zeeland 119 1625 Doorkijkjes en kunst graag met publiek avontuur voor oude jongens' Rabelink gaat thee serveren in In 't Opper Laatste nachtmarkt van het seizoen Themrock speelt in café Graaf van Buren Oproep getuigen mishandeling dinsdag 17 augustus 2010 HË9B „Volgens officiële stukken dateert dit huis uit 1625, maar volgens kenners van steensoorten moet het nog wel ouder zijn. Waarschijnlijk is het in de vijftiende eeuw al gebouwd." „De inrichting van zo'n tuin is nog best veel werk. Als je het oog van de be zoeker wil strelen, moet de boel natuurlijk niet al te scheef staan. Ik denk ook na over mooie doorkijkjes. Miems van Citters in de weer met wat zij zelf omschrijft als 'een brok levenshout'. Zij gaat daarin de uitdaging aan in het weerbarstige hout dat snel dreigt te splijten, het motief van golven aan de zee te hakken. foto's Ronald den Dekker Timmerman enthousiast vertelde. De bemanning had regen en wind verwacht. Niet dat ze daar wakker van zouden liggen, vertelt Gaston. „Van regen word je nat en dat hoort gewoon bij zeilen. Je droogt vanzelf wel weer op." Gaston is te vens bestuurslid van de Stichting Behoud Hoogaars. Maar het weer werkte mee. Het knapte zelfs snel op. Gaston: „Toen we uit Veere vertrokken, was het droog. Er stond een fantas tische wind, zo'n kracht zes a ze ven. We hebben de hele Ooster- schelde op vol zeil gevaren. Gewel dig. We kwamen daar ook De Mar kiezin van Veere zeilend tegen. Met de Zeeuwse vlag in top, ook op weg naar Sail. We hebben zelf een zonnetje gehad toen we in de Krammersluizen lagen." Grinnikend: „Jaloersmakend hè,- toen ik naar huis belde vertelde ze me dat het rotweer was in Vlissin- gen. Hebben wij dus mazzel." De sfeer aan boord van beide sche pen is prima. De wat luxere Al- cyon, in feite de jachtuitvoering van de Yerseke, heeft wat meer comfort aan boord. Een klein kom buishoekje en stahoogte in de ka juit. De Yerseke 36 is wat dat betreft een stuk primitiever. Het schip werd in 1900 op de werf van Dick van Duyvendijk in Tholen ge bouwd en de eerste eigenaar was de Veerse garnalenvisser Jan Bliek. De kajuit van de Yerseke is alleen gebukt te bereiken. Zitten kan je er prima, staan eigenlijk niet. Het sfeertje binnen is authentiek. Niet in het minst door de aanwe zigheid van de Vuurduvel, een ka cheltje dat bekend staat onder de naam Avapeur. Volgens Gaston 'brandt het ding als een tierelier'. Medebootsmaat Jan Kees Janssen zorgt voor het eten. „Ik zal het wel goed doen, ik kook thuis ook en m'n vrouw leeft nog steeds", zegt hij nuchter als gevraagd wordt naar zijn kokskwaliteiten. Van avond staat Chili con carne op het menu. In Rotterdam was het nasi met saté. Gaston grijnzend: „En veel bier. Als we varen drinken we niet, maar aan wal lusten we wel een slokje." Vijf bemanningsleden aan boord van de Yerseke slapen buiten, in het ruim. Op de plek waar vroeger de mosselen lagen. Er wordt wel zeil boven gespannen. Timmer mans: „We liggen gewoon op de vloer, niet op de houten banken aan de zijkant. Ik ben bang dat ik daar vanaf donder. En da's een he le klap." De twee andere liggen in de kajuit. „Deze vaartocht is voor ons eigen lijk een groot avontuur voor oude jongens. Want dat zijn we hier aan boord. Geen oude mannen, maar oude jongens", aldus Gaston. De twee schepen varen in drie da gen naar IJmuiden om vanaf don derdag mee te doen aan Sail Amsterdam Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 06-08-2010 blijkt, dat t.v.v. C. Meijer B.V., gevestigd te Kruiningen, aan JOHAN BEEKE, geboren 14-05-1953, h.o.d.n. J. Beeke Projectontwikkeling, J. Beeke Landbouwbedrijf en J. Beeke Mesthandel-Loonbedrijf, zonder bekende woon- of verblijfplaats danwel kantooradres of vestigingsplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 26-04- 2010. Bij dit exploot, waarvan J. Beeke een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 BRUINISSE Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland gaat morgen in het kader van een werkbezoek thee serveren in het Bruse zorgcen trum In 't Opper en bolussen bak ken bij het Bruse Visserijmuseum. Ook brengt hij in Bruinisse een be zoek aan de lokale skatebaan. Donderdag gaat Rabelink op werk bezoek in Noordgouwe waar hij een kijkje neemt op camping en beautyfarm De Stern. Ook gaat hij aan de slag als vrijwilliger in dorps winkel 't Winkeltje aan de Ring. BURGH-HAAMSTEDE De laatste ringpromotie nacht- markt van het seizoen wordt aan staande zaterdag weer gehouden in Haamstede. De markt start om 19.00 uur, duurt tot middernacht en telt meer dan too kramen die staan opgesteld in de Noordstraat en rondom de grote kerk aan de Ring. Naast de gebruikelijke ver koopwaar worden ook streekpro ducten verkocht. De markt is altijd druk bezocht, daarom wordt aange raden zoveel mogelijk lopend of per flets te komen. KORTGENE De Zeeuwse band Themrock staat zaterdag op de planken van café Graaf van Buren in Kortgene. Het kwartet legt zich niet toe op één stijl: op het repertoire staan zowel rock-, metal-, surf-, punk- als pop nummers. Themrock speelt zowel covers als nummers van eigen hand. Alle bandleden hebben een artiesten naam. 'Beef drumt, 'Billie Boom' bespeelt de bas, 'Skinny Bopper' is de gitarist van de band en 'Gin Bo ne' verzorgt de zang. Het concert begint om 21.30 uur. TERNEUZEN De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling in de Axel- sestraat in Terneuzen. Om één uur in de nacht van zaterdag op zondag liep een 19-jarige Axelaar een ge scheurd trommelvlies op, toen hij en zijn vriend die naast hem fiets te, werden belaagd door een groep je jongeren. De 19-jarige werd door één van hen hard op zijn gezicht geslagen. De politie verzoekt getuigen con tact op te nemen met 0900-8844 of het politiebureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61