Sport PZCL Blamage Feyenoord tegen Excelsior Been is klaar met De Cler 26 en 27 28 en 29 ROTTERDAMSE DERBY Guyon Fernandez velt vonnis over ploeg van Mario Been Georgiërs willen Vitesse overnemen Estafettezwemmers pakken brons PSV deelt koppositie eredivisie met NEC Valentino Rossi verlaat Yamaha Krishnan Sasikiran pakt eindzege in HZ-schaaktoernooi Maandag 16 augustus 2010 IBWi TOTffgfT RCS verslaat Goes in finale van Borsele Sloepoort Cup Tip? sport@pzc.nl door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Excelsior-spits Guyon Fernandez heeft zichzelf gistermiddag nadrukkelijk in de schijnwerpers geplaatst. Met twee doelpunten hielp hij de op voor hand meest voor de hand liggende degradatiekandidaat aan een ver rassende 3-2-overwinning tegen grote broer Feyenoord. Fernandez maakte zich drie maan den geleden al onsterfelijk in Kra lingen door in de slotfase van het play-off duel tegen Sparta eerst een strafschop te missen en vervol gens in blessuretijd een plek in de eredivisie veilig te stellen. Tegen een onthutsend zwak Feye noord toonde Fernandez zich van af het eerste moment wederom de meest gevaarlijk man voorin bij Ex celsior. Na 29 minuten reageerde de spits alert op een knappe pass van Kevin Wattamaleo, draaide weg van Andre Bahia, en schoot met zijn rechterbeen de bal over doelman Erwin Mulder. „De trainer had gisteren al verteld dat er gekke dingen konden gebeu ren en dat we gewoon lekker moes ten gaan voetballen zoals we vroe ger op een pleintje deden. Maar als het dan ook zo gebeurt zoals vanmiddag dan is dat echt fantas tisch", sprak de glunderende ROTTERDAM - Feyenoorder en oud-international Tim de Cler (31) heeft het verbruid bij trainer Ma rio Been. Hij werd in de rust van de wedstrijd tegen Excelsior ver vangen door de Deen Michael Lumb. Been zei na afloop dat hij De Cler 'nooit meer hoeft te zien'. Been was in de rust niet te spre ken over de instelling van de Feye- noorders maar De Cler trachtte zich aan die kritiek te onttrekken. „Tim de Cler bemoeide zich er mee door te stellen dat hij zichzelf wel lekker vond spelen. Daarom heb ik hem meteen gewisseld en ben ik ook helemaal klaar met hem." Wat Been betreft wordt hij uit de selectie gezet. ARNHEM Vitesse staat aan de vooravond van een overname door een investeer der uit Georgië. Dat bevestigen di verse bronnen rondom de Arnhem se voetbalclub. De Georgische investeerder wil de aandelen van de armlastige club ko pen en wil flink investeren in het elftal. Over de overname wordt sinds enkele weken onderhandeld. Zodra de deal is afgerond, is Vites se de eerste voetbalclub in Neder land in handen van een buitenland se investeerder. matchwinnaar die twee jaar terug de overstap maakte van van ADO Den Haag naar Excelsior. De laatste weken wordt er nadruk kelijk gespeculeerd wie er van de huidige Feyenoord selectie nog voor 31 augustus naar Woudestein wordt overgeplaatst. Daarbij houdt Feyenoord nog een slag om de arm met het oog op een eventueel vervolg van het Europees avon tuur, waarin het aanstaande don derdag van start gaat tegen AA Gent. Technisch directeur Leo Beenhak ker stroopt al de gehele zomer de velden af op zoek naar een spits, maar daarbij was nog nooit de naam van Fernandez gevallen. Toch gaf Mario Been aan dat de 24-jarige Hagenaar op dit moment niet als optie wordt beschouwd, omdat hij toch vooral een spits is die het van zijn snelheid in de ruimte moet hebben. „We verliezen vandaag niet omdat we geen spits hadden maar omdat we niet met ons hart speelden", zei Feyenoord-coach Mario Been. „We geven de 1-0 makkelijk weg door Fernandez, van wie we alle maal wisten dat hij rechtsbenig is, heel gemakkelijk naar zijn rechter been te laten draaien." Feyenoord herstelde via Ron Vlaar (kopbal uit een corner) voor de rust nog de schade en leek een kwartier voor het einde orde op zaken te stellen met een tweede treffer (1-2). De bal vloog na een corner via de Excelsior-verdedigers Daan Bovenberg en Miquel Nelom ach ter hun doelman Cees Paauwe. Maar Excelsior rechtte de rug, kwam door een kopbal van Boven berg weer op gelijke hoogte (2-2) en in blessuretijd scoorde Fernan dez, na geklungel van André Ba hia, de winnende goal (3-2). Excelsior-trainer Alex Pastoor com plimenteerde zijn elftal dat op het (kunstgras)veld met de kleinste af metingen in de eredivisie nauwe lijks ruimte weggaf aan Feye noord. „Vorige week (tegen De Graafschap) zat er nog te veel angst in de ploeg. Als je dan ziet hoe we terugkomen van een ach terstand, dan zegt dat veel over on ze mentale kracht." Guyon Fernandez (midden) wordt omringd door ploeggenoten nadat hij Excelsior op voorsprong heeft gezet in de wedstrijd tegen Feyenoord. foto Sander Koning/ANP BOEDAPEST De Nederlandse estafetteploeg heeft op de slotdag van de Europe se kampioenschappen zwemmen in Boedapest brons veroverd op de 4x100 meter wisselslag. Nick Drie bergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden en Sebastiaan Verschu ren kwamen in de finale tot een tijd van 3.33,99 en verbeterden daar mee het Nederlands record, dat in de ochtenduren reeds was aange scherpt. Hinkelien Schreuder vero verde gisteren zilver op de 50 me ter vrije slag. EINDHOVEN PSV moet na twee speelronden al leen nog NEC naast zich dulden. De ploeg uit Eindhoven rekende voor eigen publiek overtuigend af met De Graafschap (6-0). Ola Toivo- nen was net als vorige week tegen Heerenveen (1-3) op schoL De blon de Zweed trof driemaal doel. NEC won ook voor de tweede keer. De formatie uit Nijmegen scoorde vijf maal bij Willem II (3-5). Björn Vle- minckx nam meer dan de helft (3) van de treffers voor zijn rekening, pagina 22 en 23: eredivisievoetbal BRNO Valentino Rossi rijdt vanaf ko mend seizoen voor Ducati. Dat maakte de Italiaanse motorcoureur gisteren na afloop van de Grote Prijs van Tsjechië bekend. „Het mo ment is gekomen om te kijken naar nieuwe uitdagingen", aldus Rossi, die een tweejarig contract ondertekende. „Mijn werk bij Yam aha is af." Rossi neemt bij Ducati de plek van Casey Stoner over. De Australiër kondigde eerder zijn terugkeer naar Honda aan. KUSTMARATHON Op het hardloopblog vertellen deel nemers over hun voorbereiding: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Bekijk het dossier over VC Vlissin- gen op www.pzc.nl/vcv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65