PZC ,7 Groen in Poortambacht op de schop Reuzenrad 18 en 19 18 en 19 RECONSTRUCTIE Gemeente wil door snoeien, uitdunnen en weghalen open terrein terug in wijk •V' Cir -ïr .TT 1 ^2 *-• De Reuver naar Serooskerke (S) almanak Miems deelt huis, tuin en kunst graag met publiek Dinsdag 17 augustus 2010 Rijkcholt krijgt huis voor dementerenden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het gemeentelijk groen in de Zierikzeese wijk Poort ambacht gaat op de schop. Door snoeien, uitdunnen en weghalen wil de gemeente Schouwen-Duive- land het open terrein in de wijk te rugbrengen. Allereerst wordt de omgeving Kreeftstraat, Krabstraat, Oester straat, Wulkenpad en Zeesterpad - daterend uit de jaren tachtig van de vorige eeuw - onder handen ge nomen. Om de wijk snel groen te krijgen werden destijds snel groeiende struiken en bomen ge plant. Dat groen is nu dusdanig doorgeschoten dat stevig ingrijpen noodzakelijk is, zegt Patrick Tol van de afdeling openbare werken van de gemeente. „Het groen is op sommige plaatsen heel dicht en be hoorlijk hoog en dat gaat ten koste van de sociale veiligheid in de wijk. Wij willen graag meer open heid, meer ruimte." Elders op het eiland zijn vergelijk bare operaties geweest en het is de ervaring van de gemeente dat men sen eerst schrikken als er rigoureus gesnoeid wordt, maar er later wel blij mee zijn. Tol: „Het groen in Boeijesbosch in Burgh-Haamstede bijvoorbeeld is ook flink uitgedund en de mensen - daar waren enthousiast over het eindresultaat." Al te weelderig groen neemt niet alleen veel licht, maar ook veel zicht weg. Sommige kruispunten in de wijk zijn daar door onoverzichtelijk geworden en ook dat manco moet door re constructie van het groen verhol pen worden. Het wordt echter, be nadrukt Tol, zeker geen kaalslag. „Een aantal bomen is weldoor dacht neergezet en die blijven ook gewoon staan. Maar er gaan wel struiken weg en er komt meer gras in de wijk." Tol voegt er meteen aan toe dat de plannen nog niet tot in detail uit gewerkt zijn. Dat gaat de komende twee maanden gebeuren. De bewo ners van eerdergenoemde straten hebben'inmiddels wel een eerste nieuwsbrief - compleet met verdui delijkend kaartje - in de bus gekre gen en daar blijft het niet bij. De gemeente maakt ook van de gele genheid gebruik om in de wijk ver spreid liggend gemeentelijk snip- pergroen te koop aan te bieden. „En dan moet je denken aan voor de gemeente heel inefficiënte hoekjes. Van die hoekjes waarvan het veel logischer is dat ze bij parti culiere tuinen getrokken worden." i nTa'ar TTlM*ViffF -fiÉÈl <c* r? mmr:im •?QJ q; - r - -- V- -- - -ki7u 7 A? "SI Met name aan het Zeesterpad is sprake van bijzonder weelderig groen. SEROOSKERKE - De Hervormde ge meente Serooskerke heeft na elf maanden een nieuwe dominee. Arie de Reuver, emeritus hoogle raar, is in die functie benoemd. De Reuver was eerder predikant in Tholen, Capelle aan den IJssel en Delft. Hij was vanaf 1994 bijzon der hoogleraar aan de Universiteit van Utrecht. De Reuver heeft ver schillende werken op zijn naam staan over spiritualiteit van de vroege kerk, late Middeleeuwen, re formatie en piëtisme. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. W.J. Verjaal uit Scharendijk 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl Het was de zevenjarige Thijs niet ontgaan dat het vorige week kermis was in Middelburg. En dat is altijd iets waar hij naar uit kijkt en zeker iets waar hij naartoe wil Er zijn altijd wel spannende at tracties voor een jongeman van zijn leeftijd. Maar alleen gaan is ook niet leuk. Dus kwam opa in beeld. „En als wij daar dan naartoe gaan wil ik met opa in het reuzenrad", kondigde hij vast aan. Maar dat bleef niet bij een aankondiging, hij vond dat opa eigenlijk gewoon mee moest. Maar opa vond dat rad wel erg hoog en wist niet zeker of hij dat wel durf de. Waarop de jonge Thijs reageerde: „Nou, als opa niet meegaat, dan heeft opa een groot probleem." Dus ging opa voor de bijl. Opa is inmiddels met zijn kleinzoon in het reuzenrad geweest. Hij is nu weer aan de beterende hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59