281 sport Aanvallende onmacht Hoek baart zorgen Arsenal profiteert van blunder doelman Reina Borsele Sloepoort Cup v Arantxa Rus geeft op in Montreal VOETBAL Souburgers in de finale met 1-0 te sterk voor Goes maandag 16 augustus 2010 LIVERPOOL - Arsenal mocht Pepe Reina gisteren dankbaar zijn. Dankzij een blunder van de doel man van Liverpool hielden de Lon- denaren aan de eerste wedstrijd van de Engelse competitie toch nog een punt over. Reina zag de bal in de slotminuut na een inzet van Marouane Chamakh op de paal belandden. De Spaanse doel man liep de bal daarna in zijn ei gen doel. Reina voorkwam daarmee een stuntje van zijn ploeg. Liverpool speelde de tweede helft met een man minder dan Arsenal. Joe Co le, die debuteerde, maakte kort voor rust een zware overtreding op Laurent Koscielny. Met tien spe lers sloeg Liverpool direct na rust toe. David Ngog passeerde keeper David Almunia uit een moeilijke hoek. Dirk Kuijt deed de hele wed strijd mee bij Liverpool. Ryan Ba bel bleef op de bank. Robin van Persie mocht het laatste kwartier meedoen van coach Wenger. Arsenal en Liverpool staan na de eerste speelronde twee punten ach ter op Chelsea. De titelverdediger was met liefst 6-0 te sterk voor West Bromwich Albion. Voor Manchester United begint de titelstrijd vandaag pas. De ploeg speelt tegen Newcastle United. Blackpool maakte een feest van de rentree op het hoogste niveau. De gepromoveerde ploeg vernederde Wigan Athletic voor eigen pu bliek: 0-4. In België blijven Racing Genk en KV Mechelen winnen. Beide clubs zijn na drie duels nog zonder pun tenverlies. Cercle won de Brugse deby van Club met 3-1. De ploeg van Adrie Koster beëindigde het duel met negen man. Hamburger SV won in Duitsland in de eerste ronde van de beker van SV Greif: 5-1. Ruud van Nistel- rooij maakte in het verplichte nummer drie doelpunten. Bij HSV speelden ook Joris Mathijsen en El- jero Elia mee in het elftal van de nieuwe trainer Armin Veh. Sevilla won het eerste duel tegen Barcelona om de Spaanse Super Cup met 3-1. De landskampioen leidde bij rust nog met 0-1De re turn is zaterdag in Nou Camp. BUITENLANDS fTTTTM BBÊÊÊÊM BELCIE Eerste klasse: Anderlecht-Germinal Beerschot 4-0, Standard Luik-SC Lo keren 3-3, AA Gent-Eupen 2-1, KV Kortrijk - Sint Truiden 2-0, KV Me chelen - Lierse SK 1-0, Westerlo - Zulte-Waregem 1-1, RC Genk - Char leroi 5-0, Cercle-Brugge - Club Brug ge 3-1. ENGELAND Premier league: Tottenham Hotspur - Manchester City 0-0, Aston Villa - West Ham United 3-0, Wolverhamp ton Wanderers - Stoke City 2-1, Blackburn Rovers - Everton 1-0, Wigan Athletic - Blackpool FC 0-4, Bolton Wanderers - Fulham 0-0, Sun derland - Birmingham City 2-2, Chel sea - West Bromwich Albion 6-0, Li verpool - Arsenal 1-1. FRANKRIJK Ligue 1: Stade Brest - Auxerre 1-1, Lorient - OGC Nice 1-2, Monaco - Montpellier afg, Nancy - Stade Ren- nes 0-3, Saint-Etienne - Sochaux 3-2, Valenciennes FC - Olympique Mar seille 3-2, AC Aries-Avignon - RC Lens 0-1, Girondins Bordeaux - Tou louse 1-2, Caen - Olympique Lyon 3-2. PORTUGAL Superliga: Maritimo Funchal - Vito- ria Setubal 0-1, Naval - FC Porto 0-1, Pacos F. - Sporting Portugal 1-0, Rio Ave - Nacional 0-1, Beira Mar - Uniao Leiria 0-0. SCHOTLAND Premier league: Inverness CT - Cel tic 0-1, Aberdeen - Hamilton 4-0, Heart of Midlothian - St. Johnstone 1-1, Glasgow Rangers - Kilmarnock 2-1, St. Mirren - Dundee United 1-1, Motherwell - Hibernian 2-3. RCS (rood shirt) in de aanval tijdens de finale tegen Goes. door Michiel Bouwman NIEUWDORP - Voor de derde keer in de geschiedenis van de Borsele Sloepoort Cup heeft RCS het toer nooi gewonnen. De Souburgers versloegen zaterdag Goes in de fi nale door een strafschop van André Siereveld: 1-0. Het deed RCS-trainer Michel Leon- hart niet zo veel dat RCS de cup op zijn naam schreef en nu met Hoek recordwinnaar (drie keer) van het toernooi is. Liever had hij gezien dat zijn ploeg beter ge speeld had. „Het was niet best van onze zijde", oordeelde hij na af loop, daarmee doelend op het spel tijdens het hele toernooi. „Ik zou graag jongens van Vlissingen zien komen om de concurrentie te la ten toenemen. Wij moeten meer brengen als de competitie begon nen is. Er is nu te weinig sturing in het veld, het inpassen van nieu we jongens als Sander Goedegebu- re en Remco Felius kost tijd." Met één gastspeler van Vlissingen (Dangelo Martien) plaatste RCS zich redelijk