zeeland 13 Mens erger je niet in de camper Vochtige doekjes verstoppen riool Oefening op en bij brug Bath Suikeroom commentaar dinsdag 17 augustus 2010 ■rreryjsrfiWi"ig^"fM*rri^r '"-"-"iniiwniiiMiiffiiffir^^ et regent, maar dat wist u al. Gelukkig hebben we het ergste gehad. De komende dagen neemt de wind in kracht af en zo tegen weekeinde is de temperatuur alweer tot zo'n 23 graden gestegen. Intussen houden de Zeeuwse cam- pinggasten moedig stand. Met kaarten, bordspellen, stapels boeken en liters koffie. Vijf honden heeft de familie Elfring uit Raamsdonksveer bij zich. Dochter Ramona (26) heeft met haar man Steven Maaskant en dochtertje Quincy een tentje bij hun caravan gezet, op de Vlissingse stadscam- ping De Nolle. Midden in de nacht werd Steven wakker van het water in zijn tent. Verstopte afvoerput. Bij regen is het wellicht een voordeel: op deze camping sta je niet op gras, maar grind. Vader Ben Elfring: „Dat beetje regen maakt mij niks uit. We kletsen wat, drinken koffie, spelen met de hondjes, gaan een beetje shop pen." Alleen kijken, niet kopen, vult zijn vrouw Marianne aan. Favoriete elkweervoorziening: „Het Arsenaal, in Vlissingen." De familie Merz kwam een week geleden aan op Ons Buiten in Oost- kapelle. „Vanuit Keulen", vertelt Sabine, die met haar dochters Julia (13) en Maria (10) en echtgenoot Manfred in de krappe tent bivakkeert. „We hebben ook mooie dagen meegemaakt", zegt Sabine, „We weten hoe zonnig het kan zijn. Daarbij: in Keulen regent het ook. We ho pen gewoon maar dat het beter wordt." Ondertussen laten ze de huurfiet- sen voor wat ze zijn. „We drinken koffie, kaarten, spelen Mens-erger-je-niet en lezen veel." Doch ter Julia is verdiept in Carpe Diem, van Autumn Cornwell. Pluk de dag: dat is hier ook het devies. Regen of geen regen. Op camping De Boomgaard in Westkapelle staan veel vaste gas ten. Die vertrekken niet omdat het even regent, maar de passan ten geven soms wel heel snel op, zegt de receptioniste. Alsof achter de wolken de zon niet wacht om weer tevoorschijn te komen, als of er in Zeeland geen elkweervoorzieningen zijn. Kheira (19) en Sebasti an (18) komen druipend van de regen bij hun vaste plek aangelopen. Al tien jaar komen ze hier, zegt Sebastian. Ja, en dan kan het wel eens rege nen. „Geeft niets." Met een beetje kaarten en wat rondlummelen kom je de tijd wel door. En, zegt Kheira: „We hebben studieboeken bij ons." Oók leuk. door Selma Osman Hoe zien de trainingen eruit van deelnemers van de Kustmarathon 2010? Lees het op pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De twee Zeeuwse waterschappen roepen de hulp in van campinghouders om proble men in de rioolgemalen op te los sen. Zij krijgen een brief met het verzoek hun gasten er op te wij zen enkel normaal toiletpapier door de wc's te spoelen. Storingsmedewerkers rukken in de zomer dagelijks uit om verstop te pompen weer draaiende te krij gen. Vochtige doekjes, tampons en maandverband zijn de grootste boosdoeners. Deze lossen niet op, maar klonteren samen. Per week halen de waterschappen, die volgend jaar samen Schelde- stroom gaan heten, duizend liter vuil uit de pompen. Niet alleen toeristen, maar ook bewoners zijn nonchalant. Het gevolg is dat enor me proppen textiel de pompen verstoppen. Soms moeten water schapsmedewerkers er zelfs T-shirts en slipjes uit peuteren. Na een periode van droogte zijn de problemen het grootst. Slierten opgehoopt vuil komen na een flin ke regenbui de gemalen binnen. Een reservepomp neemt het werk van de verstopte pomp over. Mocht die ook vastlopen dan lo pen de riolen over. De vermoeidheid onder medewer kers van de storingsdienst slaat toe, constateert een communicatie medewerkster van Scheldestro- men. Vijfentwintig storingsmeldin gen per etmaal zijn geen uitzonde ring. Vitesse droomt van de landstitel nu de Arn hemse eredivisionist als eerste Nederland se profclub in handen is geval len van een schatrijke buiten landse investeerder. De Geor giër Merab Zjordania werd gis teren gepresenteerd als de gro te verlosser. De nabije toe komst zal het leren. Feit is dat de armlastige Arnhemmers al jarenlang op te grote voet le ven. Ook dit seizoen zou de club uit de Gelderse hoofdstad ondanks een sanering van de spelersgroep op een tekort van enkele miljoenen afstevenen. De vraag is gerechtvaardigd of Vitesse recht van bestaan heeft. Met een rijke suikeroom zoals Zjordania waarschijnlijk wel. Cruciaal is echter of hij vol doende geduld kan opbrengen om pakweg drie jaar te wach ten op successen. Zo niet, dan is de club alsnog ten dode opge schreven. Bovendien zal bij grootscheepse investeringen in de spelersgroep weinig ruimte meer zijn voor Nederlands ta lent. En wat te denken van an dere - armlastige - clubs die door het Arnhemse avontuur het hoofd op hol wordt ge bracht? De slechte voorbeelden liggen voor het oprapen. Zoals onlangs het faillissement van AZ-mecenas Dirk Scheringa. BATH - Honderd militairen, twintig legervoertuigen en vier helikop ters oefenen op dinsdag 31 augus tus en woensdag 1 september de overmeestering van de brug over het Schelde-Rijnkanaal bij het dorpje Bath. Bijzonder aan de oefe ning is dat die plaatsheeft op een publieke locatie. De brug, de door gaande weg en de omgeving wor den daarom in de avonduren afge sloten, kondigde Defensie aan. De deelnemers gebruiken oefen munitie tijdens hun aanval op de brug. Militairen worden door twee Cougar-transporthelikopters afge zet in de omgeving van de brug. Rook markeert de landingszone. Twee Apache-gevechtshelikopters leveren steun tijdens de landing en de daarop volgende overmeeste ring van de brug. Na de actie moe ten landmachtmilitairen te voet te rugkeren naar het militair oefenter rein in Ossendrecht. De oefening vindt plaats op dins dag- en woensdagavond tussen 20.00 en 23.30 uur. De helikopters keren uiterlijk om 24.00 uur terug op vliegbasis Gilze-Rijen. Het indienen van klachten kan via www.defensie.nl/actueel/vlieg- bewegingen of via het gratis tele foonnummer 0800-0226033.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3