Sportiviteit romantiek gezond Zomergasten Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer ve le vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Het spreekt voor zich dat we zoveel mogelijk uitleg geven over de gevangen dieren. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven le ven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Bres kens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 uur en 10.30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aanmelden via 06-53225401. Voor meer informatie: www.defes- tijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 Brouwershaven Rondvaart Crevelingenmeer, Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Rondvaart over het Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartver koop: VW kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Burgh-Haamstede Circus voorstelling Belly Wien, Kraaijensteinweg. Maandagavondzang, Gereformeerde Kerk, Platbos- laan, 20.00 uur. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzonde re Middellandse Zeetuin in Buttinge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. De ze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal res tant van een Middeleeuwse kerk. Openingstijden: vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree €5,- p.p. Rondleiding groepen €6,50 op afspraak. Cadzand Wave Experience bij Moio Adventure: golfsurfen, suppen, skimboarden en kajakken. Elke maandag en woensdag in augustus verzamelen om 14.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur: 20 euro p.p. Info en aanmelden: info@moio.nl/ Noorddijk 3, vanaf 14.00 tot 16.00 uur. merklappententoonstelling te wijden aan de familie van Doorn uit Koudekerke. Centraal staan drie bij zondere merklappen uit de privé collectie van de familie van Doorn, aangevuld met een merklapje uit 1868 van jonkvrouwe Adriana Maria Anthonia van Doorn dat onlangs in het bezit kwam van het museum. Het geheel wordt aangevuld met afbeel dingen van de maaksters, bruiklenen van het Zeeuws Museum te Middelburg, en een DVD van Omroep Zeeland met daarop unieke beelden van het huwelijk van jonkheer Mr. Dirk van Doorn en zijn intrede als burgemeester in Kattendijke. Ver der zijn merklappen uit die periode uit onze eigen collectie te zien. Singelstraat 13,11.00 tot 17.00 uur. Groede Activiteiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. In de maanden juli en augustus staan de vol gende activiteiten op het programma: - elke maandag: Actiedag, kinderen tot 12 jaar gra tis toegang en 65+ halve prijs - elke dinsdag: Kunst(nijverheid) demonstraties met mevr. Van Schaick met kralenbeursjes breien, Femina Boelhouwer met beeldhouwen, Gabrielle Kliem met zijdeschilderen en Els Moerland met spinnen en weven. - elke woensdag: kinderactiviteiten met oude spel letjes - elke donderdag: textiel centraal met presentatie klederdrachten - elke vrijdag en zaterdag: oude ambachten zoals smid, kopersmid, boekbinden, schrijnwerker en bierbrouwer. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. (kinderen tot 12 jaar korting op maandag) Slijkstraat, 10.00 tot 17.00 uur. ©Elke maandag boeken- en verza- melmarkt op de markt in Middel burg, 11.00 tot 17.00 uur. Middelburg in oorlogstijd - van verwoesting tot wederopbouw. Tentoonstelling in het Zeeuws Archief over de verwoesting van Mid delburg door de branden na het Duitse bombarde ment op 17 mei 1940 en de wederopbouw van de historische binnenstad volgens de stijl van Het Nieuwe Bouwen (Delftse School). Zeeuws Archief, Hofplein 16, vanaf 09.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Maris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de watertuin van het mu seum. Gebruik een schepnet en verwonder je. Te ken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind, ind. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 uur. Goes Van Kattendijke tot Koudekerke in Historisch Museum De Bevelan- den. Naar aanleiding van een re cente aanwinst is besloten een De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Paspoort: Naam: Thomas Springer Anke Nienker- ke-Springer Woonplaats: Keulen, Duitsland Gezien in: Goedereede door Marloes Vrolijk Mountainbikes worden uit de ach terbak van de auto gehaald en de helm staat al op. Anke (53) en Thomas (53) zijn echte sportliefheb bers. Jaren hebben zij een vakantiehuisje in Ouddorp gehad en brachten veel tijd rond de Brouwersdam door. Zij konden daar met hun dochter genieten van het sur fen, mountainbiken en paardrijden. Het is duidelijk dat dit stel hier niet komt voor rust maar juist voor actie. Geen wonder dat hun dochter nu kitesurflerares bij de Brouwersdam is. Zij studeert in Maastricht en zal haar vader deze zomer kennis laten maken met het kitesurfen. Dit weekend genieten Thomas en Anke vooral nog van elkaar. „Wij vieren onze twintigste trouwdag op deze romantische plek", straalt Anke. „Doordat wij hier zo vaak met de familie zijn geweest, is dit ook wel een logische locatie" vindt Thomas. Met een overnachting in Hotel De Gouden Leeuw, volgens het stel het meest 'gemütliche' hotel van Goedereede, is hun feestelijke trip compleet. Thomas en Anke zijn enthousiast, zien er goed uit en komen fit, energiek en vrolijk over. Of dit het gevolg is van sportiviteit met een vleugje romantiek kan niet zo maar aangenomen worden, maar hun en thousiasme werkt wel aanstekelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86