scheepvaart PZC sport 125 Constancia en Coban zien ze niet meer terug bij VC Vlissingen De mooiste plek van Nederland Zeeuwen op podium in Heerjansdam Enoh lijkt op tijd fit voor duel met Dinamo Kiev 'De kans dat ik vrijdag tijdens de ledenvergadering word gekozen, is niet erg groot' mooiste plek Lezersprijs 12,95* www.pzc.nl/webwinkel i en ../non Coban waren vorig sei- ■an VC Vlissingen. Beiden scoorden jcomp'e titie. Gietaram Bhondu door Rudy Boogert en Maurice Steketee ent Danny ter Steege, trainer Roy Hendriksen, Peter de Jong en Björn Langeveld foto Ruben Oreel club op 25 augustus thuis tegen Spakenburg moet spelen, ligt dat anders. „Dan maakt de club VC Vlissingen gebruik van het veld. En zij mogen er pas op als er be taald is." De voetbalclub heeft bij de gemeente betalingsachterstan den, onder meer veldhuur, van naar verluidt 20.000 euro. De Zwarte wil het exacte bedrag niet noemen. De gemeente heeft de zaak in handen gegeven van een deurwaarder. De Vlissingse wethouder meldde verder dat Gietaram Bhondu om een afspraak heeft gevraagd met de gemeente. „Dat gesprek komt er echter pas als hij tijdens de alge mene ledenvergadering wordt ge kozen tot voorzitter. Hij is op dit moment officieel geen voorzitter. Ik wil wel met de voorzitter van VC Vlissingen praten, maar pas na dat hij rechtsgeldig is gekozen tij dens een ledenvergadering." De kans dat Bhondu vrijdag tij dens die vergadering tot voorzitter wordt gekozen lijkt niet erg groot. „Ik schat de kans op negentig pro cent dat ik het niet word", zei Bhondu gisteravond. Op de vraag of Piet de Jong dan weer het stokje terug zal overnemen, volgde een glimlach. „De bal is rond." VLISSINGEN - Jonathan Constancia en Sinan Coban zien ze niet meer terug in Vlissingen. De voetballers uit Terneuz'en maakten hun be sluit gisteravond voor de eerste training van de club bekend aan trainer Roy Hendriksen. „Ik ben het gelieg beu", zei Constancia gis teravond in Vlissingen. De twee zijn vrijwel rond met de Belgische club Melsele. Na ruim een jaar komt daarmee een einde aan het verblijf van het duo in Vlissingen. Ze zijn het wachten op hun vergoedingen en de niet nagekomen beloftes zat. „We zijn een jaar lang voorgelo gen", zei Constancia. „We hebben bijgetekend, maar ook dat gebeur de onder valse voorwendselen. Dan is het genoeg. We hebben bij voorbeeld al vier, vijf maanden zelf het tolgeld betaald voor de tunnel. Dat is niet afgesproken." Diep weggedoken in hun capu chon volgden Constancia en Co- ban gisteravond de eerste training van Vlissingen. Op persoonlijke ti tel had Hendriksen het voormali ge hoofdveld van Zeeland Sport ge huurd, want het eigen veld aan de Irislaan is al weken spergebied van wege achterstallige betalingen aan de gemeente. Vlissingen moest het veld gisteravond eerlijk delen met de zaterdagse buurman GPC Vlis singen. Het aantal spelers van Vlis singen stak schril af bij de negen tien van GPC Vlissingen. Meer dan acht spelers had Hen driksen immers niet op het appèl. Jihad Azzagari, Said Bouzambou, Randy de Dreu, Alwin van Ham, Khalid el Hattach, Peter de Jong, Björn Langeveld en Thomas Ragut kregen in de stromende regen posi tiespellen en afwerkvormen voor geschoteld van Hendriksen, die zelf meedeed evenals zijn assistent Danny ter Steege en keeperstrai ner Mohammed el Bekkaoui. „We hebben een hele tijd binnenska mers gezeten, dan is het genieten om weer bezig te zijn", zei Hen driksen. „Als groep hebben we een signaal afgegeven, nu zijn de andere heren weer aan zet." De aanvankelijke selectie van acht tien spelers die Hendriksen voor ogen had, is aanzienlijk aan het uit dunnen. Constancia en Coban val len weg. „Een streep door de reke ning." Raymond Wolff en Peter de Jong zijn door blessures de komen de tijd nog niet inzetbaar. Joffrey Geldof traint nog altijd mee met Patrijzen. Dangelo Martien en doelman Rick Wiegmans willen naar RCS en waren gisteravond ook niet aanwezig. Hendriksen houdt de deur voor hen open. „Zo lang de stekker er niet uit is, kun nen ze nergens anders voetballen. Ze kunnen zien dat we zijn begon nen en hopelijk sluiten je aan." Komende