Wisselvallig weer zorgt voor 121 zeeland Zelfs eten frikandel is 'gezellig' Uitjes voor kinderen in vakantie Marie Evers houdt van activiteiten maar kaartjes maakt ze liever zelf Auto gestolen aan Handelspoort almanak Snel z CADZAND-BAD Vijfentwintigste editie van evenement kent zon, regen en alle windsterkten maandag 16 augustus 2010 zuiDDORPE - Een wedstrijd frikan- dellen eten; iedereen heeft er zo zijn of haar ideeën over. Als zater dagmiddag de speaker tijdens de Boekweitfeesten in Zuiddorpe ie dereen uitnodigt om 'gezellig' aan de eetcompetitie mee te doen, rea- c geert een mevrouw vol afschuw. „Het is maar wat je gezellig noemt", gruwt ze. Veel mensen denken daar anders over, blijkt even later. Toeschou wers stromen massaal toe als de 'maaltijd' begint. Net zo druk was het ook al eerder op de dag, tij dens de traditionele rommel markt, waarbij veel verkopers lek ker voor hun woning zaten, hun waar voor zich uitgestald. Aan de rand van het dorp laat valkenier Marina Bliek zien wat je allemaal met roofvogels kunt doen. Hoewel James (met ringnummer 007) niet altijd even goed blijkt te luisteren. Het beest vindt het op den duur blijkbaar genoeg, want hij besluit een boomtop op te zoeken, om daar minutenlang te verpozen. Het evenement, dat verder werd gekenmerkt door volle terrassen en vele soorten muziek, trok zater dag en zondag duizenden bezoe kers. OOSTBURG - Stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt komende tijd verschillende vakan tieactiviteiten voor kinderen uit v de gemeente Sluis. Morgen is er een sport- en spelmiddag op het strand bij Cadzand. Van 25 tot en met 27 augustus kunnen kinderen van 11, 12 en 13 jaar mee op een fietskamp naar Wachtebeke en van 30 augustus tot en met 2 sep tember staat de kindervakantie week in Oostburg op het program ma (deelname 6-12 jaar). Inschrijven kan tot en met 20 au gustus via 0117 455349. door Martijn de Koning Alsof de organisatie 'm besteld had, zo goed was de timing van de wind afgelo pen zaterdagochtend op het strand bij Cadzand-Bad. Waaide het rond tien uur nauwe lijks, een uur later, bij het begin van het Vliegerfeest, stak uit het niets opeens een bries op. Nog geen half uur later vulden tiental len vliegers de lucht boven de kust met allerlei kleuren en bewegin gen. Marijn de Grip is niet verrast over de plotseling opkomende wind. Met zijn strand- en vliegerwinkel Montezza is hij één van de organi satoren van het evenement, samen met de Holidayshop en strandpa viljoen Caricole. „We kiezen altijd een weekend uit waarin het over dag laag water is, zodat er genoeg plek is om te vliegeren. Automa tisch betekent dat dus dat in de loop van de dag het water op komt. En dat brengt heel vaak wind met zich mee." Het briesje dat over het strand waait is prima voor de meeste vlie gers, geeft De Grip aan. „Die grote vliegers aan één lijn heten para- foils. Die hangen de hele tijd op dezelfde plek. Voor zulke vliegers is een matige wind ideaal." Bijna alle vliegers op het festival zijn van zulke éénlijners. Zoals die van Mar tijn Vermeulen. Zijn enorme zwar te vlieger met Flinstones-plaat valt meteen op. Vermeulen is een ech te liefhebber, blijkt al snel. „Ik be zoek bijna elk weekend een vlieger festival. Meestal in Nederland of België, maar ik ben ook een week in Denemarken geweest." Op de vraag of Vermeulen nog meer vlie gers bij zich heeft, lacht hij een beetje. „Nog een stuk of veertig." De vliegers hangen aan een enor me zak zand. Zelf vasthouden is veel te saai, geeft