81 buitenland City-Tips Ooievaar spot met neonazi-kleding Parijs Berlijn Ml New York [.yjj Istanbul Nood in Pakistan escaleert V Arke.nl alleen deze week! Nieuw kabinet Suriname aangetreden Oostenrijkse priester vergeet trouwerij België krijgt een 'baby-internaat' WATERSNOODRAMP Dreigende overstroming doet opnieuw honderdduizenden vluchten zaterdag 14 augustus 2010 Vraag naar de voorwaarden. Dacht t wel PARAMARIBO De nieuwe Surinaamse president, Desi Bouterse, heeft gisteren zes tien van de zeventien ministers van zijn kabinet beëdigd. De zeventiende minister, van Justi tie en Politie, wordt later benoemd omdat de kandidaat die voorgedra gen was door de A-Combinatie van ex-rebellenleider Ronnie Bruns- wijk, niet door het antecedenten onderzoek kwam. Die functie wordt nu waargenomen door La- muré Latour, minister van Defen sie. WENEN Het bruidspaar was mooi uitgedost en alle gasten hadden zich in de kerk verzameld. Alleen de priester ontbrak: die was de trouwerij ver geten. Ook was hij niet mobiel be reikbaar. Het huwelijk ging niet door. Dit horrorscenario werd wer kelijkheid voor de 30-jarige Iris en haar 27-jarige vriend Dominic in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, berichtte het dagblad Heute giste ren. De kerk heeft het paar haar ex cuses aangeboden. BRUSSEL Belgische ouders die geen tijd heb ben om voor hun baby te zorgen, kunnen hun kind vanaf maandag dag en nacht kwijt op een crèche in Waregem. De hele werkweek, dus vijf dagen en nachten, kan de baby terecht op dit baby-internaat. De crèche is bedoeld voor ouders die allebei een drukke baan heb ben. Er is weerstand tegen de op vang, want een baby zou zich niet aan de ouders kunnen hechten als het de hele week van huis is. Jacobabad is tweede grote stad die wordt geëvacueerd. Noorwah Kanaal kan elk mo ment buiten oevers treden. VN-baas Ban Ki-Moon be zoekt rampgebied. Watersnood zal komende week aanhouden. ISLAMABAD - De autoriteiten van Pakistan laten weer een hele stad evacueren uit vrees voor overstro mingen. De VN hebben de interna tionale gemeenschap ondertussen gemaand om met de beloofde hulp voor het Zuid-Aziatische land over de brug te komen. De autoriteiten hebben 400.000 in woners van de zuidoostelijke stad Jacobabad gewaarschuwd voor het wassende water en hen opgeroe pen de stad te verlaten. Duizen den mensen lieten Jacobabad in al lerijl achter zich in auto's, op trac toren en ezelskarren. Het nabijgele gen Noorwah Kanaal kan elk mo ment buiten zijn oevers treden, al dus de lokale autoriteiten. Menig bewoner weigert echter zijn huis en bezittingen achter te laten. Jacobabad is de tweede grote stad van Pakistan die sinds het begin van de watersnoodramp wordt geëvacueerd. De secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, Ban Ki-moon, komt dit weekeinde naar Pakistan om gebieden te be zoeken die zijn getroffen door de zwaarste overstromingen in de ge schiedenis van het land. Hij voert onder meer gesprekken met lokale autoriteiten over hulpoperaties. Volgens Pakistan zijn er tot 20 mil joen mensen in meer of mindere mate getroffen door de ramp. Die is nog niet voorbij: het moessonsei zoen is pas op de helft en nieuwe overstromingen voor komende week zijn alweer aangekondigd. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Ooievaar velt viking. Zo kan de nederlaag van het omstre den kledingmerk Thor Steinar worden samengevat. Het Duitse MediaTex, de eigenaar van het bij neonazi's geliefde modelabel, span de een rechtszaak aan tegen Storch Heinar wegens schending van het merkenrecht. Maar volgens de rechter in Neurenberg kan er geen sprake zijn van verwarring bij klan ten. Storch - ooievaar - Heinar is duide lijk satire en valt aldus onder de vrijheid van meningsuiting en die van de kunsten, meent de rechter. „De poging van MediaTex om ons met juridische middelen mond dood te maken, is vooralsnog mis lukt", zegt Mathias Brodkorb (33) uit Rostock, een van de geestelijke vaders van de ooievaar. Brodkorb is SPD-afgevaardigde in het parlement van de. deelstaat Mecklenburg-Vorpommern. Daar in zitten ook zes vertegenwoordi gers van de NPD, een neonazisti- sche partij. Storch Heinar is een lu diek antwoord op extreemrechts. Maar met een ernstige boodschap: ze moet de bewustwording om trent neonazi's vergroten. Via een webwinkel kunnen T-shirts, jurkjes, truien en nog veel meer worden gekocht. Met Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers. 2 dagen, eigen vervoer en 2* hotel o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek in aug. t/m okt. daarop een sullige ooievaar, die met zijn messcherpe zijscheiding en twee vingers dikke snorretje duidelijk is gemodelleerd naar Adolf Hitler. De vogel is deel van de actie 'Endstation Rechts', een internetsite tegen extreemrechts. Thor Steinar, dat in 2002 op de markt kwam, ligt al jaren onder vuur. Thor verwijst naar een noordse god. Steinar zou slaan op de Duitse generaal Felix Steiner, die bij de nazi-veldtocht naar Rus land een pantserdivisie met de naam 'Viking' zou hebben aange voerd. Het kledingmerk drukt on der meer op capuchontruien en T-shirts allerlei oer-Germaanse te kens en symbolen die vooral neo nazi's erg aanspreken. MediaTex trok enkele jaren gele den het oorspronkelijke Thor Stei- nar-logo terug, bestaande uit de ru netekens Tyr (dood) en Gibor (wolfsangel). Onder druk van de Noorse staat moest het label af zien van het gebruik van de Noor se vlag. De winkels worden nog wel genoemd naar Noorse plaat sen. Het filiaal Tromso in het Ber- lijnse stadsdeel Friedrichshain is geregeld doelwit van antifascisti sche acties. In 2008 werden twee winkels in de Duitse hoofdstad gedwongen te sluiten. De ramen waren inge gooid en de gevels met verfbom- men besmeurd. Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers 2 dagen, eigen vervoer en 2hotel o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek in aug. t/m okt. Vanafprijs p.p. o.b.v 2 pers 5 dagen, incL vlucht en 2** hotel oi.v. logies/ontbijt. Vertrek in aug. en sept Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers, 4 dagen, incl. vlucht en 3* hotel o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek in aug. t/m okt. Een Pakistaans slachtoffertje van de watersnood heeft in de provincie Punjab een tijdelijk onderkomen gecreëerd tussen twee bomen. foto Waseem Qureshi/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8