sport 129 ordt prooi van RCS Uitslagen Souburg heeft een wisselpet Duif voorkomt foutloze rit Nat pak voor gastheer ZK Voetballer zondigt tegen ramadan maandag 16 augustus 2010 van een Calimerocomplex had. Het scheelde een paar centimeter, anders hadden strafschoppen de beslissing moeten brengen over wie er groepswinnaar werd. Jordy den Toonder schoot een vrije trap van net over de middenlijn echter niet onder, maar op de lat. In de andere poule streden Oostka- pelle, GPC Vlissingen en Goes tot het laatste moment voor een fina leplaats. Doordat Goes met 0-1 van Oostkapelle won - afgelopen woensdag werd het nog 0-6 - en GPC Vlissingen niet verder kwam dan 0-0 tegen het onder-19 team van FCV Dender, gingen de Goese- naren door. In die finale had Goes tot drie keer toe een prima mogelijkheid om te scoren, maar Gert-Jan van Leiden (twee keer) en Niels Paardekooper faalden. Aan de andere kant was het wél raak, toen Joey van de Zweep werd neergelegd door Lio nel Fitch. André Siereveld benutte Poule X. RCS - Nieuwdorp 2-0: Joey van de Zweep 1 -0, Remco Fe- lius 2-0. Bruse Boys - Patrijzen 1-3: Ray mond Rovers 0-1, Mats Willemse 1-1, Raymond Rovers 1-2, Mario Mulder 1-3. RCS - Bruse Boys 2-1: Luc Evers- dijk 1-0, André Siereveld 2-0, Tom Blommaard 2-1. Nieuwdorp - Patrijzen 0-1: Ray mond Rovers 0-1. RCS - Patrijzen 1-0: Remco Felius 1-0. Nieuwdorp - Bruse Boys 0-1: Emiel Dorst 0-1. 4 Eindstand: 1. RCS 3-9, 2. Patrijzen 3-6, 3. Bruse Boys 3-3, 4. Nieuw dorp 3-0. Poule Y. FCV Dender - Oostkapel le 0-1: Arjan Pattenier 0-1. Coes - CPC Vlissingen 1-1: Jord Vermeer 0-1, Reguillio Vandepitte 1-1. FCV Dender - Coes 1-1: Mickael Tirpan 1-0, Yves Nyemb 1-1. 4 Oostkapelle - CPC Vlissingen 1-1: Anton Kruit 1-0, Matthijs Lug- tenburg 1-1. 4 Dender - CPC Vlissingen 0-0. 4 Oostkapelle - Coes 0-1: Rick de Punder 0-1. 4 Eindstand: 1. Goes 3-5, 2. Oostka pelle 3-4, 3. GPC Vlissingen 3-3, 4, FCV Dender 3-2. 4 3e/4e plaats: Oostkapelle - Patrij zen 1-1: Arjan Pattenier 1-0, Ri chard Hardebol 1-1. Patrijzen wint na strafschoppen (4-3). Finale: RCS - Goes 1 -0: André Sie reveld 1-0. de strafschop. „Ik hecht er niet veel waarde aan", zei Leonhart. „Zo'n wedstrijd tegen Goes komt voor ons drie wedstrijden te laat. Die moet je spelen om in de finale te komen. Niets ten nadele van de andere ploegen, ze speelden zeker geen ouderwets stampvoetbal, maar RCS heeft het nodig om in de groep zo'n tegenstander als Goes te treffen." Doelpuntenmaker Mille Mendes draait weg van twee tegenstanders van Papendrecht. foto Rob Kamminga Kijk dat het Johan Derksen niet is opgevallen dat ik al jaren meeloop in het sportwereldje zegt natuurlijk alles over zijn ge brek aan kennis. Clemence Ross, voorzitter van De Graafschap, in NRC Handelsblad. De aandacht van de meisjes is de laatste tijd ook wat toegenomen. Maar ha, ze zijn allemaal kansloos. Ik heb een lieve vriendin, dus... Ik ken haar nog van de basisschool, vijf maanden geleden is het wat geworden tussen ons. Stefan de Vrij over de gevolgen van zijn doorbraak bij Feyenoord. In NUsport. „Het zijn mijn baby's. Er zitten bloed, zweet en tranen in. Ze lig gen in de kluis, maar stel dat ik ze thuis zou hebben liggen, dan waren die medailles het eerste wat ik zou redden als mijn huis in de fik vloog. Die gouden olympische medailles zijn mijn kindjes." Oud-zwemster Inge de Bruijn in NUsport. „Ze luisteren naar