zeeland 121 3356,75 wat voor bouwvergunning 21 ste editie van Omloop van Coeree 13 september: iedereen op de fiets naar het werk Volop Hollandse kersen Iguana vangt meegereisde schorpioen op Wethouder Jon Herselman WÊÊ Meer over bouwleges DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: 2 komkommers 1,00 Pitloze druiven 1 doos1,00 dinsdag 17 augustus 2010 B rekent de gemeente Sluis voor een bouwvergunning voor een huis en is daarmee het duurst in Zeeland. „We willen het tarief in de pas laten lopen met dat van naburige gemeenten. Verder was het tarief niet kostendekkend. Daar wilden we ook een eind aan maken. Het was een eenmalige forse tariefsverhoging." i mi komt op 60 euro. Maar voor een lichte bouwvergunning is maar zel den een welstandsadvies nodig, vertelt de wethouder in een toe lichting. Het afgelopen jaar kwam dat voor zo'n vergunning, maar een paar keer voor. Volgens hem is de prijsstijging van deze omvang een eenmalige zaak. VLISSINGEN - Artis heeft een op- vangadres gevonden voor een schorpioen. Het beestje vertrekt naar reptielenzoo Iguana in Vlis- singen, meldde een woordvoerster van de Amsterdamse dierentuin gisteren. Enige tijd geleden nam een echtpaar uit Soest de schor pioen per ongeluk mee van een verre vakantie. Zij brachten het dier naar de vogelopvang in hun woonplaats en vervolgens naar Ar tis. De spinachtige zat achter de schermen bij Artis, maar kon daar niet blijven. Het dier paste niet in het collectieplan van de dieren tuin en zou mogelijk door andere dieren worden opgegeten. De Vereniging Eigen Huis voorziet voor de komende jaren op dit ter rein nog wel problemen, omdat ge meenten geconfronteerd worden met forse bezuinigingen en op zoek gaan naar alternatieve inko mensbronnen. De vereniging vreest daarom voor een scherpe stijging van de tarieven omdat ge meenten die naar eigen inzicht vast kunnen stellen. Ook daarom wil Eigen Huis een transparante eenduidige kostprijsbepaling van bouwvergunningen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft daartoe al model len opgesteld. Maar dat helpt vol gens VEH niet veel omdat gemeen- De gemeenteraad stelt op voor stel van het college van burgemees ter en wethouders de hoogte van de bouwleges vast. De hoogte van de leges kan te ma ken hebben met de efficiëntie van een gemeente en bijvoorbeeld het aantal woningen dat in een ge meente wordt gebouwd. Vereniging Eigen Huis stelt jaarlijks een onderzoek in naar de hoogte van de bouwleges en protesteert al jaren tegen de grote verschillen tus sen die bedragen. De tarieven lopen dit jaar uiteen van een stijging van 100 procent (Margraten) tot een daling met 35 procent (de gemeente Hof van Twente) De hoogte van de bouwkosten is bepalend voor het tarief dat een gemeente in rekening brengt. Als de bouwkosten nog niet bekend zijn, kan een schatting worden ge maakt. Er is ook een site bouwleges.nl waarop mensen zelf een proefbere- kening van de hoogte van de leges kunnen maken. De nieuwe Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht moet de pro cedures voor het verkrijgen van bouwvergunningen en andere ver gunningen die met het bouwpro ject te maken eenvoudiger maken. Deze nieuwe wet gaat op 1 okto ber 2010 in. Vereniging Eigen Huis heeft op haar webpagina informatie over za ken als bouwleges en dergelijke: www.eigenhuis.nl ten toch hun eigen gang gaan en kunnen rekenen wat ze willen. De gemeente die de laagste leges rekent voor een bouwvergunning voor een woning is Smallinger- land met 1560 euro. De duurste ge meente van Nederland op dit vlak is de gemeente Korendijk met 6067 euro. GOES - Alle werknemers in Neder land worden opgeroepen om maandag 13 september op de fiets naar het werk te gaan in de cam pagne Fietsen Scoort. COS Nederland, centrum voor in ternationale samenwerking, wil zo veel mogelijk mensen naar het werk laten fietsen. Dat zorgt voor een beter milieu, geldbesparing en een betere gezondheid. Werkgevers zouden het fietsen naar het werk meer moeten stimu leren, omdat mensen die naar het werk fietsen makkelijker de Neder landse Norm Gezond Bewegen ha len en daardoor fitter zijn en min der verzuimen. Op 12 augustus 2010 zijn bij exploot door t.k.-gerechtsdeurwaarder N.A. Polderman, ten verzoeke van de stichting Stichting Woongoed Middelburg, gevestigd te Middelburg, gedagvaard de wettelijke erf genamen van T. Klaver, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats en F.A. Klaver, eveneens zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op woensdag 17 november 2010, 's-morgens om 10.00 uur, vertegenwoor digd door een advocaat te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Middel burg, gehouden wordende aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van gedaagden tot betaling van een geld som. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechts deurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen OOLTGENSPLAAT - De monsterwan- deltocht Omloop van Goeree gaat vrijdag weer van start. Deze tocht over ito kilometer moeten de deel nemers binnen 24 uur volbrengen. Onder de 335 deelnemers aan de lange tocht zitten 21 Zeeuwen, af komstig uit alle windstreken. Naast de monstertocht van 110 ki lometer kan ook gekozen worden voor een kortere afstand: 55 of 30 kilometer. Voor kinderen is er een speciale kindermarathon en de tocht kan met een estafetteteam gelopen worden. De deelnemers aan de 110 kilome ter starten om 19.00 uur 's avonds in Ooltgensplaat. Dat betekent dat een flink deel van de tocht in het donker moet worden afgelegd. On derweg zijn verschillende rust- en verzorgingsplaatsen ingericht. De route gaat over de dijken, door natuurgebieden en langs de stran den van Goeree-Overflakee. On derweg kunnen de volgers en het publiek de wandelaars op verschil lende plaatsen aanmoedigen. De deelnemers aan de prestatie tocht lopen voor het goede doel. Dit jaar onder meer voor de We reldwinkel Goeree-Overflakkee en de stichting Ambulancewens. De omloop van Goeree begon als een grap, met een tiental deelne mers. Inmiddels staat de 21ste edi tie voor de deur met zo'n duizend inschrijvingen voor de verschillen de afstanden. meer informatie op www.om- loop.com. ■■IRHBiHillKM^HSUnOTB Werknemers kunnen fietskilome- ters registreren op de campagne website fietsenscoort.nl. De site re kent de kilometers om in winst punten voor het milieu, gezond heid en een betere wereld. Werkgevers kunnen de kilometers sponsoren en zo geld bijeenbren gen. Dat geld wordt gebruikt voor fietsprojecten in ontwikkelingslan den, onder meer van de Interface voor Cycling Expertise en Ox- fam-Novib. Onder de deelnemers worden 500 prijzen verloot. In de week van 12 tot en 22 septem ber vindt ook de Europese Mobili- teitsweek plaats. Aanmelden op www.fietsenscoort.nl. Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53