zaterdag staat niettemin de eerste wedstrijd van het sei zoen op het programma voor Vlis singen. In de districtsbeker moet de club op bezoek bij Dauwendae- le, waar Ragut en Langeveld de af gelopen weken overigens hun con ditie op peil hebben gehouden. Volgende week woensdag staat de eerste thuiswedstrijd voor Vlissin gen voor de deur. Spakenburg komt dan naar Zeeland voor een wedstrijd in de KNVB-beker. Een vertegenwoordiger van de club kwam gisteravond overigens het veld in Vlissingen inspecteren. Hendriksen gaat ervan uit dat Vlis singen alle bekerwedstrijden (vier in totaal) kan spelen. „De beker kan me gestolen worden, maar nu kunnen we die duels mooi gebrui ken om ritme op te doen voor de eerste competitiewedstrijd." Dan moet de club wel eerst de huurach terstand aan de gemeente vol doen. I Bekijk de video van de training ïisÉi' op www.pzc.nl VITESSE Reageer op www.pzc.nl/sport op de stelling 'Vitesse rekent zich ten onrechte rijk'. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto c L9at (e inspire*" «•pw*4* t Van elke provincie een dvd! Ontdek en beleefde mooiste plekken van Nederland met deze unieke dvd's! Aan de hand van bekende en minder bekende mensen is getracht de diversiteit van Nederland per provincie in kaart te brengen. Rivieren, het boeren land, de duinen, veengebied of de zee. Laat u inspireren, ga eropuit en ontdek hoe mooi ons land is. Adviesprijs 17,95 exclusief €1,95 verzendkosten categorie DVD's en games dinsdag 17 augustus 2010 in 1111 mum HEERJANSDAM - De Zeeuwse open- waterzwemmers boekten in Heer jansdam enkele verdienstelijke re sultaten. In 't Waaltje zwom Eline Nijskens (ZC Koewacht) op de twee kilome ter schoolslag naar de derde plaats. Alex Eversdijk (Bruinvis) eindigde bij de mannen als vijfde. Diego de Meyer (Bruinvis) verloor het bij de jongens in de sprint. Hij kreeg behoorlijk wat algen en wier in zijn gezicht, waardoor hij moest afhaken in de strijd om de eerste plaats. Niettemin deed De Meyer goede zaken voor het landelijke klassement. Angelo de Meyer (Bruinvis), win naar van het brons op het open NK in Hoorn op de tien kilometer vrij slag jeugd en vorige week zater dag nog de snelste in de Havenra ce van Breskens, zwom op de vrije slag mannenjeugd naar de derde plaats. Manon Kloosterman (Bevelan ders) sprintte naar de tweede plaats op de vijfhonderd meter schoolslag voor junioren. De masters zwommen weer hun vertrouwde één kilometer school slag en vrije slag. Daarbij kwamen Arco Wagenvoort en Piet Schop tot ereplaatsen. KIEV - Eyong Enoh kan vanavond waarschijnlijk met Ajax tegen Di namo Kiev voetballen. De middenvelder leek gisteravond tijdens de laatste training voor de uitwedstrijd in de voorronde van de Champions League hersteld van de hamstringblessure die hij opliep tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen FC Twente. Hij werd uitgebreid getest. Trainer Martin Jol wil alleen nog afwachten hoe het lichaam van Enoh op de inspanningen rea geert. Enoh reisde gisteren op eigen gele genheid naar Kiev. Hij was afgelo pen week in Kameroen om de be grafenis van zijn vader bij te wo nen. Ajax en Dinamo Kiev strij den in twee duels om één plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League. De return is volgende week woensdag in Am sterdam. PSV reist vandaag zonder Ibra him Afellay naar Rusland voor de wedstrijd tegen Sibir Novosibirsk in de vierde en laatste voorronde van de Europa League. Trainer Fred Rutten wil geen onnodige ri sico's nemen met de middenvel der die door zijn deelname aan het WK later aansloot bij de selec tie. Afellay zal de komende dagen in Eindhoven trainen. Ook Carlos Salcido gaat niet mee. PSV wil alle opties openhouden voor een mogelijke transfer. „Er speelt op dit moment niets, maar op deze manier wil PSV met hem meedenken", aldus Rutten. Balazs Dzsudzsak blijft eveneens in Nederland achter. De Hongaar is geschorst. In totaal bestaat de se lectie van PSV voor de wedstrijd tegen Sibir Novosibirsk uit twintig spelers. Het duel begint donderdag om 14.00 uur Nederlandse tijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45