Zi'wm PZC Men@work is failliet verklaard Mozaïeken Brit alsnog afgedekt PZC Reuzenrad WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 ONTSLAGAANVRAAG Onzekere toekomst personeel internetdesign- en vormgevingsbureau ,■*-+ Qft^Ting De Reuver naar Serooskerke (S) almanak 'Ouwe jongens' op avontuur met hoogaarzen Gemeente rekent maar wat voor verbouwing Dinsdag 17 augustus 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Selma Osman MIDDELBURG - Men@work uit Mid delburg is failliet. De rechtbank in Middelburg heeft vorige week een curator aangewezen. Die ziet goe de kansen voor een doorstart van het bureau in internetdesign en grafische vormgeving. Voor de der tien werknemers van het bedrijf is ontslag aangevraagd. Curator J. de Meester schat dat de helft van het personeel bij een doorstart aan het werk kan blij ven. Hij verwacht over een week meer duidelijkheid te hebben. Tij dens de zoektocht naar een koper worden lopende opdrachten zo veel mogelijk afgewerkt. Personeel is gevraagd te blijven om websites van klanten actueel te houden en creatieve concepten van opdracht gevers verder uit te werken. De failliete onderneming bouwde in tien jaar tijd een indrukwek kend klantenbestand op, maar kreeg last van de crisis. Het faillis sement is een direct gevolg van een mislukte bespreking met de bank over de dalende omzet. De tweekoppige Men@work-directie wilde ingrijpen door werknemers te ontslaan. Tot snijden in het per soneelsbestand is het niet geko men, omdat de bank het krediet opzegde. Volgens curator De Mees ter restte de directie van Men@work toen niets anders dan bij de rechtbank faillissement aan te vragen. „Zij vinden dat de bank voorbarig is opgetreden." De curator is er na een eerste in ventarisatie van overtuigd dat het bedrijf 'voor een redelijke prijs' te verkopen is. „Mogelijk kan de di rectie met geld van investeerders zelf een doorstart maken." De Meester heeft ook contact gehad met andere kandidaat-kopers. Schuldeisers hebben recht op de beste oplossing. „Dat is 'niet altijd de hoogste bieding", geeft curator De Meester aan. Het bedrijf in stukken verkopen en het pand aan de Dam ontruimen, kan minder opleveren dan verdergaan met de zittende directie van Men@work. Grafisch vormgevers Marcel Urgert en Thijs van der Schaaf richtten het Middelburgse bedrijf in 1999 op. Veel Zeeuwse instellingen wis ten Men@work te vinden voor campagnes. Net als opdrachtgevers als Film By The Sea en Total. door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft gistermiddag toegezegd dat vandaag de onbeschermde mo zaïeken van voormalig hotel Bri tannia beschermd worden met plaatmateriaal. Dit is nog niet gebeurd omdat het slopen van de bunker sneller ver liep dan verwacht. Daardoor is de sloper vorige week vrijdag al be gonnen aan het afbreken van de hoogbouw waarin de onbescherm de mozaïeken zijn verwerkt. Woordvoerster Mirjam longejan van de gemeente gaf aan dat de bunker minder bewapening bevat te dan verwacht, waardoor de aan nemer sneller klaar was met zijn sloopwerk. Het bedrijf ArtConser- vation zal deze week ook begin nen met het verwijderen van de mozaïeken. De Vrienden van Britannia heb ben gisteren hun bezorgdheid bij de gemeente uitgesproken over de staat waarin de onbeschermde mo zaïeken verkeren. Zij tonen zich nu' enigszins gerustgesteld dat er nu beter met de waardevolle kunst objecten wordt omgesprongen'. Het is de bedoeling dat de mozaïe ken gerestaureerd worden en in een nieuw 'Britannia' weer terug komen. De nog onbeschermde mozaïeken van voormalig hotel Britannia in Vlissingen worden vandaag met plaatwerk beschermd tegen de verdere sloopwerk zaamheden. foto Ruben Oreel ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. W.J. Verjaal uit Scharendijk 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. SEROOSKERKE - De Hervormde ge meente Serooskerke heeft na elf maanden een nieuwe dominee. Arie de Reuver, emeritus hoogle raar, is benoemd. De Reuver was eerder predikant in Tholen, Capel- le aan den IJssel en Delft. Hij was vanaf 1994 bijzonder hoogleraar aan de Universiteit van Utrecht. De Reuver heeft verschillende wer ken op zijn naam staan over spiri tualiteit van de vroege kerk, de late middeleeuwen, de reformatie en het piëtisme. Tip? redactie@pzc.nl Het was de zevenjarige Thijs niet ontgaan dat het vorige week kermis was in Middelburg. En dar is altijd iets waar hij naar uit kijkt en zeker iets waar hij naartoe wil. Er zijn altijd wel spannende at tracties voor een jongeman van zijn leeftijd. Maar alleen gaan is ook niet leuk. Dus kwam opa in beeld. „En als wij daar dan naartoe gaan wil ik met opa in het reuzenrad", kondigde hij vast aan. Maar dat bleef niet bij een aankondiging, hij vond dat opa eigenlijk gewoon mee moest. Maar opa vond dat rad wel erg hoog en wist niet zeker of hij dat wel durf de. Waarop de jonge Thijs reageerde: „Nou, als opa niet meegaat, dan heeft opa een groot probleem." Dus ging opa voor de bijl. Opa is inmiddels met zijn kleinzoon in het reuzenrad geweest. Hij is nu weer aan de beterende hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19