241 sport 9- Vlissingen vestigt hoop op s Het hagelde in Cadzand Vacansoleil strijdt tegen dertien teams Zwemster Minneboo 22e op jeugd-OS Spruijt raakt zijn koppositie kwijt VC VLISSINGEN VC Vlissingen is in gesprek met twee sponsors. De potentiële geldschieters komen uit de scheepvaartbranche. Ze hebben het bestuur van de club nog om bedenktijd gevraagd. dinsdag 17 augustus 2010 AIGLE De Nederlandse wielerploeg Va cansoleil (van Yersekenaar Johnny Hoogerland) heeft in de jacht op het verkrijgen van een ProTour-li- centie concurrentie van dertien teams. Dat maakte de internationa le wielrenunie UCI gisteren be kend. Ploegen konden tot en met zondag een aanvraag voor een ProTour-li- centie indienen. Tien teams, waar onder het Nederlandse Rabobank, zijn al zeker van een licentie. In totaal is plaats voor achttien ploe gen. De UCI maakt op 10 december be kend welke teams een ProTour-li- centie krijgen, waardoor ze verze kerd zijn van deelname aan grote wedstrijden. SINGAPORE Zwemster Manon Minneboo is gis teren tijdens de Jeugd Olympische Spelen in Singapore als 22e geëin digd op de 100 meter vrije slag. De zeventienjarige Vlissingse finishte in 58,77 seconden. In haar serie werd ze daarmee zesde. Ze kwalifi ceerde zich niet voor de halve fina les later op de dag. Minneboo, lid van de Vlissingse zwemclub De Stormvogel, is de e- nige Zeeuwse deelnemer aan de eerste editie van de Jeugd Olympi sche Spelen. Ze komt donderdag nog in actie op de 50 meter vrije slag. Dat nummer ligt haar door gaans beter. HULDENBERG Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke heeft tijdens een wedstrijd in het Belgische Huldenberg een vierde plaats bereikt. Door deze mindere dag is hij de leiding in de strijd om de nationale titel bij de MCLB in de klasse nationalen MX 2 kwijtgeraakt. In de eerste manche werd de zes tienjarige Spruijt tweede, in de tweede - mede door een val - zes de. De Walchenaar staat nu op plaats twee. Ook Gian Scheele uit Zaamslag had geen gelukkige dag en moest in de manches genoegen nemen met een vijfde en achtste plaats. Hij staat nu vijfde in het tussenklasse- ment. uit DAMMEN Hiltex Zeeland Open. Groep 1: R. Boomstra (Ned)- V. Virnyi (Duitsl) 1-1, N. Guljajev (Rus)- A. Schwartzman (Rus) 0-2. N. Heusdens (Ned)- A. Scholma (Ned) 0.98-1.02, T.L. Mbongo (Kam)- B. Provoost (Ned) 2-0. Groep 2: M. Dolfing (Ned)-G. Valneris (Rus) 0.99-1.01, A. Georgiev (Rus)-A. Tolchykau (Wit Rus)1.01-0.99, P. Meurs (Ned)-K. Thijs- sen (Ned) 0-2, J.M. Ndjofang (Kam)-M. Rent meester (Ned) 2-0. DUIVENSPORT Arras met 17.963 jonge duiven. Samenspel 1(1456 m/m): 1,2,7,8,10. J. v.d Plasse, 3,5. C. Riemens, 4. R. de Lijser, 6. J. Kools, 9. H. van Damme Samenspel 2 (1412 m/m): 1. comb, de Mul/Vermeirssen, 2,4,5. O. Haers, 3,6,7,8,9. gebr. Scheele, 10. P. Pladdet. Samenspel 3 (1391 m/m): 1. G. Schalkens, 2. W. Bogaart, 3. comb. E&M. Kint, 4. C. Koene, 5,7. A. van Daalen&Zn, 6,9. E. van Acker&Zn, 8. R. de Booy, 10. J. Voet. Samenspel 4 (1443 m/m): 1,2,3,4,5,7,10. comb. R&L. Traas, 6. Sj. Traas, 8,9. R. Clement. Samenspel 5 (1406 m/m): 1,2,3. M. Jeremiasse, 4. M. Hengsdijk, 5,6. A. van Iwaarden&Dtr, 7. J. Bras, 8. j. Dekker, 9,10. P. Neels. Samenspel 6 (1387 m/m): 1,2. J. den Hengst, 3. L. van den Hoek, 4. J. Moer Jonathan Constancic zoen clubtopscorer v negen keer in de (na Vlissingen traint weer. Van links naar rechts: Said Bouzambou, Jihad Azzagari (achter hem Thomas Ragut), Randy de Dreu, Alwin van Ham, Khalid el Hattach, assist (achter hem keeperstrainer Mohammed el Bekkaoui). door Rudy Boogert en Maurice Steketee vlissingen - De sponsors waar VC Vlissingen mee in gesprek is ko men niet uit België. Rob Vergou wen uit Wemeldinge en Leo Em merzaal uit Putte hebben vrijdaga vond een gesprek gehad met het bestuur van de club en de spelers. Dat bevestigde voorzitter Gieta- ram Bhondu van VC Vlissingen gisteravond in het clubgebouw. Vergouwen en Emmerzaal zijn bei den werkzaam in de scheepvaart. Eerder op de dag meldde Emmer zaal al aan een verslaggever van de- land, 5,9. JJ. Bolier, 6,7. M. Matthijsse, 8,10. G. v.d. Kamp. Samenspel 7 (1424 m/m): 1. M. Bugajski, 2,3. JD. Marteyn, 4,7,8. C. Schroevers, 5. P. Hengst, 6. comb. J&K. van Belzen, 9. comb. Beekman&Zn, 10. W. Segboer. TENNIS Cincinnati. Mannen. Eerste