zeeland 115 objecten in Zeeland Gewoon buiten luisteren naar klassieke muziek tot kleurrijk kunstwerk brieven Moskee Fifa Wegmarkeringen Treintoilet 2 Wildkamperen Jeannette Vergouwen maandag 16 augustus 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het voornemen van Geert Wilders om te demonstreren tegen de bouw van de moskee in New York (krant van 10 augustus), getuigt we derom van zijn intentie om een ge loofsovertuiging te demoniseren. Hij beweert dat hij geen moeite heeft met gematigde moslims, maar heeft dan kennelijk niet de moeite genomen de achtergrond te bestuderen van dit plan. Deze mos kee wordt gebouwd door gematig de moslims, juist met de bedoeling een brug te slaan naar de burgers van New York. Deze moskee is een onderdeel van een dienstencen trum. Een van de grondbeginselen van onze democratie is vrijheid van godsdienst. De uitlatingen van Wilders zagen' de poten weg onder onze democratie. Met vrijheid be doelt deze politieke partij kenne lijk alleen haar eigen vrijheid. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg treintoiletten, en dat heeft ertoe ge leid dat de Kamer dit voorjaar een motie voor treintoiletten heeft in gediend. Echter oud-minister Eur- lings heeft dit naast zich neerge legd. Ik raad Van Wijngaarden aan zelf actief te worden voor de vrij willigersorganisatie Rover, dat is be ter dan ongefundeerd kritiek te le veren. Riet Beukert A. van Driellaan 77, Middelburg tn de krant van afgelopen zaterdag 14 augustus stond een stukje over de wegmarkeringen en -belijnin gen. Straks moeten wij aan de weg gaan zien hoe hard we mogen rij den. Dubbele strepen, doorgetrok ken strepen en dan nog met een groene streep er tussen! Nu is er wel nooit maar dan ook nooit rekening gehouden met men sen die kleurenblind zijn. Ik spreek uit eigen ervaring omdat ik kleu renblind ben. Die groene strook is voor jnij net zo als de rest van het asfalt. Al liggen er twee strepen naast, ik kan niet zien dat er een groene strook ligt. Ook mensen die kleurenblind zijn hebben een rijbewijs. Misschien iets voor de be denkers om rekening mee te hou den de volgende keer. Jeroen Massuger Mars 69, Oostburg Als de wereldvoetbalbond Fifa be lastingvrij euro's gaat opstrijken (krant van 11 augustus), gooien wij geld weg. Bovendien draaien de be lastingbetalers op voor nieuwe sta dions en eventuele tekorten. En dat terwijl het betaald voetbal in Nederland al in geldnood zit. En het kabinet ook. Doei WK. E. Verboom Singel 231, Vlissingen In de krant van 14 augustus uit de heer Van Wijngaarden zijn be zwaar tegen het rijden van sprin ters zonder toilet in Zeeland. Hij suggereert dat Reizigersorganisatie Rover tekort zou schieten door daar geen bezwaar tegen te maken. Ik ben het helemaal eens met hem dat er toiletten in treinen moeten zijn. Maar het stoort mij dat hij be schuldigend de vinger wijst naar Rover. Deze organisatie verzet zich al jaren tegen het weghalen van Wildkamperen beboet. Dit is maar goed ook, anders wordt het een rommeltje. Naar aanleiding van de camperverhalen (zaterdag j.l.) vind ik (caravantrekker en campertrek ker) het onzin als je 10 tot 15 euro betalen teveel vindt voor een nachtje staan op een super-boe- ren-minicamping. Flauwekul, als je als camperaar zegt geen gebruik te maken van zwembad en speeltuin, maar wel gebruik wilt maken van riolering en innamepunten van vers water voor een goede douche-wasbeurt. Wees eerlijk, in een camper kun je niet dagen lang zonder vers water in te nemen. Je zal als camperaar toch gebruik moeten maken van de vele cam pingplaatsen. En Zeeland heeft voor de camperaars genoeg goede camperplaatsen. Probeer het eens, maar wil niet voor een dubbeltje op de eerste rang slapen. L. Beeke Platteweg 29, Scharendijke De belangstelling voor het eerste openlucht concert in de geschiede nis van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen was buiten gewoon goed. Het optreden van Sinfonia Rotterdam was onge dwongen, er werd gedreven en met enthousiasme muziek ge maakt. Het programma met popu laire klassieke werken, sprak jong en oud aan. Bij een openluchtcon cert zijn er veel buitengeluiden, zo als praten, schuiven met stoelen, hondengeblaf bij hoge tonen en het steeds heen en weer lopen van de horecamensen die de toehoor ders voorzagen van een drankje. Maar er werd wel aandachtig ge luisterd en slechts een enkeling wachtte het einde niet af. De sfeer was apart, de akoestiek KLASSIEKE MUZIEK Openluchtconcert met werken van Vivaldi, Mozart en Haydn. Door Sinfonia Rotterdam o.l.v. Conrad van Alphen. Gehoord zaterdag 14 augustus op de Markt in Terneuzen. niet ideaal, maar daar taalde nie mand naar. Na het knap gespeelde deel de Zomer, inclusief de storm, van Vivaldi met als soliste de con certmeester Eva Stegeman, klonk het overbekende Eine kleine Nachtmusik van Mozart. Muziek die qua vorm en instrumentatie helder is, maar ook een composi tie die knap moeilijk is om goed uit te voeren. Conrad van Alphen leidde niet alleen het orkest, hij gaf ook uitleg en wist het publiek op humoristische wijze te vertel len dat er slechts geklapt moest worden aan het einde van een werk. Opvallend waren de mooie fraseringen in het Trompetconcert in Es van Haydn. Trompettist Bas Duister speelde dynamisch en met een strakke slanke toonvoering. Ge weldig was de virtuoos gespeelde cadens. Het weer werkte mee. Pas in Symfonie 100 van Haydn, ver schenen donkere wolken en werd de regendreiging steeds groter. Het slagwerk kondigde aan, samen met de aantrekkende wind, dat de regen op komst was. De eerste druppels vielen tien minuten na af loop. Buitengewoon knap geti med. Buiten-gewoon-klassiek. De gasbol in Emmen kreeg onder de handen van zeventien Toyisten een kleurrijk aanzien. Het openluchtconcert op de Markt in Terneuzen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55