Toivonen op schot voor PSV Trainer Martin Twente blijft rustig na tweede remise 22 sport EREDIVISIE Ajax is in de Amsterdam Arena na een stroeve start te sterk voor Vitesse. De ploeg van Martin Jol wint met 4-2. maandag 16 augustus 2010 door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - De mythe van de on verslaanbare, langharige Samson is aan Fred Rutten niet besteed. Voor hem is eerder het tegenover gestelde waar. Rutten adviseerde aanvaller Ola Toivonen om de schaar in zijn kapsel te zetten. Toe val of niet, maar Toivonen kwam deze zomer als herboren terug uit Zweden en bewees zaterdagavond opnieuw dat hij momenteel de man is die PSV zijn extra klasse geeft. Toivonen maakte zaterdag tegen De Graafschap (6-0) drie doelpun ten en bracht binnen het uur zijn seizoenproductie op vijf. Daarna verving Ibrahim Afellay hem. Toi vonen werd van het veld gehaald, omdat hij volgens Rutten last had van zijn kuit en een beetje ver moeid was aldus de speler zelf Hoe dan ook, zijn doelpunten ge tuigden niet alleen van klasse, maar vooral van feeling voor de juiste positie en de bereidheid om daar elke keer weer te komen. „We hebben afgelopen seizoen heel veel met hem gestoeid", zei Rutten zaterdagavond, „en hij heeft in zichzelf geïnvesteerd. Ola geeft signalen af, dat hij sterk aan het worden is. Hij wint duels, zijn positiespel wordt beter en hij voet balt slimmer. Vorig seizoen maak te hij als schaduwspits vaak latera le loopacties (langs de zijkanten). Die zijn relatief gemakkelijk te ver dedigen. Nu loopt hij de diago naal, waardoor hij veel vaker op onverwachte momenten tussen de linies opduikt." „En", zei Rutten nog, „ik heb hem geadviseerd zijn haar eraf te ha len..." De coach had daarmee goe de ervaringen bij Schalke 04, waar hij spits Kevin Kuranyi eenzelfde tip gaf „Het is niet zomaar een dol letje, soms hebben bepaalde zaken een psychologisch effect, al kan ik daar inhoudelijk verder niet op in gaan. Hoe oud is Toivonen nu? 24? Sommige jongens hebben tijd no dig." Fascinerend blijft de gedaantever wisseling van de aanvaller. Opmer kelijk is ook dat hij veel vaker bij doelpunten en kansen van ande ren betrokken is. In de voorberei ding al veelvuldig en zaterdag te gen De Graafschap weer. Toivonen had al een steekpass op Marcus Berg achter zijn naam, toen hij een minuut later Jeremain Lens al leen voor de keeper zette. Lens werd ongelukkig omver gelopen PSV'er Ola Toivonen juicht na zijn tweede doelpunt tegen De Graafschap. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Purrel Frankel, die meteen rood kreeg van scheidsrechter Nij- huis, waarmee de wedstrijd alweer voorbij was. Balasz Dzsudzsak wierp zich op als strafschoppenne- mer: 1-0. Daarna voerde Toivonen de pro ductie op tot 4-0. Hij reageerde at tent op een actie van Atiba Hut chinson, bij wie de bal uit de voe ten werd getikt. De grensrechter stond al' te vlaggen voor buiten spel, maar Toivonen was slimmer dan hij en scoorde een reglemen tair doelpunt, zoals Nijhuis terecht vaststelde. Zijn tweede treffer was een kops- lag uit een hoekschop van Dzsud zsak, en nummer drie volgde op een uitstekende, snelle passeerac- tie van Lens. Daarbij speelde ook Berg een goede rol, die van aflei der bij de eerste paal. „Normaal is het andersom en profiteert de spits van het vuile werk van een ander", merkte Rutten op, „maar hieruit blijkt wel dat die twee el kaar goed aanvoelen. Het gebeurde vanavond een paar keer dat Mar cus al onderweg was als Ola de bal kreeg. Die twee willen werken vóór elkaar en mét elkaar, ook in hun defensieve taken. Marcus is in zijn grondhouding een 'teamp- layer'. Nu scoort Ola een paar keer, maar ik ben ervan overtuigd dat de goaltjes bij Marcus straks ook zullen komen." door Dick Sintenie AMSTERDAM - Voetballers van Ajax die uit de eigen opleiding komen, moeten in het eerste elftal meteen aan de hoge verwachtingen vol doen. Wie beseft nog dat het ta lent bij aflevering slechts halffabri kaat is en géén eindproduct? Nu Ajax nauwelijks geld heeft om di recte versterkingen voor het eerste elftal te halen, staat de sluis tussen De Toekomst en de Arena wijd open. Dertien van de achttien spe lers die zaterdagavond deel uit maakten van de wedstrijdselectie tegen Vitesse (4-2-zege) hebben hun opleiding genoten bij Ajax, in clusief overigens de 36-jarige André Ooijer. Tvee debutanten maakten hun op wachting: Roly Bonevacia (18) en Florian Jozefzoon (19). De één een tanige middenvelder, de ander