de inwoner van Valkenswaard aan. „Dan kun je verder niks meer doen." En het is wel de bedoeling dat een aantal van de andere veertig vliegers ook nog uit de tas komt. Bovendien is zo'n vlieger erg zwaar. „Van de week hebben we met z'n vieren moeten trekken om 'm naar bene den te krijgen." De vliegers van Vermeulen mogen dan opvallen, het zijn niet de enige aparte exemplaren. De ene vlieger boven het strand is nog kleurrijker en aparter van vorm dan de andere. „Ik kan hier de hele dag naar kij ken", zegt een mevrouw op het bomvolle terras van het naastgele gen strandpaviljoen Caricole. Nadat een forse onweersbui het evenement tijdelijk zo goed als stil- legt en een aantal vliegers bescha digt, gaan zaterdagavond verlichte vliegers de lucht in. Ze zorgen voor een speciale sfeer. Apart is ook de ambiance de volgende dag, wanneer een harde wind weer an dere eisen stelt aan de vliegeraars. „We hebben nog nooit zulk weer gehad", kijkt De Grip 's avonds te rug. „Maar ik moet zeggen dat ik dit ook wel eens leuk vond. Vanaf het houten 'bordes' voor restaurant Cadzandria was het vliegerfesti val prima te volgen. De eerste deelnemer staat om 11 uur 's ochtends klaar voor de start. Het vergt nogal wat voorbereiding voordat een vlieger in de lucht hangt. Met vereende krachten... TERNEUZEN - De eigenaar van een auto ontdekte vrijdag aan het eind van de dag dat zijn voertuig, die ge parkeerd stond aan de Handels poort in Terneuzen, gestolen was. Het gaat om een groene Mercedes C200 Sedan met het kenteken 69-GJ-XS. Het is onduidelijk op welk moment van de dag de auto is meegenomen. Op vrijdagavond gaan ze er na geda ne arbeid nog even voor zitten. Dan nemen ze onder het genot van een hapje en drankje de week door. Zo begint het althans maar vaak loopt het uit tot in de kleine uurtjes. Tot voor de één de gevreesde spelbreker, voor de ander de Salomon van het gezelschap, opstaat en het samenzijn met een 'prettig weekend en tot zon- door Wilma Valk Tip? redactieOpzc.nl dagavond' verbrijzelt. Op zondagavond zijn ze weer pre sent. Na een vooral kort, en soms he vig, weekend dat voor hun gevoel als een Jlits is voorbijgesneld: alsof ze nooit weg zijn geweest. Dat leidde bij één van hen tot de verzuchting: „In zo'n weekeinde gaat de tijd zo snel, je zou eigenlijk die dagen naar de tandarts moeten kunnen." AARDENBURG - Elke zondagmorgen vertrekt Marie Evers vanuit woon zorgcentrum Coensdike te voet naar haar vroegere woning aan de Marktstraat voor een kopje koffie bij haar zoon. Drie dagen in de week kookt ze haar eigen warme maaltijd. Ze voelt zich fit, maar vrijdagavond ging ze na een eten tje met haar familie toch al om tien uur naar huis: „Ik wilde uitge rust zijn voor mijn verjaardag!" Die verjaardag, haar honderdste, vierde zé afgelopen zaterdag in Coensdike met een receptie voor haar medebewoners en kennissen. Marie Evers Marie Maas, dochter van een met selaar, trouwde op 26-jarige leef tijd met Ko Evers, bakker aan de Marktstraat. „Al de zesde generatie bakkers. Mijn man moest om ge zondheidsredenen stoppen. Ik heb daarna nog veertien jaar de winkel opengehouden en verkocht kruide nierswaren." In Coensdike doet Marie aan activi teiten mee. „De uitstapjes vooral, en het kaarten. Maar kaartjes ma ken doe ik liever alleen. Ze laten je alleen maar knippen, plakken mag niet en dat is nu juist het leuke!" Marie Evers heeft een zoon, drie klein- en zes achterkleinkinderen. „Ze wonen allemaal in de buurt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38