221 sport 90&000- Vitesse gelooft heilig in zijn Hippisch WK-team staat in de steigers KNHS wil EK springen van 2013 Boschker weer terug onder de lat Beenhakker wil lijmpoging doen Nieuwe ploegen Sastre en Kreuziger REDDER IN NOOD De scepsis was groot toen een Georgiër met geld zich meldde In Arnhem geloven ze inmiddels dat de verlosser binnen is. Baaijens-Van de Vrie dinsdag 17 augustus 2010 ENSCHEDE Doelman Sander Boschker heeft gisteren zijn eerste speelminuten van het nieuwe seizoen gemaakt. De keeper speelde mee in een oe fenwedstrijd tussen Jong FC Twen te en AGOVV (2-0). Boschker vierde na het wereldkam pioenschap in Zuid-Afrika eerst vakantie en begon later aan de voorbereiding op het huidige sei zoen. Michel Preud'homme, de nieuwe trainer van FC Twente, was de afge lopen wedstrijden tevreden over de Bulgaarse doelman Nicolai Mi- chailov. ROTTERDAM Technisch directeur Leo Been hakker van Feyenoord stuurt aan op een verzoening tussen trainer Mario Been en verdediger Tim de Cler. Dat viel gisteren op te maken uit een bericht op de website van Feyenoord. Beenhakker: „We gaan kijken hoe we, zoals Fritz Korbach dat altijd zo mooi verwoordde, het huisje weer bij het boompje en bij het schuurtje krijgen." De Cler, zondag tijdens de rust van Excelsior-Feyenoord (3-2) in on genade gevallen bij de trainer, heeft van Beenhakker enkele da gen vrijaf gekregen om de gemoe deren in De Kuip tot bedaren te brengen. MADRID De Spaanse wielrenner Carlos Sas tre vertrekt bij Cervélo. De voor malige winnaar van de Ronde van Frankrijk fietst vanaf komend sei zoen voor Geox. „Het vertrouwen dat ze sinds het begin van de onderhandelingen in mij hebben gesteld, gaf voor mij de doorslag", aldus de 35-jarige Sas tre, die in 2009 de overstap naar Cervélo maakte. Roman Kreuziger kiest voor Asta- na. De 24-jarige Tsjechische ren ner, negende in de Tour de France, komt over van het Italiaanse Liqui- gas. In april 2005 werd Merab Zjordania gearresteerd wegens op lichting en verduistering. Hij zou 900.000 euro van de bond hebben overgemaakt naar een privérekening. Marab Zjordania, de nieuwe eigenaar van Vitesse, plaatst zijn handtekening onder het contract. Maasbert Schouten (links) zit klaar om zijn krabbel te zet ten. foto Hans Broekhuizen UTRECHT - De Koninklijke Ne derlandse Hippische Sportfedera tie wil in 2013 in samenwerking met het CHIO van Rotterdam het EK springen naar Nederland ha len. Het bid wordt eind augustus door het CHIO bij de overkoe pelende organisatie FE1 uitge bracht. In 2011 (Rotterdam) is het EK dres suur al in Nederland, bij het CHIO van Rotterdam. Graag hadden het CHIO en de KNHS dat gekoppeld aan het springevenement, maar de FEI vond dat te veel van het goe de. „Daarom gaan we nu voor 2013", zegt Maarten van der Heij den, technisch directeur van de hippische bond. De kandidatuur van Nederland wordt als kansrijk beschouwd. door Giel Hendrix UTRECHT - Terwijl de Nederlandse hippische federatie de laatste eu ro's bij elkaar schraapt, dubt bondscoach Rob Ehrens nog over de samenstelling van zijn ploeg springruiters voor het WK dat 15 september in Kentucky begint. De Nederlandse volksverhuizing, in totaal stuurt de KNHS zo'n 65 mensen de grote plas over, kost de bond circa een miljoen euro. „Ver geet bijvoorbeeld niet dat een vier- spanruiter alleen al, buiten zijn verschillende wagens, vijf paarden meeneemt naar Amerika. Dat is evenveel als een hele ploeg springruiters bij elkaar", zegt tech nisch directeur Maarten van der Heijden. „Een jaar geleden hadden we er nog een hard hoofd in, want wij hebben zo'n miljoen ook niet op de plank liggen. De bond be taalt ongeveer een vijfde (200.000 euro) van de kosten, de rest wordt door sponsors opgehoest. We heb ben nu nog een gaatje van zo'n 30.000 euro. In sommige landen moeten de deelnemers een bijdra ge leveren en Hongarije laat zijn menners helemaal thuis, omdat ze de reis niet kunnen betalen. Wij hebben dat laatste nooit overwo gen." Van der Heijden vertelde gister middag over de geldzorgen na af loop van de officiële presentatie van de WK-afvaardiging naar de Verenigde Staten in het kantoor van hoofdsponsor Rabobank in Utrecht. Alle teams staan al vast, al leen het lijstje van springruiter- coach Ehrens telt nog acht namen. Hij moet er vier combinaties (en een reserve) uitpikken. Opvallend: Anky van Grunsven is een van de twee (de ander is Chris- ta Laarakkers) reserves voor het dressuurteam. Enkele maanden ge leden besloot de levensgezel van coach Sjef Janssen af te zien van kwalificatie, omdat haar paard Sali- nero geblesseerd was. Maar met Painted Black staat de veelvoudig olympisch kampioene nu toch weer op de reservelijst. Dat is uniek, want de Brabantse is ook al reserve voor de reiningploeg van bondscoach Casper de Jonge. „In geval van nood kunnen we een be roep op haar doen", aldus Janssen. En waar haar voorkeur ligt, als ze een keuze zou moeten maken, weet hij ook al. „De kans op een medaille bij de dressuur is groter Tessa Baaijens-Van de Vrie uit Goes is bij het aangepaste dressuur één van de twee reserves voor het we reldkampioenschap. De amazone viel met Riana net bui ten de ploeg van bondscoach Jean- nette Wolfs. dan bij reining, dus dat lijkt me duidelijk." Rob Ehrens denkt nog een week of twee nodig te hebben voordat hij de puzzel in elkaar gezet heeft. Dan dobbert de bagage van de menners ergens op de Atlantische Oceaan, want het materiaal van IJs brand Chardon, Koos de Ronde en Theo Timmerman vertrekt vol gende week dinsdag per boot rich ting Amerika. Uit kostenoogpunt. De reis neemt zo'n vier weken in beslag en ook na afloop van de WEG (World Equestrian Games) moeten de mannen nog vier we ken wachten voordat ze hun koet sen en het bijbehorende materiaal weer terug hebben. Ehrens heeft de extra tijd nodig vanwege de 'hectische weken' die hij achter de rug heeft. „Handha ving in de Nations League had voorrang. Het is zwaar geweest en ik vind het niet logisch om nu al de knoop door te hakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64