een trainer die zegt dat de club met die en die erbij Europees voetbal haalt. Maar één van de beste lessen die ik kan geven, is dat je een trainer nooit de portemonnee moet geven." KNVB-directeur Henk Kesler legt uit waarom veel voetbal clubs financiële problemen hebben. In De Pers. „Inmiddels heb ik zo'n vierduizend cd's. Het is een beetje asociaal, maar ik koop werkelijk elke cd die ik wil hebben. Soms beluister ik hem maar een keer, maar dan vind ik het toch leuk die te hebben. Zo'n cd heeft toch een plekje in de geschiedenis van de muziek." sc Heerenveen-trainer Ron jans in VI. Er bestaat niet alleen voet balhumor, er bestaat ook schaakhumor. Zo is bij schaak club Souburg een pet in roula tie met het opschrift Slechtste Souburger. Die pet kwam op het HZ-toernooi op het hoofd van verschillende spe lers: Albert Vermue droeg hem enige tijd, daarna kwa men Jean-Pierre van Gemert en Merijn van Broekhoven in het bezit. Dennis van Driel had de twijfelachtige eer het toernooi met de pet af te slui ten. Hij mag het hoofddeksel echter niet houden. Het is een wisselpet. Een duif zorgde er zaterdag voor dat Wilma Stouten de mist in ging tijdens het Zeeuws kampioenschap sprin gen. De amazone was bezig aan haar tweede manche in de klasse Z en net voordat zij over de waterbak wilde sprin gen, landde daar een duif op één van de balken. Zowel haar paard, Stoutens Suprise, als de vogel schrokken zich een ongeluk. De combinatie van de Weelruiters ging nog wel goed over de hindernis heen, maar haalde op de vol gende een balk naar beneden. Stouten kon daarna de barra ge wel vergeten. RUG UMMER Martin de Kroo moest zijn deelname aan het Zeeuws kampioenschap springen, dat nota bene op zijn eigen ac commodatie in Nieuwland werd gehouden, bekopen met een nat pak. In de tweede manche van de klasse L kneep zijn viervoeter Troela Bella K namelijk stevig in de remmen bij de water bak. De ruiter zag de weige ring niet aankomen en werd vol in de waterbak geslingerd. Het publiek vond het prach tig. Hijzelf ook wel, achteraf. Dat uitgerekend de gastheer dat moest overkomen... A li Karimi is gisteren door zijn club Steel Azin FC ontslagen. De Iraanse topvoet- baller zou tijdens de ramadan niet vasten. „Wij zien ons genoodzaakt Karimi te ontslaan", aldus Steel Azin FC op de website. De 31-jarige Karimi, die in 2004 werd gekozen tot beste voetballer van Azië, staat tweede op de lijst van spelers met meeste interlands voor Iran. De 'Maradona van Azië', zoals Karimi ook wel wordt genoemd, speelde twee jaar voor Bayern München. In vijf tig wedstrijden maakte hij vier doelpunten. 18 Wielrenner Servais Knaven heeft gisteren tijdens de profronde van Etten-Leur afscheid genomen van het wielerpeloton. Van de drie onderdelen van het omnium wist Knaven de rit in lijn te winnen. Hij finishte in het algemeen klassement als tweede. Knavens loopbaan begon in 1993 bij TVM-Bison Kit. Later reed hij onder meer voor T-Mobile en zijn huidige werkgever Milram. In het shirt van Domo-Farm Frites won hij in 2001 Pa- rijs-Roubaix. In het tricot van Quick-Step won hij in 2003 een etappe in de Ronde van Frankrijk. Na 18 seizoenen zit nu zijn profloopbaan erop. Hij werd uitgezwaaid door onder andere Michael Boogerd, [ohan Museeuw, Jesper Skibby, lelie Nijdam en Rob Harmeling. De Italiaan Ivan Basso won het omnium. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31