ronde: De Bakker (Ned)-Monaco (Arg) 6-4 6-7 (5) 6-3. AGENDA DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijke duels: Noormannen-Dom burg (19.15 uur), Hoek-RCS (19.30 uur), Hans- weertse Boys-Wolfaartsdijk (19.00 uur), Jong Ambon-De Meeuwen (19.30 uur), Axel-Straat je Stekene (19.30) Arnemuiden-Walcheren (19.15 uur), DZC'09-ZSC'62 (19.00), Terneu- zense Boys-Halsteren (zon) (20.00 uur), Hein- kenszand-Waarde (19.30 uur), Serooskerke-FC Dauwendaele (19.30 uur), AZW 2-Terhole (19.30 uur), Duiveland-Zierikzee (19.30 uur), SSV'65-Kapelle (18.45 uur), Arendskerke-Luc- tor'88 (19.30 uur), Kruiningen-Odio (19.00 uur), Patrijzen-Rillandia (19.30 uur), Lewedorp- se Boys-De Meeuwen (19.30 uur), Kapelle 2-Borssele (19.30 uur), Bevelanders-Waarde (19.30 uur), Philippine-Zaamslag 2 (19.30 uur). ze krant bij het onderhoud aanwe zig te zijn geweest. „We zijn inderdaad met hen in ge sprek", aldus Bhondu. „Ze hebben nog om bedenktijd gevraagd, om dat ze schrokken van het bedrag dat nodig is om Vlissingen te red den." Rob Vergouwen, de broer van Ter- neuzense Boys-trainer Karl, is di recteur van Rojas Tankers, een be drijf dat actief is in met name de binnenvaart. Ook Emmerzaal is werkzaam in die branche. Beiden zouden volgens voorzitter Bhondu op zoek gaan naar nog meer geld schieters om VC Vlissingen van de ondergang te redden. Ze kwamen vrijdagavond in een auto met Bel gisch kenteken aanrijden bij het clubgebouw, waar ze door be stuurslid Piet de Jong in contact werden gebracht met de spelers groep. De selectie besloot na het overleg dat er voldoende vertrou wen was om weer te gaan trainen. Concrete toezeggingen zijn er vol gens Bhondu nog niet gedaan. Gisteravond stonden de spelers voor het eerst weer op het veld. Ruim twee weken later dan ge pland. Trainer Roy Hendriksen had het veld op persoonlijke titel gehuurd. Wethouder Marin de Zwarte van de gemeente Vlissingen had daar geen moeite mee. „Als de pri- vé-persoon Roy Hendriksen een veld wil huren is dat prima. Dat kunnen we als gemeente niet wei geren. Als we een veld beschikbaar hebben en je houdt je aan de voor waarden dan kan iedereen bij ons een veld huren. Ik heb ook liever dat ze dat bij ons doen dan dat ze bijvoorbeeld op een veld in Zoute- lande gaan voetballen. Nu hebben wij er nog inkomsten van. Er zal wel direct betaald moeten wor den." Voor de bekerwedstrijd, die de door Fred Rabout oostburg - Als hagelstenen vielen de duiven zaterdag bij Johan van de Plasse (68) aan de Herenweg in Cadzand uit het luchtruim. Twee in amper een seconde, even na tien uur. Drie minuten later had hij er al negen in de klok. De Zeeuws-Vlaming pakte de twee snelste van Zeeland en had er ne gen in de top twintig. Het concours vanuit Arras was geen provinciaal concours was. Op de vitesse, zeg maar de 200 meter in de atletiek, wordt er nooit in provinciaal verband gevlogen. Des ondanks was Van de Plasse zater dag een gelukkig man. De inwoner van Cadzand kweekte dit seizoen zestig jonge duiven. Liefts 59 stopte hij er vrijdag in de mand voor het concours. De zestig ste had zijn chipring verloren en zonder 'startnummer' mocht hij dus niet aan de start verschijnen. Twee duiven meldden zich even over tienen in het luchtruim bo ven Cadzand. Een geschelpt doffer- tje passeerde als eerste de antenne. Hij had, evenals zijn compaan, de 126 kilometer met een gemiddelde snelheid van 1456 meter per mi nuut overbrugd-. „Niet te geloven zoals ze kwamen", zei een nog ont dane Van de Plasse zaterdagavond. „In mijn vereniging (PV de Snel- vliegers Oostburg) pak in 45 prij zen. In Zeeland heb ik de twee snelste en negen in de top twintig. In de vereniging is het mijn vierde zege dit seizoen." Cadzand kreeg ze trouwens toch goed naar huis, want de nummer drie werd bij Cor Riemens ge meld. Er waren er meer die dachten dat het 'hagelde'. In Nieuwdorp bij voorbeeld, waar de combinatie Traas er liefst zeven in de top tien pakte, te beginnen met de eerste vijf. En in Samenspel 5 was het po dium volledig bezet door M. Jere miasse uit Wemeldinge, terwijl in Samenspel 2 de gebroeders Schee le uit Terneuzen vijf keer in de top tien vermeld staan. Komend weekeinde is er onder meer de klassieker vanuit Orleans voor jonge duiven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66