zeeland 13 voor niets geweest' Sl wint zomaar een miljoen in de Lotto Unieke dia herinnert aan hulp uit Pakistan HELP THEM/ Vlaamse minister opent nieuwe oesterseizoen b_ /mm HOLLAND EVENING oxtomsci ft rut tutten/ ermuum» tr 9-3op.m. «/jamtecHtstrrut it tmikiimdsflood runt? okgamizitiom i+mbm. nztrtom De uitgebrande woning zondag, terwijl de technische recherche nog bezig is met onderzoek. Inzet: wat er overbleef van het interieur. foto's Mark Neelemans Koole viert zijn feest niet thuis in Vlissingen, maar aan de Zandweg in Ritthem. Daar heeft hij een lap grond van ruim een hectare in ei gendom, die hij aanvankelijk ge bruikte om wiet te telen. Na vele veroordelingen en taakstraffen - meer dan duizend uur in totaal - is hij daarmee gestopt. De laatste twee jaar is hij overge stapt naar een meer recreatieve in vulling van het met stortstenen muurtjes omheinde terrein. Op een afgescheiden perceel heeft hij ruimte voor vijf caravans of cha lets. Verder wordt er al volop ge bouwd. Er staat een stal voor zijn twee ministieren Billie en Jean - met een knipoog naar Michael Jackson - en sierkippen en ganzen. Een vijver, een zwembad met ter ras en een bar - waarop een rieten dak moet komen - zijn ook al zo goed als klaar. Een bubbelbad be staat alleen nog maar op papier, maar moet er wel komen. Koole ligt volop in de clinch met de gemeente. De vergunning voor de overkapping van zijn bouwsels wil maar niet afkomen. Voorlopig heeft hij er tenten overheen ge bouwd. Op een winderige zondag, zoals gisteren, levert dat veel ge- klapper op. „Wat er ook gebeurt", zegt hij, „voor de winter zet ik de daken er op. Als het moet zonder vergun ning, dan betaal ik de opgelegde dwangsom van 5000 euro wel. Tot een maximum van 50.000 euro hebben ze gezegd. Dat zie ik als een investering. Maar de gemeente moet er rekening mee houden dat ik een investering altijd dubbel wil terugverdienen." Koole begon in 1989 met zijn cof feeshop en heeft - naar zijn zeg gen - veel te stellen gehad met de gemeente. Het liefst zou hij nu een stichting oprichten voor zijn shop, gecombineerd met de ver bouw van eigen wiet. „Dan kan ik mijn personeel betalen zoals het hoort. Wat ik over heb stop ik in een pot voor ontwikkelingshulp. En ik kan ook sponsoren. VC Vlis singen, bijvoorbeeld. Maar dan moet de gemeente me niet als een crimineel neerzetten." De komende maanden worden be slissend. „Als mijn lusttuin in Rit them niet lukt, verkoop ik de hele boel en trek de wijde wereld in." SLOOP BRITANNIA Volg de sloop van Hotel Britannia in Vlissingen via www.pzc.nl/sloopbrit. Met foto's, video's en verhalen. EN VERDER Alles over de historie van Britannia in het dossier www.pzc.nl/britannia. Bekijk het oude gastenboek. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album 'Sloop Bri tannia op www.pzc.nl/foto maandag 16 augustus 2010 door Piet Kleemans De vlammen slaan uit het dak. foto Roland de Jong Het grootste deel van het dak stort in. foto Roland de Jong SLUIS - De Vlaamse minister van Mobiliteit en Openbare Werken, Hilde Crevits, opent dit jaar offici eel het Nederlandse oesterseizoen. Ze doet dat donderdag 16 septem ber in het Belfort van Sluis. Voorzitter Cees van Liere van de Nederlandse Oestervereniging houdt tijdens de bijeenkomst een inleiding over Zeeuwse oesters, het belang van goed waterklimaat, de vooruitzichten op het oestersei zoen en de proef met alternatieve kweekmethodes. Ook gedeputeer de Kees van Beveren spreekt. Zowel minister Crevits als gedepu teerde Van Beveren worden als nieuwe leden opgenomen in het Gilde van de Vergulde Oester. Die eer valt ook te beurt aan de Sluisse topkok Sergio Herman en zijn in Antwerpen werkzame collega Ro ger van Damme. OUWERKERK - In het archief van het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk bevindt zich een unieke dia - een slide - waarmee in 1953 in Paki stan aandacht werd gevraagd voor de watersnood in Zeeland en Zuid-Holland. Vlissinger Leo Smit - die zes jaar in Pakistan verbleef - schonk de dia in 2003 aan het mu seum. Hij vestigt nu de aandacht op het glasplaatje van 9 bij 9 centi meter, op het moment dat er een watersnood in Pakistan gaande is, en het rampengironummer 555 net is opengesteld. 'Help them, join the Holland Eve ning' prijkt op de dia, die in maart 1953 in bioscopen in de Pakistaan se havenstad Karachi vertoond werd om geld in te zamelen voor het door een watersnood getroffen zuidwest-Nederland. Hoe onbe kend men destijds in Pakistan met Nederland was blijkt wel uit hoe de 'dijk' wordt weergegeven; als een halfsteens muurtje. Ervoor zit ten twee 'typisch Hollandse' jon gens geknield die pogen de lekken te dichten. Pakistan was, weet di recteur van het watersnoodmu seum Jaap Schoof, een van de lan den die in 1953 Nederland te hulp schoot. De Pakistaanse dia is op zich uniek volgens Schoof „leder een had zo zijn manier om men sen te bewegen geld te geven." pagina 9: VN-chef schrikt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3