zeeland 119 avontuur voor oude jongens' Geen onoverkomelijke bezwaren voor bouw windmolens bij Ovet Veertien huizen op locatie Open Hof Colijnsplaat Ter Weel begint cursus nordic walking Themrock speelt in café Graaf van Buren Rotterdamse organist geeft concert in kerk dinsdag 17 augustus 2010 COLIJNSPLAAT - De Brabantse wo ningcorporatie Thuisvester begint in november met de bouw van veertien woningen op de locatie Open Hof in Colijnsplaat. Ze komen op de locatie van de voormalige peuterspeelzaal aan de Ribesstraat. Er komen vier levens- loopbestendige huizen, met slaap- en badkamer op de begane grond, en tien eengezinswoningen. Star ters kunnen de huizen kopen met dertig procent korting volgens het principe Maatschappelijk Gebon den Eigendom. Dat betekent dat de koper de woning bij verhuizing terugverkoopt aan de corporatie. Winst of verlies worden gedeeld. door Raymond de Frel borssele - Kerncentrale-exploi tant EPZ en Delta mogen op het terrein van op- en overslagbedrijf Ovet aan de Monacoweg in het Sloegebied twee windmolens bou wen. De gemeente Borsele gaat ak koord met de realisatie van twee 175 meter hoge turbines. Tot 22 september kan nog beroep tegen de bouw worden ingediend, maar onderzoek leert dat er geen grote nadelige gevolgen voor de omgeving worden verwacht. EPZ en Delta dubden tot vorige maand of zij twee turbines met elk een vermogen van zes megawatt of drie met elk een vermogen van drie megawatt zouden bouwen. Het 29 hectare grote terrein wordt grotendeels gebruikt voor de op slag van steenkool. Uit onderzoek naar de veiligheid rond de molens blijkt dat er geen scenario's denk baar zijn dat bij een ongeval met een turbine tegelijkertijd tien of meer slachtoffers vallen. Schaduw en geluidhinder is ook niet te ver wachten. De plaatsing van de molens is ge toetst aan de Natuurbeschermings wet, omdat de Westerschelde (een Natura 2000-gebied) in de buurt is. Voor vogels worden niet of nau welijks effecten verwacht, maar Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 06-08-2010 blijkt, dat t.v.v. C. Meijer B.V., gevestigd te Kruiningen, aan JOHAN BEEKE, geboren 14-05-1953, h.o.d.n. J. Beeke Projectontwikkeling, J. Beeke Landbouwbedrijf en J. Beeke Mesthandel-Loonbedrijf, zonder bekende woon- of verblijfplaats danwel kantooradres of vestigingsplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 26-04- 2010. Bij dit exploot, waarvan J. Beeke een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Bootsmaat Gaston Timmers aan boord van de hoogaars Yerseke 36 uit 1900, die nu onderweg is naar Sail Amsterdam. In de kajuit staat de Vuurduvel, een houtkacheltje, bekend ais Avapeur. foto's Izaak Verkeste GOES Zorggroep Ter Weel start op 26 au gustus een nieuwe cursus nordic walking. Mensen die door hun leef tijd of lichamelijke beperkingen geen aansluiting vinden bij het tempo van de reguliere loopgroe pen zijn welkom. De cursus, onder leiding van twee gediplomeerde docenten, bestaat uit zes lessen en kost zestig euro. Stokken worden door Ter Weel beschikbaar gesteld. De lessen worden gegeven in Goes. Aanmelden kan via telefoonnum mer 0113-235294. KORTGENE De Zeeuwse band Themrock staat zaterdag op de planken van café Graaf van Buren in Kortgene. Het kwartet legt zich niet toe op één stijl: op het repertoire staan zowel rock-, metal-, surf-, punk- als pop nummers. Themrock speelt zowel covers als eigen nummers. Alle bandleden hebben een artiestennaam. 'Beef drumt, 'Billie Boom' bast, 'Skinny Bopper' is gitarist en 'Gin Bone' is zangeres. Het concert begint om 21.30 uur. GOES Hayo Boerema, organist van de Gro te of Sint Laurenskerk in Rotter dam, geeft vrijdag 20 augustus een orgelconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Boerema won diverse prijzen tij den concoursen en festivals in on der meer Wenen, Neurenberg en Parijs. In 2009 ontving hij van de Société Académique d'Education et d'Encouragement 'Arts, Sciences, Lettres' in Parijs de zilveren medail le. Het concert begint om 20.00 uur, de entree is 8 euro. voor vissen en zeezoogdieren kan de bouw van de molens wel geluid hinder opleveren. Zo moet er bij de bouw rekening worden gehou den met schrikreacties. Dat kan door de heiwerkzaamheden tel kens op een laag niveau te starten en pas na een kwartier op volle sterkte uit te voeren. Gevoelige die ren krijgen zo de kans uit te wij ken. Er is een kleine kans dat zo gende zeehonden en foeragerende dieren op zandplaat Hoge Sprin ger (ongeveer zes kilometer van het Ovet-terrein) hinder ondervin den. Dit risico is helemaal uit te sluiten door niet te heien in mei en juni. MEEST CELEZEN 1. Met Fiat Panda de blits maken 2. Windsingels mogen weg 3. Samenwerking RWS en politie TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51