Goed cijfer zwemteam ondanks Iwema achtste Hak breekt als §las 241 sport EK ZWEMMEN Jonge Nederlandse ploeg toont in Boedapest potentie door bereiken van vele finaleplaatsen Derde Europese titel Schuil/Nummerdor Van Vlerken prolongeert titel Honkbalsters Hong Kong verlaten WK Van Vleuten wint Route de France Hoogerland 14e in Tour de L'ain De Nederlandse ploeg veroverde op de Europese kampioenschappen zwemmen in Boedapest zes medailles Joeri Verlinden greep net naast het goud op de 100 meter vlinderslag. foto Daniel Mihailesco/AFP maandag 16 augustus 2010 BERLIJN Richard Schuil en Reinder Num merdor hebben voor de derde keer op rij de Europese titel beachvolley- bal veroverd. De Nederlanders ver sloegen in Berlijn de Oostenrijkers Doppler en Mellitzer in een span nende finale met 21-18 28-30 20-18. Schuil en Nummerdor kregen in de tweede set al vier kansen om het duel te beslissen. Dat lukte ech ter niet. In de derde set kregen de Oostenrijkers wedstrijdpunten, maar Schuil en Nummerdor knok ten zich terug. In 2008 en 2009 wonnen ze ook al goud. WIESBADEN Triatlete Yvonne van Vlerken heeft haar Europese titel op de halve Ironman geprolongeerd. In het Duitse Wiesbaden bleef ze na 1,9 ki lometer zwemmen, 90 km fietsen en 21 kilometer lopen in de finale de Amerikaanse Desiree Ficker 22 seconden voor. De Duitse Kristin Moller eindigde als derde. Sonja Jaarsveld kwam als tiende over de finish. Bij de mannen nam de Duit ser Michael Raelert nam de titel over van zijn landgenoot Sebastian Kienle. Beste Nederlander was )ob Eijsink op de 79e plaats. CARACAS De honkbalspeelsters van Hong kong hebben zich teruggetrokken van het WK voor vrouwen in Vene zuela. Vrijdag werd een speelster van het team tijdens het duel met Nederland in haar kuit geschoten. De wedstrijd werd meteen afgelast. Oranje leidde met 12-9. Ook de an dere duels gingen niet door. Het is nog onduidelijk waar de ko gel vandaan kwam. Het toernooi wordt gehouden bij een militaire basis. De andere landen blijven wel op het WK. VITTEL Wielrenster Annemiek van Vleu ten heeft de Route de France femi nine op haar naam geschreven. De Nederland Bloeit-renster verdedig de op de slotdag met succes haar voorsprong van slechts drie secon den op naaste belager (udith Arndt uit Duitsland. In het eindklasse ment eindigden Van Vleutens ploegggenotes Loes Gunnewijk en Marianne Vos als vierde en zeven de. Agnieta Francke uit Koudeker- ke haalde in de zevende en voor laatste etappe de finish niet BELLEY Johnny Hoogerland is op de veer tiende plaats geëindigd in het eind klassement van de Tour de L'ain, een etappekoers in noordoost Frankrijk. De renner uit Yerseke eindigde in de laatste etappe als achttiende en verbeterde daarmee zijn klassement behoorlijk! De slo tetappe werd gewonnen door Hoo- gerlands ploeggenoot Wout Poels. De Spanjaard Haimar Zubeldia werd vierde en won door dat resul taat de meerdaagse rittenkoers. Poels werd tweede in dezelfde tijd. BRNO - Jasper Iwema heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn beste prestatie in zijn loopbaan neerge zet. De Nederlandse motorcoureur eindigde in de I25cc-klasse als acht ste. De zege was voor de Spanjaard Nicolas Terol. Iwema reed zichzelf dit jaar al eer der in de top tien. Op het circuit van het Spaanse )erez finishte hij als tiende. Zijn goede resultaat van gisteren dankte Iwema vooral aan een slimme keuze voor de banden. Het regende aanvankelijk in Brno. Maar het circuit droogde snel op. Iwema startte als een van de weini gen op slicks. Hij moest wel star ten vanuit de pitlane. Zijn grote achterstand maakte hij echter snel goed. In het tweede deel van de ra ce was hij veruit de snelste. Hij reed zichzelf steeds verder naar vo ren. Het leverde hem uiteindelijk een mooie achtste plaats op. In de stand van het WK staat Iwema nu veertiende met 28 punten. Ook in de andere klassen ging de zege naar Spanje. Toni Elias eiste de overwinning in de klasse Mo- t02 op. De leider in de tussenstand van het WK troefde de Japanner Yuki Takahasi af Jorge Lorenzo was weer een klasse apart in de MotoGP. Hij behaalde zijn zevende seizoenzege. Op zijn Yamaha eindigde hij voor zijn landgenoten Pedrosa en de Austra liër Stoner. Lorenzo crashte zater dag in de kwalificatie. Zijn vertrou wen was dus niet zo groot. '4 4 3/i -Z^sÈljÊ V Uf - DEN HAAG/LONDEN - Ze had zich er zo veel van voorgesteld, 800-meter- loopster Yvonne Hak. Zaterdag liep ze voor het eerst een wed strijd in de Diamond League, de wedstrijdenserie waar de beste at leten ter wereld in actie komen. Maar al na 400 meter had ze in de gaten dat het niets zou worden. Hak eindigde in Crystal Palace als laatste in een tijd van 2.07,04 mi nuten. Europees kampioene Ma- rija Savinova uit Rusland bleek wel in vorm. Ze won de race in 1.58,64 minuten. „Tja, dat was geen sterk optreden", blikte de zilveren medaillewinna res van het EK terug. „Ik denk dat ik gewoon moe ben", zei ze enkele uren na de wedstrijd. Een week eerder had ze in het Olympisch sta- wm t, dion in'Amsterdam een vergeefse aanval gedaan op het Nederlands record op de 1000 meter van Ellen van Langen. Toen had ze pas echt ontdekt wat het betekent, wan neer je een zilveren medaille van een groot titeltoernooi meeneemt. „Het heeft allemaal te maken met de ontlading na die medaille op het EK. Want er gebeurt dan wel iets. Het EK was het doel waar naar ik het hele jaar toegewerkt hebt. Daarna was ik even de focus kwijt, was de spanning eraf. Daar bij komt dat ik de dagen na die me daille zelf de regie kwijt was. Je wordt geleefd. Het is moeilijk om in je gewone ritme te blijven", al dus de 23-jarige atlete die volgende week nog een wedstrijd in de Dia mond League loopt, in Brussel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68