Wethouders zelf 's nachts op controle Bang voor het onweer ■y 121 zeeland ZMf kraakt groene aankleding op N61 ENGLISH 4 YOU Tegen paaltje Vetkuiven en suikerspinnen Zes boetes voor wildkamperen VEERSE MEER Eens in de maand gaan Rijkswaterstaat en de waterpolitie samen het water op voor patrouilles. Een verrijking, vinden beide partijen. „We leren veel van elkaar." maandag 16 augustus 2010 MIDDELBURG - De jaren vijftig en begin jaren zestig zijn het thema van het derde Buitenfeest van café De vriendschap en Seventy Seven in Middel burg. Alle ingrediënten waren aanwezig: suikerspinnen en hotdogs, een dri ve-in bioscoop in een Daf, een strandje met twee hot tubs, poëzie van de postbode en een stoelendans met piep- en knorgeluiden. De rock and rol lers met vetkuiven ontbraken niet, evenals de keurige meisjes in truttige cocktailjurkjes en witte handschoenen. foto Izaak Verkeste door Annemarie Zevenbergen VEERE - De politie Zeeland heeft af gelopen weekeinde zes wildkam- peerders beboet in de gemeente Veere. De toezichthouders van ge meente zelf hebben dertien cam- perbezitters gemaand hun illegale standplaats te verlaten. De wildkampeerders werden door verwezen naar een overloopter rein van een minicamping. De meesten volgden dat op en omzeil den zo de boete van negentig euro die de politie oplegt. Veeres locoburgemeester Jaap Mei- se en wethouder Chris Maas gin gen afgelopen weekeinde in het holst van de nacht op pad met een toezichthouder van de afdeling Vergunningen en Handhaving. Doel: met eigen ogen aanschou wen wat er speelt op het gebied van wildkamperen, sluitingstijden en overlast door jeugd. Melse knalt over de donkere Veer- se dreven. Toezichthouder John wijst hem de vaste kampeerplek- ken. En daar staan ze: de eerste campers. Op de Panoramaweg bij Westkapelle. Even aankloppen, uit leggen dat ze daar niet mogen over- Engels spreken en verstaan. In september starten nieuwe cursussen. Alle niveaus. Informatieavond 8 september. Info www.english4you.nl of 0113-251621 door Lilian Dominicus Zaterdagmiddag, 15.00 uur. Twee politieman nen en twee medewer kers van Rijkswater straat (RWS) drinken in de zon een bakje koffie bij het gebouw van de KNRM aan de jachthaven Oostwatering bij Veere. Ze maken zich op voor hun gezamenlijke pa trouille op het Veerse Meer. Met twee speedboten gaan ze het wa ter op, eentje met het logo van de waterpolitie, de andere van RWS. Rien van 't Hoog van de waterpoli tie ontvouwt zijn plan: „We varen achter elkaar aan. De boot met het logo van de waterpolitie voorop, en op het moment dat de mensen denken: ze zijn voorbij, we kun nen weer onze gang gaan, komt de boot met het RWS-logo er ach teraan. Dat verwachten ze niet." Zo gezegd, zo gedaan, de mannen stappen aan boord. Rien van 't Hoog en Ron Peters van RWS in de achterste boot, in de voorste boot agent Tim Geuze en RWS-er Ewald van der Mijl. Met opzet zit ten ze niet met de collega van het eigen clubje in de boot. „Zo wen nen mensen aan het idee dat op sporingsambtenaren van RWS ook bekeuren", verklaart Rinus. „En we leren veel van elkaar." Maar al ter hoogte van de stadsha- ven van Veere mislukt het snode plan. Politieman Tim Geuze spot een jongeman met een klein mo torbootje, zonder registratienum mer. „Pure luiïgheid", is zijn verkla ring. Een poederblusser is aan boord, maar een vaarbewijs of identiteitsbewijs heeft hij niet op zak. „Ligt aan boord op het grote schip", zegt hij. Dat willen Tim en Ewald wel eens zien en dus varen zé mee, naar de ligplaats van het enorme binnenvaartschip. Het is geladen met zand en er is een strandfeestje aan de gang. 'Dag po litie', roepen drie kindjes in zwem- vestjes die met een moeder in een bootje aan komen varen. Twee mannen zetten onder de luifel een hangmatje voor de bouvier in el kaar. De jongen komt na enkele minuten terug uit de ka juit, nog steeds zonder vaarbewijs. „Ik denk dat -ie thuis ligt." Zijn identiteitsbewijs kan hij wel tonen. Ineens begint hij rood aan te lopen. Geïrriteerd, omdat hij begint te vermoeden dat zijn nachten en een foldertje overhan digen met de kampeermogelijkhe- den in Veere. Jaap Melse vertelt dat de gemeente wil onderzoeken of er mogelijkhe den zijn om extra ruimte te creë ren voor campers. „Met deze toch ten willen we ook inventariseren of en hoeveel behoefte daar aan is." De tocht