabiel en han dig in het gebruik. Bij de aanschaf van een fietsdrager zijn ver schillende punten van belang. De montage van de drager op de trekhaak, en van de fietsen op de drager, moet eenvoudig zijn. De drager mag niet te zwaar zijn, maar moet zelf wel zware fietsen kunnen dra gen. De fietsen moeten onderweg stabiel op de drager staan en niet bij de minste of geringste manoeuvre heen en weer zwie pen. De fietsen en de drager zelf dienen voldoende te kunnen worden beschermd tegen diefstal. En uiteraard speelt ook de prijs mee. De bekendste fietsdragers zijn van de mer ken Hapro, Spinder, Thule, Twinny Load en Uebler. Al deze fabrikanten produceren diverse soorten dragers met elk hun eigen specificaties en kwaliteiten. foto Lex de Meester De Swing CK is het bekendste model van producent Twinny Load uit Epe. Dankzij de universele wielgoten past vrijwel elke fiets op deze drager. De Swing CK is kantelbaar en geschikt voor twee fietsen. Bijzonder is de crankbevestiging, wat betekent dat de fietsen worden vastgehouden via de trapperarm (crank). Een nieuwe variant van de Swing is de Swing FFK. Deze zwaardere drager is speciaal bedoeld voor het vervoer van elektrische fietsen. Gewicht: 12,9 kg Max. laadgewicht: 62 kg Adviesprijs: €269,- De F21 van het Duitse merk Uebler kan niet worden gekanteld, wat betekent dat de baga geruimte van de auto niet toegankelijk is als de fietsen op de drager staan; het duurdere en zwaardere model P21 (adviesprijs €439,-) is wel kantelbaar. De F21 is bedoeld voor twee fietsen en voorzien van een speciaal ratelsysteem waarmee de fietsband stevig kan worden vastgezet. Behalve de verplichte verlichting heeft de F21 ook een mist- en achter- uitrijlicht Gewicht: 12,5 kg Max. laadgewicht: 60 kg Adviesprijs: €369,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78