Duurzame aanpak afkalving te duur PZC Inbrekers slaan slag in half uur almanak Cursus Film by the Sea maar dan anders SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 KUSTVERSTERKINC Programmabureau Rijk investeert geen extra geld in Noorderstrand 24 en 25 door Melita Lanting RENESSE - Zeewaartse kustverster- king bij het Noorderstrand bij Re- nesse is niet haalbaar. Zowel het Rijk als het waterschap en de ge meente willen de benodigde mil joenen niet op tafel leggen. Door de kust ter plaatse aan de zeekant te versterken zouden twee vliegen in een klap geslagen wor den. De kust wordt veiliger en de problemen met het afkalven van het strand bij de paviljoens Our Seaside en De Branding worden duurzaam aangepakt. Aan de zeekant versterken is al leen zeven tot tien miljoen euro duurder en het programmabureau HWBP (het hoogwaterbescher mingsprogramma, onderdeel van het ministerie van V en W) wil die extra kosten niet financieren. „Wij hebben op hoog niveau een uitvoerig pleidooi gehouden voor versterking aan de zeezijde", zegt Jaap dé )ager van Waterschap Zeeuwse Eilanden. „Maar het HW BP heeft laten weten dat het om kostenredenen niet kan. Het is vol gens het HWBP ook geen automa tisme dat er altijd buitendijks ver sterkt wordt en alleen voor bin nendijks gekozen wordt als het niet anders kan. Kosten en duur zaamheid, tellen mee." Volgens De Jager heeft het pro grammabureau berekend dat het onderhoud van een zeewaartse versterking twee maal duurder is dan aan de binnenzijde verster king. De Jager is naar het program mabureau gestapt op verzoek van het Algemeen Bestuur van het wa terschap. Het bestuur wil vanwege de dubbelslag en het behoud van kwetsbare duinnatuur versterken aan de zeezijde, maar legt het be nodigde extra geld niet op tafel. Dat zou van externe partijen moe ten komen. Die partijen laten het afweten. Al leen van de provincie Zeeland is nog geen uitsluitsel gekomen, maar de kans dat daar de benodig de miljoenen allemaal vandaan ko men is zeer gering. Het afketsen van deze variant bete kent niet dat beide strandpavil joens met lege handen staan. Vol gend jaar wordt het strand zeer waarschijnlijk opgespoten, betaald door een andere dienst van het Rijk. Opspuiten is echter een tijde lijke oplossing en zal om de paar jaar herhaald moeten worden om te voorkomen dat het strand ver dwijnt en de paviljoens definitief in het water staan. mm. tw'. w ii# .w iiwi m i i j Recreatiesector moet de groep jongeren niet vergeten Zaterdag 14 augustus 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Belijning op Zeeuwse wegen wordt weer aangepast SCHARENDIJKE - Een groot filmdoek, reclames op het witte doek en popcorn. Het klinkt alle maal als een doodnormale bioscoop. Alleen stond het filmdoek op de rand van water en ZIERIKZEE - In een woning aan de Julianastraat in Zierikzee is don derdag tussen 22.30 en 23.00 uur ingebroken. De bewoners verlieten hun woning en kwamen even la ter weer terug. Eenmaal terug in hun huis, hoor den de bewoners op de bovenver dieping een geluid. Toen ze een kijkje gingen nemen, bleek dat er was ingebroken. De dieven zijn er vandoor gegaan met een tas met daarin enkele tientallen euro's aan contant geld. land, waren er geen comfortabele pluchen ze tels maar zelf te vouwen kartonnen stoeltjes en werd het terrein verlicht met tuinfakkels. Film by the Sea, maar dan anders. Enkele tien tallen filmfans kwamen gisteren naar de Mid- delplaathaven bij Scharendijke om kennis te maken met het fenomeen 'Outdoor Cinema'. Gisteravond werd The Big Lebowsky ver ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. F.G. Schoenmaker uit Goes 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. toond. Vanavond is het tijd voor de thriller Dead Calm. De Drijf In Bios is een initiatief van Natuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De vrouw in Terneuzen loopt tegen de tachtig, maar legt zich daar niet zonder slag of stoot bij neer. Lichamelijke gebrekenZe wuift ze nonchalant weg, onder het motto: je hoort mij niet klagen'. Laatst, toen haar zoon en kleinzoon op visite waren, meldde ze trots dat ze haar Chinese tai chi-oefeningen weer ging doen, net als decennia gele den, toen ze nog in de bloei van haar leven verkeerde. Haar kleinzoon was nauwelijks on der de indruk. „Oma, tai chi is ge woon een beetje langzaam bewegen. Ik zit sinds kort op kungfu, die vechtsport weet je wel? Dat is pas heftig" Ze had het wel eens op tv gezien. De zoon in het gezelschap wilde ech ter niet achterblijven en deed ook een duit in het zakje: „Ik zit op tjap-tjoy." Gegrinnik was zijn deel. Hij volgt sinds kort inderdaad een Chinese kookcursus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73