binnenland 15 media hakken in op 'moslimhater uit Nederland' Slechte informatie kost maatschappij vele miljarden Koetsier overlijdt na wilde rit Zwerfster bekrast zeker 27 auto's Man verdacht van ontucht met elfjarige Miljoen euro binnen voor Pakistan dinsdag 1 7 augustus 2010 ~i 61II ril 1)1! 2002-2003 2003-2004 2004-2005 200S-2006 2006-2007 2007-2008 2008-2009 2009-2010 2010-2011 Aantal studies met numerus fixus blijvend hoog Wetenschappelijk Onderwijs Hogere Beroeps opleidingen bron: Dienst Uitvoering Onderwijs DEN HAAC - Door slechte voorlich ting kiezen studenten niet de juis te studie en veranderen ze later van richting of gaan een tweede studie doen. Dat kost de maat schappij jaarlijks zo'n zes miljard euro, zegt het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt. Onderwijsexperts en studentenor ganisaties vinden dat universitei ten en hogescholen aankomende studenten beter moeten voorlich ten over hun opleidingen en de kans daarmee een baan te vinden. Middelbare scholieren moeten al in het derde leerjaar kiezen in welk profiel ze eindexamen willen doen. Op dat moment hebben ze slechts globaal voorlichting gehad over het hoger onderwijs. Ook als zij definitief voor een vervolgoplei ding moeten kiezen, is de informa tie nog summier. Dat zeggen de scholierenbond Laks en het Lande lijk Studenten Verbond (LSVb). Leerlingen weten niet altijd welke onderwerpen centraal staan bij een opleiding, hoe groot de kans op een baan is en welke eisen wor den gesteld aan de studenten. Die informatievoorziening moet beter om uitval in het hoger onderwijs tegen te gaan, zegt het LSVb. „Het beeld dat toekomstige studenten nu van opleidingen krijgen is niet reëel." Rolf van der Velden, hoogleraar onderwijs en beroepsloopbaan, be aamt dat. Opleidingsinstituten doen graag alsof ze nog alle kan ten op kunnen met hun studie. Daardoor is de toestroom bij vage re en wat algemenere studies erg groot. „Het is lastig om met zo ve len op de arbeidsmarkt te concur reren", zegt hij. „Dat is vervelend voor diegenen die wel oprecht voor bijvoorbeeld de studie com municatie hebben gekozen." ENKHUIZEN Een koetsier is gisteren overleden na een val van de wagen in Enkhui zen. Zijn paard schrok waarschijn lijk van een reinigingswagen en sloeg op hol. Na een wilde rit van enkele honderden meters botste de koets op een auto en viel om. De 76-jarige man uit Enkhuizen kwam hard met zijn hoofd op het wegdek terecht. Hij overleed later in het zie kenhuis. BREDA De politie heeft zondag een 6i-jari- ge vrouw die door Breda zwerft, aangehouden omdat ze ten minste 27 geparkeerde auto's zou hebben bekrast. Buurtbewoners vertelden agenten dat de vrouw op verschil lende adressen had aangebeld en om koffie had gevraagd. Toen ze die nergens kreeg werd ze boos. Het vermoeden is dat ze daarna de auto's heeft vernield. ENSCHEDE Een 63-jarige man uit Enschede is gisteren aangehouden op verden king van ontucht. De man zou een elfjarig meisje uit de stad onzede lijk hebben betast. De ouders van het meisje hebben aangifte gedaan. Het kind zou een aantal weken ge leden op vakantiepark Buiten plaats Holten tussen Rijssen en Holten zijn aangerand. De politie heeft de man inmiddels verhoord. DEN HAAC Op giro 555 is tot nu toe 1 miljoen euro binnengekomen voor hulp aan Pakistan. Aanvankelijk wilde de SHO geen actie opzetten voor het door overstromingen getroffen Pakistan. De ramp zou te weinig le ven in vakantievierend Nederland. Afgelopen donderdag werd toch gi ro 555 opengesteld. In het gebied is behoefte aan schoon drinkwater, voedsel, medicijnen en tenten. Het artikel in Al Watan is veelzeg gend, want sinds Wilders bekend heeft gemaakt dat hij aanwezig zal zijn op 11 september in New York, verschijnt de Nederlandse politi cus steeds vaker en prominenter in de Arabische media. Kranten, tijdschriften, websites en televisie spreken over de 'moslimhater uit Nederland'. En de berichtgeving is zonder uitzondering negatief Enkele dagen geleden wijdde een andere Saoedische krant, Arab News, al een kritisch hoofdredac tioneel commentaar aan Wilders. In het stuk, getiteld Dutch dilem ma, staat: „Er wordt gesproken over een centrum rechtse minder heidsregering die gesteund gaat worden door de extreemrechtse Partij voor de Vrijheid. Dit is een zeer verontrustend vooruitzicht." Volgens de krant gaat de PW geen ministers leveren, maar zal Wilders 'grote invloed hebben'. „En dit van een man die trots is op z'n haat voor de islam. Iemand die speciale belasting wil voor vrouwen met hoofddoekjes. Ie mand die de boerka wil verbie den. Sterker nog, de koran wil ver bieden." Vorige maand al besteedde de op een na grootste tele visiezender in de Arabi sche wereld, Al Arabiya, uitgebreid aandacht aan Wilders. In een arti kel op de website werd zijn gedach tegoed samengevat onder de drie koppen: 'Bescherming van Israël', 'Stoppen van moslimemigratie naar Europa' en 'De gematigde is lam bestaat niet'. Hoe omstreden Wilders inmiddels is in de Arabische wereld blijkt wel uit de 179 reacties die het arti kel opleverde. Het merendeel er van is weinig positief: „Islam is van God en Wilders is satan. God zal overwinnen", schrijft Moham mad Jabour. Een ander, genaamd 'De Saoediër-met-de-Duitse-in- borst' schrijft: „Moge God Wilders vervloeken, jij verschrikkelijke man. De dag zal komen dat je spijt hebt dat je in dit leven bent gebo ren en dat je de gevolgen ziet van je woorden. Het is slechts een kwestie van tijd..., jij blond var ken." Sommige opmerkingen zijn min der heftig. Een anonieme reageer- der meldt: „Een ieder die uw haar ziet, weet dat daar niets goeds uit kan komen". Infostands op een open dag van de Hogeschool Arnhem Nijmegen. Grote toestroom bij bepaalde studies zorgt ervoor dat sommige studenten alleen maar voor de kaartenbak studeren. foto Marcel van den Bergh/GPD SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES www.giro555.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5