PZC n ZMf kraakt groenaankleding N61 Actiegroep legt folders bij beeld Jacob Cats PZC \fS- 12 en 13 14 en 15 VERBREDING Rijkswaterstaat verbaasd over 'vroegtijdige conclusie' van Zeeuwse Milieufederatie Divers gezelschap op allerlei trekkers ^ftghng Vliegers kleuren de lucht: Ik kan hier de hele dag naar kijken A ,s Maandag 16 augustus 2010 Toyisten zijn ook in Zeeland op zoek naar objecten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning TERNEUZEN - Er is veel te weinig geld uitgetrokken om de verbrede N6i straks fatsoenlijk in te passen in het landschap. Bovendien ne geert Rijkswaterstaat adviezen die belangenclubs de afgelopen twaalf jaar hebben gegeven over de aan kleding van de weg. Dat vindt de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf). In haar nieuwsbrief geeft de ZMf Rijkswaterstaat de wind van vo ren. Volgens de federatie 'compen seert' Rijkswaterstaat de komst van extra asfalt met het aanleggen van vijftien hectare groen. Véél te weinig, vindt de ZMf Bij IJzendij- ke en Biervliet worden groenstro ken van bij elkaar 900 meter ge pland. „En verder gooien ze op ro tondes wat groen erin en noemen ze dat landschappelijke aankle ding", verklaart Geertje van der Krogt van de ZMf Ze noemt het verder wrang dat de ZMf twaalf jaar lang heeft meege praat over de aankleding van de weg, waarvan de verbreding vol gend jaar moet beginnen. „Het re sultaat is echt nul. Wij hebben meer geld gestoken in het overleg gen hierover dan dat er uiteinde lijk in de aankleding wordt gesto ken. We hebben daar voor niks ge zeten. En wij niet alleen, maar ook vertegenwoordigers van andere clubs en ambtenaren van de ge meente Sluis." De gemeente ziet dat niet zo, rea geert een woordvoerster. „In het ontwerptracé herkennen wij wel degelijk elementen die naar voren gebracht zijn tijdens de gesprek ken. Voor ons is het ontwerp op al le punten aanvaardbaar." Woordvoerster Lia van Dijke van Rijkswaterstaat kan niet zeggen hoeveel geld er wordt uitgetrok ken voor de inpassing. Ze reageert verbaasd op het commentaar van de ZMf „De gesprekken over de in passing zijn nog helemaal niet afge lopen. Binnenkort gaan we weer om de tafel, onder meer met de ZMf Er is dus nog niks definitief besloten." Daar heeft Van der Krogt echter weinig vertrouwen in. „Het ont werptracé is niet voor niks zoals het is. En al tekenen ze er hier en daar nog wat groen bij, er is toch geen geld voor uitgetrokken. Je denkt toch niet dat de gemeente Sluis financieel gaat bijspringen? Ik heb Rijkswaterstaat al laten we ten: als er geen budget is, hoeven we ook niet te praten Ik zie dus niks meer veranderen." KOEWACHT - Het leek wel of iedereen die op een trekker past afgelopen zaterdag in Koe wacht meedeed aan de tocht met tractoren, groot en klein, oud en jong; het gezelschap dat deelnam was divers. Net als het materieel trouwens, dat net zo goed oud en jong en klein en groot door elkaar was. De tocht door en rond Koewacht was onder deel van het Historisch Oogstfeest dat de Oude Trekker Club Koewacht net buiten het dorp organiseerde. Zaterdag stond de rit cen traal, gisteren waren dezelfde voertuigen nog eens te bewonderen op het terrein aan de Heistraat. Animatie en demonstraties zorgden voor de variatie. foto Mark Neelemans 's; f -:' ifii: f 3 i$§ m (if ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. R.M.R. van Remortei uit Oostburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. CROEDE - Actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee! heeft zaterdag tweehonderd informatiefolders over Waterdunen bij het beeld van Jacob Cats in Groede gelegd. De groep haalde de brochures afgelo pen woensdag en zaterdag op bij inwoners van Groede en Breskens. Die hadden de folder, gemaakt door de provincie, in de bus gekre gen. Guus Langeraert van de Vrien den is tevreden met dat aantal, maar vooral met de positieve reac ties die de groep kreeg. „En dan moet je bedenken dat veel mensen de folder al bij het oud papier had den gegooid." De actiegroep koos voor het beeld van Cats omdat hij bekend staat als de inpolderaar van de streek. Tegenstanders van Waterdunen noemen dat project een voorbeeld van ontpoldering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37