zeeland 113 De dichter De dichteres nu op een Middelburgse gevel' Edwin Dellebeke beste IFo.r,s?.,schade ringriider in Ritthem in zouteiande Wateroverlast in de Jacobspassage Dronken automobilist rijdt tegen container Geschrokken paard verwondt kinderen Vrouw beroofd van portemonnee Executieverkoop maandag 16 augustus 2010 W ■smmzmmm 'Het project is voor mij weer een beetje terugkeren naar mijn roots. Ik ben opgegroeid in Vlissingen en heb altijd die band met het maritieme gehouden, ook al woon ik heel lang in het Westland.' Ron de Jonge 'Het is heel apart om je werk op een muur te zien in plaats van in een bundel. Sprekende Gevels heeft mij ook gebracht op plaatsen in de stad die ik niet kende. Dat is het mooie ervan voor iedereen.' Johanna Kruit O' ,.<ef AC-' w0 .«e oM 0' O <z> C e>- i/f Jé' if* Aet> 0''Vtx. .j*: Üf 5$ Johanna Kruit draagt haar werk De Zee voor, dat nu onderdeel uitmaakt van Sprekende Gevels. foto's Ruben Oreel - bij blikseminslag MEEST CELEZEN 1 Boer Galgenweg onteigend 2 Wildkampeerders op de bon 3 Wethouders 's nachts op pad EN VERDER Poëzieproject Sprekende gevels in Middelburg heeft er weer twee nieu we gedichten bij. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/walcheren door Sjaak Janse RITTHEM - Edwin Dellebeke is in Ritthem winnaar geworden van de jaarlijkse klassementswedstrijd ringrijden. Edwin, voorzitter van de plaatstelijke afdeling, stak alle 30 ringen en won tevens de derde wisselbeker. De tweede plaats met 28 ringen was voor Cees Wisse, die wel de eerste beker won. Mar tin Brouwer reed een prima wed strijd en werd met 27 ringen der de. Marlies Volmer won de dames beker, de jeugdbeker, de tweede be ker en ze had het mooist versierde paard bij de trekpaarden. Angelina Cevaal had het mooist versierde paard in de categorie overige ras sen. Martin Brouwer won de polle pelkamp, nadat de wedstrijd een tijdje stil had gelegen vanwege de regen. Als extra prijs was er een medaille kamp in drie categorieën, Edwin Dellebeke, Leo de Pagter en Angelina Cevaal wonnen per cate gorie ieder één van deze prijzen. Agenda ZRV 19 Aug: Ringrijden om het Zeeuws Kampioenschap en de Koninklijke Bekers, Molenwater in Middelburg 08.00-19.00; 21 Aug: ringrijden Oostkapelle (J. de Pourckstraat) 08.00-17.30 en Domburg (Simnia) 09.00-17.00 en demonstratie ringrijden in Putten 11.00-17.00. ZOUTELANDE - Een blikseminslag heeft zaterdag aan het begin van de avond forse schade aangericht in een schuur bij een boerderij aan de Melsesweg in Zoutelande. Op het moment van de inslag waren er mensen in de schuur aanwezig, maar niemand raakte gewond. De brandweer hoefde niet te blus sen, maar is wel geruime tijd bezig geweest om elektrische leidingen te controleren en na te gaan of er gen instortingsgevaar dreigde. Door de klap van de bliksem was de steunende dakspant gespleten. De constructie bleek nog stabiel ge noeg. Zowel schuur als woonhuis zaten geruime tijd zonder stroom. VLISSINGEN De forse regenbuien van afgelopen zaterdag veroorzaakten in Vlissin gen wateroverlast. Met name in het winkelstraatje de Sint Jacobspassa ge was er sprake van waterproble men. De gewaarschuwde brandweer hoefde echter niet in actie te ko men om water weg te pompen. De brandweer schakelde wel de ge meente in omdat zij constateerde dat de afvoer van het regenwater niet goed functioneerde. Volgens de officier van dienst van de brand weer bleek een aantal dakgoten ver stopt te zijn. BRUINISSE Een 21-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest zater dag zijn rijbewijs inleveren we gens rijden onder invloed. Hij was zaterdagnacht rond half twee op de Nijverheidsweg in Bruinisse met zijn auto tegen een stalen con tainer aangereden. Passanten waar schuwden de politie. Die trof de au to aan met daarin op de achter bank de bestuurder. De man was zwaar onder invloed en was op de achterbank in slaap gevallen. De au to was helemaal afgesloten en was door de aanrijding niet meer open te krijgen. RENESSE In de Hoogezoom in Renesse raak ten zaterdag drie kinderen gewond door een geschrokken paard. Het dier was door een 13-jarig meis je uit Duitsland uit zijn stal ge haald voor een wandeling. Het paard schrok vervolgens ergens van en sprong op drie Duitse meis jes van 4,12 en 14 jaar. Het 14-jarige meisje is met vermoedelijk een beenbreuk naar het ziekenhuis ge bracht. Het 12-jarig meisje werd eveneens voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht omdat zij door een hoef was geraakt. Het 4-jarige meisje liep schaafwonden op. VLISSINGEN Een nog onbekende man heeft za terdag, aan het eind van de och tend, in Vlissingen een vrouw be roofd van haar portemonnee. De 48-jarige vrouw uit Goes stond rond 11.30 uur met de portemon nee in haar hand te wachten bij een marktkraam in de Coosje Bus- kenstraat toen een persoon, ge kleed in een zwart vest met capu chon over het hoofd, haar porte monnee uit haar hand griste. De onbekende verdween vervol gens via de Noordzeestraat rich ting de Schutterijstraat. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13