gemakkelijk voor de fi nale. Nieuwdorp (2-0) en Bruse Boys (2-1) werden aan de kant ge schoven, maar tegen Patrijzen, dat op dat moment ook twee overwin ningen geboekt had, ging het een stuk minder. Remco Felius schoot zijn ploeg uiteindelijk langs de vierdeklasser, die allerminst last MONTREAL - Arantxa Rus heeft in de tweede ronde van de kwalifica ties voor het tennistoernooi van Montreal op moeten geven. De tennisster uit Monster stond in haar partij tegen de Amerikaanse Vania King met 6-2 en 3-1 achter toen ze de strijd staakte. Rus kreeg buikkramp en moest overgeven. Haar deelname aan de kwalifica ties voor de US Open komt echter niet in gevaar. Rus won in Montreal in de eerste ronde van Sania Mirza uit India. Ze kwam tegen King in de eerste set een break voor, maar de volgen de vijf games waren voor King. Op 2-1 in de tweede set werd ze gebro ken en daarna gaf Rus op. Rus laat zich bij de kwalificaties voor de US Open voor het eerst be geleiden door Ralph Kok. De twee bekijken in New York of ze defini tief kunnen gaan samenwerken. door Frits Bakker PAPENDRECHT - De ene goal die Hoek zaterdag in Papendrecht maakte, zei veel over de aanvallen de onmacht in het elftal. Mille Mendes, zowat de kleinste speler op het veld, kopte een pass van Jos van Nieuwstadt over de blunderen de keeper van de tegenstander. Veel meer kansen schiepen de Zeeuwen zich niet in de oefenpar tij tegen de zondaghoofdklasser. Gaby Demanet wekte na afloop de indruk dat hij zich geen zorgen maakt. De progressie binnen zijn elftal voltrekt zich evenwel niet zo als hij had gewild, maar in trainers- taal heet dat een fase waarin de laatste hand wordt gelegd aan de balans en de scherpte. Met analisten van Sparta Nijkerk en Barendrecht langs de lijn liet Hoek niet het achterste van zijn tong zien, hoewel ook moet ge zegd dat de matige generale niet bedoeld was om zand in de ogen van de komende tegenstanders te strooien. De gedrevenheid was er wel, in kwaliteit stak de ploeg van Demanet nauwelijks uit boven de hoofdklasser. „Het had ons goed gedaan als we weer eens hadden kunnen winnen", bekende de trai ner, die Papendrecht na de rust door een strafschop van Christi- aan Lever na een overtreding van Jos van Nieuwstadt op 1-1 had zien komen. De 1-1-eindstand gaf de verhoudingen goed weer. Hoe veel wijzer Demanet is gewor den na ASWH uit (0-0) en nu ook Papendrecht vertelde hij eerst aan zijn selectie, die hij na afloop een kwartiertje toesprak op het veld. „Ik weet wel al hóe we gaan spe len, het moet alleen nog veel be ter." De basis voor de eerste wedstrij den in de competitie (Sparta Nij kerk) en de beker (De Treffers) staat achterin wel vast, omdat ook Klaas Hellebaut op rechts zich een vrijwel zekere positie heeft verwor ven. Jurgen Landuyt en Kwinten Clappaert speelden centraal op het middenveld achter vier aanvallers, van wie er twee diep op de flan ken stonden. Hoessein Bouzambou deed dat op rechts het best met enkele mooie individuele acties. John Schot, voor rust op links, later centraal, is nog altijd op zoek naar zijn maxi male rendement. Ferry Alfons be gon als diepe spits met Mille Men des daarachter, na de rust was Josi- mar Pattinama de vooruitgescho ven spits en speelde Schot in de schaduwrol. Het effect was nagenoeg hetzelfde: geen kansen, weinig dreiging, hoe wel Pattinama tenminste nog op twee pogingen te betrappen was. De breedste glimlach stond na af loop op het gezicht van Mille Men des. „De kleine Braziliaan die scoort met het hoofd", vatte hij zijn eigen goal samen in gebroken Engels. Hij doet het zelden, gaf hij toe, maar de pass van Jos van Nieuwstadt was zo vlekkeloos en het uitlopen van de keeper zo on handig, dat Mendes zelfs blind had kunnen scoren. Wat af en toe te zien was, is dat Demanet het liefst naar een 4-2-3-1-systeem wil toewerken. Die vier achterin zijn Klaas Helle baut, Giovanni Siereveld, Jos van Nieuwstadt en Michael Koné. Kwinten Clappaert en Jurgen Lan duyt krijgen voorlopig de voor keur in de verdedigende rol op het middenveld. Ferry Alfons, John Schot en Stijn Mahieu (of Mille Mendes) spelen op de drie posities achter de spits, Josimar Pattinama (of Mendes) zal als diepste spits moeten spelen. Dan blijft de vraag waar Hoessein Bouzambou zich in de ploeg zal moeten spelen. In Papendrecht was hij één van de betere spelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72