Zeeland PZC Veerse wethouders 's nachts op pad Vetkuiven en suikerspinnen op Middelburgs Buitenfeest PZC Qftgffing Meisje 'vliegt' op strandhuisje almanak Snel WALCHEREN 12 en 13 II 14 en 15 CONTROLES Gemeente onderzoekt mogelijkheden extra ruimte voor campers langs de kust Spekende Gevels uitgebreid met twee nieuwe gedichten Toyisten zijn ook in Zeeland op zoek naar objecten Maandag 16 augustus 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - De politie Zeeland heeft af gelopen weekeinde zes wildkam- peerders beboet in de gemeente Veere. De toezichthouders van ge meente zelf hebben dertien cam- perbezitters gemaand hun illegale standplaats te verlaten. De wildkampeerders werden door verwezen naar een overloopter rein van een minicamping. De meesten van hen volgden dat op en omzeilde zo de boete van ne gentig euro die de politie oplegt. Veeres loco-burgemeester Jaap Mei- se en wethouder Chris Maas gin gen afgelopen weekeinde in het holst van de nacht op pad met een toezichthouder van de afdeling Vergunningen en Handhaving. Doel: met eigen ogen aanschou wen wat er speelt op het gebied van wildkamperen, sluitingstijden en overlast door jeugd. Als een volleerd cross-countryrij- der, maar dan in een auto, knalt Melse over de donkere Veerse dre ven. Hij weet feilloos de weg. Toe zichthouder John wijst hem de vaste kampeerplekken. En daar staan ze; de eerste campers. Op de Panoramaweg bij Westkapelle. Even aankloppen, uitleggen dat ze daar niet mogen overnachten en een foldertje overhandigen met de kampeermogelijkheden in Veere. Jaap Melse vertelt dat de gemeente wil onderzoeken of er mogelijkhe den zijn om extra ruimte te creë ren voor campers. „Met deze toch ten willen we ook onder meer in ventariseren of en hoeveel behoef te daar aan is. We hebben het dan overigens niet over een paar plaat sen zoals in Middelburg, dat zet geen zoden aan de dijk." De tocht door de duisternis gaat verder. Het parkeerterrein bij het Zoutelandse Kustlicht biedt, naast twee campers, een aparte wild- kampeerder. Voor een grote Merce des, strategisch opgesteld achter wat struiken, staat een klein koe peltentje. TWee Joegoslaven, aller minst gecharmeerd van het be zoek. Scheldend gaat de rits open en even later weer dicht. Toezicht houder John verstaat de taal ech ter: „Dat was niet vriendelijk." Rond twee uur biedt Domburg het standaard beeld. Discobus bij Tramzicht en geroezemoes van jongeren. Alles verloopt echter rus tig. De bus vertrekt halfvol rich ting disco de Hooizolder. Bij Zoutelande staat nog een Duit se camper. Een jongen, gekleed in zwembroek, trui en sokken, ver klaart dat ze gaan zwemmen en niet van plan zijn om daar te sla pen. „We gaan gewoon door en morgenochtend vroeg naar huis." Zwemmen om half drie 's nachts, tja dat mag. Daar slapen niet. De Joegoslaven zijn inmiddels ver trokken. De andere campers op het parkeerterrein zijn ook weg. Negentig euro is dus toch veel. ËHMHBBGBSi door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Ondanks de wind en de kou liep het derde Buiten- feest van café De Vriendschap en Seventy Seven in Middelburg ge smeerd. De jaren vijftig en beginja ren zestig vormden het thema van het feest. Kortom vetkuiven en cocktailjurkjes naast suikerspinnen en hotdogs. In de avonduren zocht het publiek zijn heil bij de vuurtjes die rond om de warme baden stonden. Er in gaan liggen bleek voor de mees te een brug te ver. Een van de trek kers van het Buitenfeest was de drive-inbioscoop in een mosterdge- le Daf Vier personen konden in de auto films bekijken die werden afgespeeld voor de auto. Overdag werd de filmvoorstelling Verduis terd' door een speciale tent, 's avonds ging die eraf Voor kinderen was er overdag een groot Pim Pam Pet spel in een met zoete kleurtjes versierde tent. Ook de beide warme baden, met een strandje erbij, trokken jeugdige be zoekers die er wel in 'doken'. Het feest begon om elf uur 's och tends en het programma eindigde rond elf uur 's avonds. Connie de Lange van De Vriendschap: „Het was jammer van de wind en de kou, maar de sfeer was prima." Het publiek kon genieten van op tredens van onder anderen Tuxe do Bandido, poëzie van de postbo de en een human jukebox. De drive-in bioscoop in de Daf trok veel bekijks tijdens het Buitenfeest van De Vriendschap en Seventy Seven in Middelburg. Het derde Buitenfeest stond in het teken van de jaren vijftig en beginjaren zestig. foto Isaak Verkeste ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. R.M.R. van Remortel uit Oostburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. DOMBURG - Een Duits meisje raak te gewond toen zij door de harde wind met haar vlieger tegen een strandhuisje knalde. Ze heeft waar schijnlijk haar bovenbeen gebro ken. Het ongeluk gebeurde naast strandpaviljoen 7-golven bij Dom burg. De KNRM verleende assi stentie met het kusthulpverlenings- voertuig om het meisje van het strand te krijgen. De Duitse is ver volgens overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Tip? redactie@pzc.nl Op vrijdagavond gaan ze er na geda ne arbeid nog even voor zitten. Dan nemen ze onder het genot van een hapje en drankje de week door. Zo begint het althans maar meestal meandert het gesprek al snel verder langs lijnen van vakanties, vrienden en familie, vroeger enzovoort tot soms in de kleine, uurtjes door. Tot voor de één de gevreesde spelbre ker, voor de ander de Salomon van het gezelschap, opstaat en het samen zweerderige samenzijn met een 'pret tig weekend en tot zondagavond' ver brijzelt. Op zondagavond zijn ze weer pre sent. Na een vooral kort, en soms hevig, weekend dat voor hun gevoel als een flits is voorbijgesneld: alsof ze nooit weg zijn geweest. Dat leidde bij één van hen tot de ver zuchting: „In zo'n weekeinde gaat de tijd zo snel, je zou eigenlijk die dagen naar de tandarts moeten kun nen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11