een ranke rechtsbuiten. Jozefzoon had een fijne binnenkomer na rust. Zijn eerste balcontact, een voorzet op Siem de Jong, was de assist voor de 3-2. Na de wedstrijd stak de jeugdspe ler de welbekende riedel af: dat hij zenuwachtig was geweest, dat de trainer had gezegd dat hij lekker zijn eigen spel moest spelen en zijn acties moest maken. Die voor zet op De Jong was mooi, zei Jozef zoon, maar hij stond nog maar aan het begin. „Ik ben blij, maar niet tevreden. Ik ben pas tevreden als ik terug kan kijken op een ge slaagde carrière als profvoetballer." Of Jozefzoon de top gaat halen? Geen idee. Zijn invalbeurt tegen Vitesse was aardig, maar niet meer dan dat. Hij loste de verdwaalde Christian Eriksen af Eriksen is ook pas achttien jaar. Hij staat te boek als het grootste talent van Ajax. Hij mocht deze zomer met Denemarken al mee naar het WK. Of Eriksen de top gaat halen? Ver moedelijk wel, maar hij bakte er zaterdag weinig van. Het probleem voor de huidige Ajax-jeugd is dat het spel van het eerste elftal niet langer het spel is van De Toekomst. Het voetbal heeft onder trainer Martin Jol een andere dynamiek gekregen en het positiespel is ondergeschikt aan snelheid, kracht en individuele klasse. Dat maakt het voor een ta lent veel moeilijker zich staande te houden, laat staan zich te onder scheiden. Bovendien is Ajax zonder Luis Sua- Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 11-08-2010 blijkt, dat t.v.v. Herbert Victor Philibertus Jozef Beekman, wonende te Goes, aan JITSKE ANNEKE DE SCHIFFART, geboren 15-01-1961, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding (subsi diair scheiding van tafel en bed), van 20- 07-2010 met aanzegging dat uiterlijk 01- 12-2010 een verweerschrift kan worden ingediend door een advocaat bij de recht bank te Middelburg. Genoemde J.A, de Schiffart kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door Fardau Wagenaar enschede - 1\vee duels, nul goals en slechts twee punten. FC Twen te had zich de competitiestart heel anders voorgesteld. Na een over weldigend seizoen, beleeft de landskampioen een schraal begin. Tegen Heerenveen (o-o) waren er kansen genoeg, maar tot scoren kwamen de Tukkers weer niet. Theo Janssen, Douglas en Wout Brama lieten zich na de eerste wed strijd van het seizoen in De Grolsch Veste op de grond vallen. Hard gewerkt, weer geen goals, weer geen competitiezege. Net als vorige week tegen Roda JC lukte het tegen Heerenveen ook niet. „Ongelooflijk", vond Janssen. „Het was de eerste thuiswedstrijd, we wilden het publiek laten zien: we gaan er weer tegenaan. We maken er weer een leuk seizoen van. Dat is niet gelukt." De spelers van FC Twente baalden, maar voor het 'aanpraten van complexen' is het nog veel te vroeg. „Leren van het negatieve en ver der. Dat heeft ons vorig seizoen veel gebracht. Je focussen hoort er bij als je in de top mee wilt draaien", zei Brama. Maar de spelers begrijpen dat het leven als landskampioen anders is dan het leven als jager. „Daar moe ten we mee leren omgaan", vond aanvoerder Peter Wisgerhof. „Op de kampioen ligt meer druk, dat is altijd zo. We hebben twee keer ge lijkgespeeld en dus 'vier punten la ten liggen'. Daar willen mensen ons naartoe lullen. Maar wij trek ken ons er niets van aan. We moe ten bewijzen dat we nog net zo sterk zijn. Ik denk zelfs dat we ver der zijn dan begin vorig seizoen. We creëren meer kansen en vin den makkelijker de vrije man. We moeten alleen in een flow komen, dat kan alleen door te winnen." Twente begon zaterdag niet sterk aan het duel tegen de Friezen. Al na vijf minuten raakte Christian Grindheim de paal na een subtiel hakje van Bas Dost. Ook Milan Ko pie was dichtbij de eerste treffer in de Veste van dit seizoen. Zijn kop bal vloog over het doel van Niko- lay Mihaylov. Daarna nam Twente het initiatief over en was het via Bryan Ruiz, Theo Janssen, Douglas en Luuk de Jong gevaarlijk. Zo ging het eigen lijk de hele wedstrijd, want ook in de tweede helft waren er mogelijk heden genoeg voor Carney, Tioté en Ruiz. Nacer Chadli kreeg net als vorige week tegen Roda JC in de slotfase een uitgelezen kans om de zege binnen te halen, maar de jonge aanvaller schoot over... o-o dus, voor de tweede keer op rij. Als je winnen gewend bent, is dat zwaar. „We hebben zoveel kansen ge had", zei een balende Janssen. „Als je op zeven of acht meter voor de goal staat, mag die bal er gewoon in wat mij betreft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66