cool' oude zouthaven Rondje met een Pontje MUSEUMSCHATTEN Samenzangavond in kerk Aagtekerke fietst terug over de Zandkreeksluis. „Wij gaan zo een frietje eten in Wolphaartsdijk. Maar dat is nog een verrassing voor ze", verklapt de moeder. Haar vier jongens vin den het geweldig om met de pont te va ren, want 'het wiebelt' en 'de grote golven zijn cool'. In Wolphaartsdijk is het rustig. Er staan maar een paar passagiers te wachten. Een echtpaar uit Vlissingen dat aan boord stapt, fietst voor de eerste keer een rondje met het pontje. „In je eigen omge ving ga je niet zo snel fietsen." In andere provincies doen ze dat wel. Op weg naar Kortgene vertelt een man naast me over zijn schaaktoernooi in Vlis singen. „Overdag heb ik alle tijd om in de omgeving te fietsen." Niet alleen Nederlanders gaan met de pont mee. Behalve veel Duitse toeristen, is er ook een stel uit Oostenrijk aan boord. De man spreekt goed Nederlands en vertelt dat zijn moeder in Wolphaartsdijk woont. Samen met zijn vrouw is hij al met ver schillende pontjes meegevaren. Johnny en Tonnie hebben de taken goed verdeeld. Zij staat achter het roer bij aan komst en afVaart, omdat hij dan voorop staat om de touwen los en vast te maken. Verder vaart hij, terwijl zij de kaartjes re gelt en een praatje maakt. Dit pontje is niet alleen functioneel, maar ook erg gezellig. Het project Vaar een rondje met een pontje is opgericht door Teun van Elsacker, 'vader van de pontjes'. Inmiddels zijn in Zeeland negentien pon tjes aangesloten bij het project. De schip pers verzamelen zich twee a drie keer per jaar om het seizoen te bespreken. De pontjes varen over de Zeeuwse wateren. Sommige varen tussen Zeeland en andere provincies. De Sun-Bear vaart bijvoorbeeld naar Noord-Brabant en de Linquenda II naar Zuid-Holland. De vaartijden variëren per pont en afstand, net als de tarieven. Deze zijn te vinden in de Almanak van de Zeeuwse pontjes 2010. Meer informatie over Rondje met een Pon tje kunt u vinden op www.rondjepontje.nl. maandag 16 augustus 2010 Tonnie Beeke verkoopt kaartjes op de veerboot tussen Wolphaartsdijk en Kortgene. Johnny Beeke helpt fietsers de boot op en af. poppen in klederdracht tentoongesteld. Tegenover het museum bevindt zich 't Uusje van Eine. In dit huisje - dat voor heen van een oud mannetje is geweest - heeft de tijd honderd jaar stil gestaan. Van de vloer tot het plafond, alles is gebleven zoals het was. Een oud orgeltje, poppen in klederdracht en de bedstede: allemaal van begin 20e eeuw. Opmerkelijk is de recent ontdekte kelder. Het gewelf onder het huis werd gebruikt om porselein en munt stukken uit de 13e eeuw te bewaren. De kelder - waarvan er schijnbaar nog meer in Arnemuiden zijn - is ook te bezichtigen in 't Uusje van Eine. Historisch Museum Arnemuiden, Langstraat 35. Open: woensdag en zaterdag van 13 tot 17 uur. Entree: 2,50 euro voor volwassenen, 1,50 euro voor senioren en 1 euro voor kinde ren van 6-12 jaar. Het is ook mogelijk een combikaart voor de Historische Scheepswerf C.A. Meerman te kopen. De werf bevindt zich op Zuidwal 63 in Arnemuiden. Info: 06-55568332 (museum) of 0118-410045 (werf). Lees eerdere afleveringen in de serie Museum schatten - en andere rubrieken uit de Zomer- krant - terug op www.pzc.nl/zomer STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw zomerfoto in het album Zomer 2010 op www.pzc.nl/foto AACTEKERKE - In de Protestantse kerk aan het Dorpsplein wordt vanavond de tradi tionele zangavond gehouden. Deze wordt geleidt door bariton Karei Bogerd en orga nist Evan Bogerd. De avond staat in het teken van het geeste lijke (kinder)lied. Naast solozang is er ook plaats voor samenzang. Ook is er een spe ciaal programmapunt met en voor de kin deren. De zangavond begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangs prijs is gratis en er wordt een collecte ge houden voor de kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85