door de duisternis gaat verder. Het parkeerterrein bij het Zoutelandse Kustlicht biedt, naast twee campers, een aparte wildkampeerder. Voor een grote Mercedes, strategisch opgesteld achter wat struiken, staat een klein koepeltentje. Twee Joegoslaven, al lerminst gecharmeerd van het be zoek. Scheldend gaat de rits open en even later weer dicht. Bij Zoutelande staat nog een Duit se camper. Een jongen, gekleed in zwembroek, trui en sokken, ver klaart dat ze gaan zwemmen en niet van plan zijn daar te slapen. „We gaan door en morgenochtend vroeg naar huis." Zwemmen om half drie 's nachts, tja daf mag. Daar slapen niet. De Joegoslaven zijn inmiddels vertrokken. De an dere campers ijn ook weg. Negen tig euro is dus toch veel. Op het binnenvaartschip vindt net een strandfeestje plaats. vaartochtje een duur grapje wordt, zegt -ie tegen Tim dat hij toch ze ker wel iets beters te doen heeft dan hem een bekeuring te geven. Tim blijft stoïcijns en schrijft een boete uit van negentig euro voor het niet op voorgeschreven wijze aanbrengen van het registratie nummer. En hij komt er nog goed van af: voor het niet kunnen to nen van zijn vaarbewijs en in eer ste instantie van zijn identiteitsbe wijs krijgt de jongen een waarschu wing. „Normaal duurt dit niet zo lang", verontschuldigt Tim, als hij de ha ven uitvaart. Rien en Ron, het an dere politie-RWS-duo, zijn de poli- tieboot allang voorbij gestuifd. De rest van de middag verloopt zon der noemenswaardige incidenten. De mannen delen wat waarschu wingen uit, kijken eens rond, maar verder geen spectaculaire za ken. Tot op het eind van de mid dag, als de donkere wolken zich samenpakken boven het Veerse Meer. Rien en Ron roe pen om assistentie via de walkie talkie. Ze zitten achter een vaar tuig aan dat zo hard gaat, dat ze hem met de RWS-boot niet bij kunnen houden. Of Tim en Ewald met de iets krachtigere politieboot kunnen assisteren? Tim zit aan de andere kant van het meer, maar geeft desondanks een flinke dot gas. Het blauwe licht gaat aan, als teken van waar schuwing voor de recreanten, maar de snelheidsduivel krijgt hij niet te pakken. Rien en Ron wel, zo blijkt als ze met zijn allen na een paar uur aan de boterham men zitten in het KNRM-station. „We zagen dat -ie jachthaven Oran jeplaat invoer, daar hebben we ze alsnog kunnen aanhouden. We hebben over de 50 kilometer per uur gemeten en ze bekeurd voor 15 a 25 kilometer te hard. Me vrouw was bang voor het onweer, was het excuus. Het zou niet meer gebeuren, hebben ze beloofd", zegt Rien. door Martijn de Koning VLISSINGEN - De politie heeft vrij dagmiddag een 59-jarige vrouw uit Kapelle aangehouden. Ze was op de Paa'uwenburgweg in Vlissingen met haar auto tegen een paaltje ge reden en vervolgens doorgereden. De auto werd een paar straten ver der aangetroffen voor een woning. De vrouw was er op bezoek. Ze was onder invloed van alcohol. LUCHTEN Schouwse blogger Melitta Lanting vergaapt zich aan de Zeeuwse luchten op www.pzc.nl/buutekieke. MEEST GELEZEN 1Windsingels Ovezande mogen weg 2. Dronken vrouw rijdt tegen paaltje 3. Bestelauto rijdt fietser aan STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - Er is veel te weinig geld uitgetrokken om de verbrede N61 tussen Terneuzen en Breskens straks fatsoenlijk in te passen in het landschap. Bovendien negeert Rijkswaterstaat adviezen die belan- genclubs de afgelopen twaalf jaar hebben gegeven over de aankle ding van de weg. Dat vindt de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf). In haar nieuwsbrief geeft de ZMf Rijkswaterstaat de wind van vo ren. Volgens de federatie 'compen seert' Rijkswaterstaat de komst van extra asfalt met het aanleggen van vijftien hectare groen. Véél te weinig, vindt de ZMf Bij IJzendij- ke en Biervliet worden groenstro ken van bij elkaar 900 meter ge pland. „En verder gooien ze op ro tondes wat groen erin en noemen dat landschappelijke aankleding", verklaart Geertje van der Krogt van de ZMf. Ze noemt het verder wrang dat de ZMf twaalf jaar lang heeft meegepraat over de aankle ding van de weg. „Wij hebben meer geld gestoken in het overleg dan dat er uiteindelijk in de aankle ding wordt gestoken." Woordvoer ster Lia van Dijke van Rijkswater staat reageert verbaasd. „De ge sprekken over de inpassing zijn nog niet afgelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52