zeeland 123 in het aanbod is de kurk lang op blijft drijven Gemeente ziet niets in aankoop boek ramp '53 AutoTeam.nl Aanloop naar 50 jaar Visserijdagen is geboren met een hazenlip 'Ondernemers moeten elkaar niet allemaal na gaan doen' Themamiddag Anbo over veiligheid Zomerwandelingen op Kop van Schouwen Coverbandfestival Live on Stage afgelast Drugshandelaar aangehouden op A58 voel je v r i j IDDELBURG Dankzij het Mobiel Operatieteam Vlissinsen-Ambon kan zij nu normaal eten en drinken. Haar ouders hadden deze ingreep nooit kunnen betalen! Helpt U ook SSVA helpen? M Meer informatie over SSVA: www.vlissingen-ambon.nl_j zaterdag 14 augustus 2010 Ad Verseput, wethouder den vergeten, zegt Verseput. „We moeten er in voorzien dat we jeugd blijven trekken. Ze komen la ter weer eens terug als ze ouder zijn of een gezin hebben. We moe ten echt oppassen dat we de eerste groep niet vergeten, jeugd is een onderdeel van ons recreatiepro duct." Veel campings weigeren groepen jongeren. Een of twee in een tent je is meestal geen probleem, maar grotere groepen zijn niet welkom. De jongeren kruipen dan ook steeds vaker met z'n allen in een huisje op een park of zijn aangewe zen op een van de vier echte jonge- rencampings. „Duin en Strand is een goed voorbeeld hoe je dat kunt doen. In de zomermaanden jeugdcamping en de rest van het jaar familiecamping. Ze hebben een goed reglement en bewaking. Als je het goed doet, kan het best. Bovendien is er een heel grote groep sportieve jongeren. Dat is een andere groep en daar is straks misschien geen plek meer voor. Dat zou erg jammer zijn." Want watergebonden recreatie heeft vol gens Verseput veel potentie. Niet alleen bij de Brouwersdam, maar ook in de omgeving van Bruinisse. Zeilen, surfen, duiken, maar ook fietsen of wandelen langs de water kant zijn activiteiten voor alle leef tijdscategorieën die vrijwel het he le jaar kunnen plaatsvinden. Voeg daarbij nog wellness, culinai re evenementen of kunstmanifesta ties zoals de Kunstschouw. Ook die trekken elk een eigen publiek wat allemaal onderdak moet vin den. Daar moeten ondernemers re kening mee houden. ZIERIKZEE WESTENSCHOUWEN ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen ziet niets in aankoop van een boek gewijd aan grafmonumenten en grafstenen die herinneren aan de watersnoodramp van 1953. Het boek is gemaakt op initiatief van het Watersnoodmuseum. Het bestuur besloot in 2005 het stem- menarchief van cineast Koert Da vids (project 1835 1) te combine ren met een inventarisatie van alle monumenten die in het kader van de watersnoodramp in 1953 in Ne derland gecreëerd zijn. Ze zijn te vinden op veel plaatsen in Noord-Brabant, Noord-Holland, Zeeland en Zuid-Holland. Het boek is inmiddels gereed en wordt donderdag 2 september gepresen teerd. Het verzoek van het waters noodmuseum aan de gemeente om een of meerdere exemplaren van het boek aan te schaffen is door B en W afgewezen. Staatsbosbeheer verzorgt tijdens de zomer elke dinsdag wandelin gen door de Boswachterij Westen- schouwen. De tochten voeren over smalle paadjes en langs stekelig struikgewas. Stevige kleding is ver eist. Vertrek elke dinsdag in augus tus om 19.00 uur vanuit de excur- sieschuur van SBB aan de Kraaijen- steinweg. Meer info: 0900-2020233. GOES Het coverbandfestival Live on Sta ge op de Grote Markt in Goes, dat voor 28 en 29 augustus nog op de agenda van Goes Promotie staat, is afgelast. De All American Sunday, is op 5 september het eerstvolgen de evenement op de Goese Markt. Het treffen van Amerikaanse au to's en motoren gaat die zondag ge woon door. KAPELLE De politie heeft donderdagavond een 54-jarige man uit Terneuzen aangehouden op de A58 bij Kapel- Ie. Hij had 2,5 kilo softdrugs in zijn auto. De politie kwam de man op het spoor na een tip van de Bel gische politie. Die vermoedde dat de man in drugs handelde. De Ne derlandse politie begon daarna een onderzoek. De man is voorgeleid. Onderdeel van de Automotions Groep In het hervormd kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee houdt ouderenbond Anbo dinsdag een themamiddag over veiligheid. Ma rieke Verlare van de politie en Kees Jonker van de brandweer geven ad vies en tips over veiligheid bin- nens- en buitenshuis. Iedereen van af vijftig jaar is welkom. De thema middag begint om 14.00 uur. Watergerelateerd toerisme is belangrijk voor Schouwen-Duiveland. foto's Ronald den Dekker Nella Houkamp presenteert haar mosselkransen. foto Ronald den Dekker BRUINISSE - De Visserijdagen in Bruinisse beleven in 2011 hun gou den jubileum. De Stichting Festivi teiten Bruinisse wil de Bruse be volking nu alvast warm laten draaien voor de viering van de 50e editie van de Visserijdagen. „Ten slotte hebben we nog steeds een mosselvloot", zeggen Nella Hou kamp en Margreet Reurich van de ze stichting. Zij denken aan onder meer een geheel versierd dorp in de betreffende juliweek volgend jaar. „Het lijkt ons leuk als er op ei- ke voordeur in Bru een mossel- krans komt", zegt Houkamp. Zij presenteerde in de stand op de middag- en avondmarkt gisteren in Bruinisse voorbeelden van di verse mosselkransen die zij zelf heeft gemaakt. Kesteloostraat 19 Luxe STADSVILLA (woonopp. ca. 165 m2) met inpandige garage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75