Vooruit blik Dolle woensdagen én donderdagen Expositie van trends door de jaren heen Kerkdienst buiten op de camping dinsdag 17 augustus 2010 Sluis Rondleiding in Sluis met bezoek aan enige Belfort van Nederland. Een gids laat zien dat Sluis een rijk verleden heeft en een brui send heden. Kaarten a €4,00 per persoon (inclusief entree Belfort) zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. Meer informatie bij WV Sluis via 0117-461700 of sluis@vwzvl.nl. Sint-Annastraat 15,10.30 tot 12.30 uur. Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1Elke dag een rondlei ding om 11.00,12.30, 14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Cent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizen complex in Terneuzen, Zeevaartweg 11. Dagelijks om 14:00 uur (m.u.v. 28 en 30 aug). Deelname: 13,50 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 9,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Het informatiecentrum is ook los te bezoeken (dus zonder rondleiding en zonder rondvaart). Dan betaalt u 3 euro p.p./kinderen 5 t/m 12 jaar 2 euro p.p. Dit is inclu sief gratis wandelroute sluizencomplex. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9. Met vandaag een klederdrachtenshow. Info: www.historischemarktveere.nl Markt, vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Anna van Borsele-wandeling met gids door Veere. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Deelname kost €8,00 per persoon voor volwasse nen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. Vertrek bij WV Veere, Oudestraat 28, vanaf 13.30 tot 15.00 uur. Vrouwenpolder Excursies te Oranjezon, een prachtig gevarieerd duingebied, met loofbos, naaldbos, struwelen en duinen. De kanalen herinneren aan de vroegere functie van waterwinning. Er is kans op een ont moeting met reeën of damherten. De excursie start om 19.00 uur aan het eind van de doodlopen de weg die aan de Kon. Emmaweg ligt. Deelname voor volwassenen is 2,00 euro en voor kinderen t/m 16 1,00 euro. Aanmelding is niet nodig. Westenschouwen Staatsbosbeheer, avondexcursie Boswachterij Excur- sieschuur, Kraaijensteinweg 140. Aanvang 19.00 uur. Rondleiding door de boswachterij. Een deskun dige gids van Staatsbosbeheer geeft uitleg over de historie en het beheer van dit duinbos en de plan ten en dieren die er leven. Prijs 2.00 euro per per soon en 1.00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Reser veren via WV Schouwen-Duiveland, Burgh-Haam- stede, 0900-2020233. Klutenroute op skelters. Tocht die op een gezins skelter en /of éénpersoonsskelters gemaakt kan worden naar een plek waar kluten te zien zijn. Start vanaf 11.00 uur bij Natuurinformatiepunt en Tram polinecentrum "Westerschouwen", op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Wissenkerke Bezoek wijngaard de Druivengaerde. Open van 13.00 - 17.00 uur. Dorpsdijk 2a. Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de ver werking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proeven. Prinses Beatrixhaven, van 14.30 tot 16.00 uur. Natuurvaartocht Nationaalpark Oosterschelde met M.p.s. Adriana. Beleef zelf eens dit grootste Natio naal Park Oosterschelde van Europa in 2,5 uur, wij vertellen u alles over wat er in en op de Ooster schelde leeft en te zien is. Voor kinderen (met de ouders) hebben vooraf een 'vis pretje' Prinses Beatrixhaven, vanaf 10.00 uur. Zierikzee Stadswandeling Zierikzee met beklimming van de Dikke Toren. Tijdens deze wandeling kun je onder begeleiding van een deskundige gids ook de Sint Lieve Monstertoren (ook wel 'Dikke toren' ge noemd) beklimmen waardoor je een indrukwek kend uitzicht over de stad en de omgeving hebt. Kaarten a €6,50 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland', vertrek bij WV Zierikzee, Nieuwe Haven 7, van 11.00 tot 13.00 uur. Zierikzeese dagen, Braderie Toeristische markt, Centrum, van 10.00 tot 16.00 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de WV Zeel and, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. Domburg Mondriaan Rondwandeling. Domburg heeft een indrukwekkend verleden, waar in zee, landschap, huizen en vooral bijzondere men sen de typisch Domburgse sfeer hebben gescha pen. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. De rondwandeling duurt ongeveer anderhalf uur en daarna heb je nog tijd om op ei gen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmu- seum te bezoeken (entree is inbegrepen). Tickets kosten €8,00 per persoon voor volwassenen en 4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Opge ven kan bij de VW-vestiging in Domburg, Schuit- vlotstraat 32, tot 12.45 uur. Vertrek van de wande ling is om 13 uur. Westenschouwen Lawaai en gezelligheidsfietstocht. Een fietstocht langs de meest drukke en bruisende spots op Schouwen. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westenschouwen. Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. Elke woensdag kunt u op een leuke en sportieve manier kennisma ken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppunten- kaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de hele dag op stap. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe, salade. De kaart kost euro 17,50 per per soon en u heeft een besteding van ong. euro 35,00. Vertrek vanaf Hotel De Kroon, van 11.00 tot 18.00 uur. - v ."-SilSP Mondriaan-wandeling in Domburg. archieffoto Ruben Oreel BRESKENS - Twee dagen per week is het bal in Breskens. Dubbel-dolle feestdagen noe men ze dat in het Zeeuws-Vlaamse dorp. Op woensdag zijn er op het Spuiplein vrij markt en allerlei activiteiten. 5e marktkra men van de handelaren zijn in tijd ver plaatst naar de donderdag. De markten du ren van 13.00 tot 22.00 uur. Morgen is er een muziekdag, op 25 augustus staat de woensdag in het teken van country and western. De zomerse dolle dagen in Bres kens vinden volgende week voor het laatst dit seizoen plaats. www.dolledagenbreskens.nl ZIERIKZEE - Smaken verschillen. Dat is al tijd zo geweest. Hoe trends veranderd zijn, is onderwerp van een zomertentoonstel- ling: 'Trends in muziek, architectuur en mode. Van hiphop tot en met klassieke oudheid'. De expo is te zien in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Naast de expositie is een presentatie, een film en een speelhoek voor de kinderen. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.30 uur tot 16.30 uur. Op enkele dagen zijn er concerten te beluisteren. Meer info: www.nieuwekerkzierikzee.nl Romeinse poppen bij de expositie Trends WOLPHAARTSDIJK - Middenin het drukke zomerseizoen is er ook tijd en ruimte voor bezinning. Met als thema 'een rugzak vol dromen' vindt zondag 22 augustus een kerkdienst plaats in de open lucht op cam ping Veerse Meer aan de Veerweg 71 in Wolphaartsdijk. De dienst begint om 10.00 uur, maar tien minuten voor aan vang wordt al begonnen met een samen zang. Mocht het die dag slecht weer zijn, dan vindt de dienst binnen plaats, in een loods op de camping. Er is ook een kinder- nevendienst voor kinderen tot 10 jaar. Graag zelf een stoel meenemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73