261 sport Slecht geheugen kost l'Ami Zo moeder zo dochter op ZK springen Mosselman wordt 26e in zware Transrockies Van der Graaff eindigt in de achterhoede Minneboo begint jeugd-OS met 100 vrij Nonnekes wint finale ranglijsttoernooi SCHAKEN Erwin l'Ami vergeet in de slotronde van het HZ-toernooi de finesses van het Anti-Moskougam- Krishnan Sasikiron schreefhet HZ-toer- biet. Krishnan Sasikiran uit India profiteert. De man uit mdia won ook ai in 2004. ZK voor pony's maandag 16 augustus 2010 CANMORE Goesenaar Eelco Mosselman is sa men met Jasper van de Luytgaar- den als 26e geëindigd in de Trans rockies, een loodzware etappe koers voor mountainbikers in Ca nada. Zij noteerden een eindtijd van 38.34.32 uur. De race ging ze ven dagen lang door de Rocky Mountains. Alleen in de zesde etap pe haalde het duo de finish niet vanwege de aanhoudende regen. CONWY Golfster Marjet van der Graaff, af komstig uit Tholen, is tijdens het proftoernooi van Wales ver in de achterhoede geëindigd. Ze liep de eerste twee rondes in 84 en 85 sla gen. Daarmee kwam ze op 169 sla gen, wat 25 boven par betekende. De cut viel bij 10 boven par. Van der Graaff werd daardoor dus uitge sloten van de laatste twee speelda gen. SINGAPORE De Vlissingse Manon Minneboo komt vandaag voor het eerst in ac tie op de Jeugd Olympische Spelen in Singapore. De zeventienjarige zwemster van De Stormvogel doet dan mee aan de series van de 100 meter vrije slag. Later op de dag zijn de halve finales. De finale is op dinsdag. Minneboo zwemt donder dag ook nog de 50 meter vrije slag. Hiervan is de eindstrijd op vrijdag. RODEN Tennisser Alexander Nonnekes heeft het met twee sterren gedo teerde nationaal ranglijsttoernooi in Roden gewonnen. De Goesenaar was in de finale in drie sets te sterk voor Roy Schoonveld: 6-4 0-6 6-1. In het dubbelspel moest Nonne kes samen met Robert van Straaten nipt zijn meerdere erkennen in Bart van Kampen en Philippe Nie- werth: 3-6 6-0 5-7. a nooi voor de tweede keer op zijn naam. Krishnan Sasikiran schreef met 7,5 punten uit negen partijen het HZ-toernooi op zijn naam. foto Frans Peeters door Roeland van Vliet NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Caro- lein van de Plasse glimlachte van oor tot oor toen ze na afloop van het Zeeuws kampioenschap sprin gen So Lovely in de trailer zette. „De dag kon niet mooier", zei de Yersekse amazone terecht. Met moeder So Lovely won ze de klas se ZZ, met dochter Jantje streek ze de hoogste eer op in de klasse Z. „Hier gaan we wel even een glaas je op drinken." Van de Plasse startte op de provin ciale titelstrijd in Nieuw- en Sint Joosland alleen in de twee belang rijkste rubrieken. Ze haalde derhal ve een score van honderd procent. Volgens haar was het succes een automatisch gevolg van de goede voorbereiding. „Ik volg bijvoorbeeld dressuurles- sen bij Thamar Zweistra. Vooral met Jantje had ik daar vandaag pro fijt van. Die kon nu in de barrage zo snel draaien, dat ik een heel snelle tijd neerzette. Thamar vraagt altijd: wat wil je leren, wat wil je verbeteren? Als ze zelf niet voor een wedstrijd op pad is, wer ken we daar aan." Van de Plasse haalde in het Z zon der problemen de barrage. In bei de manches was ze foutloos geble ven. Ook Annelore Willeboer uit 's-Heer Arendskerke was dat ge lukt, zowel met USA als Taxi Buuron Largo. Met 40,19 seconden zette Van de Plasse een uiterst snel le tijd neer op de beslissende hin- dernissenbaan. De sterk rijdende Willeboer kwam daar niet aan en maakte bovendien met beide paar den één springfout. In het ZZ was er niet eens een bar rage nodig. Van de vijf combina ties haalden er drie de tweede manche, weggelegd voor ruiters en amazones met minder dan zes tien strafpunten. Cindy Perdaen, die in de eerste manche al twaalf strafpunten had opgelopen, maak te zich met nog eens acht strafpun ten al gauw kansloos. Piet Huige zorgde daarentegen wel voor enige spanning. Hij ging fout loos rond, nadat hij in de eerste manche vier strafpunten had ge kregen. Van de Plasse, die met So Lovely nog op nul stond, moest weer alle balken laten liggen om een barrage te voorkomen. Hoe wel er druk op de Yersekse stond, lukte het haar fluitend. Van de Plasse mag nu in het eerste weekeinde van september met twee paarden naar de hippiade in Ermelo. So Lovely is al vaker op NK's geweest. „Afgelopen winter werd ik tweede met haar in het ZZ. Ik hoop daar nu een vervolg aan te kunnen geven." Jantje gaat voor het eerst op voor een nationa le titel. Mooi was ook de strijd tussen de zussen Kim en Marit Huige in de klasse L. De amazones uit Nisse dwongen elkaar tot het uiterste te gaan. Net als Amber van Aken wa ren beiden foutloos in de twee manches. Gedrieën ging ze dus de barrage in. Van Aken, die op Quik reed, mocht beginnen en liep te gen acht strafpunten aan. Kim Huige bleef vervolgens op Alt air wel zonder fouten en had met 42,98 seconden een bijna niet te kloppen tijd. Maar haar zus Marit slaagde daar toch in. Zij dook er met 40,97 nog onder. Met Aldeba- ran mag zij nu ook naar de hippia de. Hetzelfde voorrecht is weggelegd voor Ingrid Jakobsen uit Melisker- ke en Mandy Deurloo uit Tholen. Jakobsen was met Zsazsa de snel ste van de vierfouters in de barra ge van de klasse M. Deurloo bleef met Ilona koel in de door regen en onweersbuien geteisterde klas se B. Haar stijlpunten (vijftig om 48 voor Thomas Verschoor) gaven de doorslag. Bij Stal De Kroo werd ook op po ny's gestreden om de Zeeuwse ti tels. In de klasse ZZ categorie D ging de zege naar Niels Knape met Po- wergirl. Jane van Eijzeren won met Eme- raude in het Z categorie D. 0 Mabel Acda en Beau Geste pak ten de hoofdprijs in het Z catego rie C. De overige erelinten gingen naar Nina Knape met Anydale For Pleasure (M cat. D), Loes Duynkerke met Joel (L cat D/E). Lisanne Janse met Chico Van De Favorite (L cat. C), Linsey van der Slikke met Surprice (L cat. B). Fleur Kristelijn met Batenburg's Nadina (B cat D/E). Kirsten Steijn met Brummerhoe- ve's Simply Brown (B cat C) en Linsey van der Slikke met Fleur- tje (B cat. A/B)'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70